Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Magnetická rezonancia - potrebujem radu

shayleen

Farbivá používané pri tetovaní, alebo v make-up-e a lak na vlasy môžu obsahovať kovové zlúčeniny železa a počas vyšetrenia sa môžu zahrievať. Nezistené kovové implantáty alebo úlomky môžu byť ovplyvnené silným magnetickým poľom. V horšom prípade by sa mohli dislokovať a spôsobiť zranenie, v lepšom prípade spôsobia artefakty merania alebo neumožnia prístroju, aby sa správne "naladil" na Vaše telo.

rulka

A tak teraz mám ako tomu už rozumieť ? píšu tu, že počas MR nesmiem byť ani namaľovaná žiadny meakeup , a ani nalakované vlasy , a ty píšeš , že všetko môže byť , tak kde je pravda ??

MRIhlavy

To je zvlastne, ja chodim na MRI hlavy pravidlene z dovodu tumoru hypofyzy a nikdy mi nikto nepovedal, ze nesmiem byt namalovana, alebo ze nesmiem mat lak na vlasoch. Vzdy ma upozornia len na kovove sponky, ze tie musim dat prec.

shayleen

Jednoznačne nie. Však ten čas čo ideš na vyšetrenie pri vyšetrení a po vyšetrení už dúfam vydržíš bez laku na vlasy ( sorry ) ja by nerada išla s odpàlenými vlasmi

rulka

Na nete som čítala , že oči by nemali byť namaľované , ale o vlasoch sa tam nepíše , že nemôžu byť nalakované , nikde som sa to nedočítala. Preto sa ešte raz pýtam tie vlasy mal niekto z vás žien nalakované počas vyšetrenia MR ?

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Magnetická rezonancia - potrebujem radu - Fórum - ZDRAVIE.sk