Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

problémy v rodine s otcom

Príspevok v téme: problémy v rodine s otcom
paula34

Ahojte, chcela by som s vami zdieľať môj problém v rodine.. Mam už čosi po dvadsiatke a otec ma vyhadzuje z domu..nepijem, nefajčím, nedrogujem,...s mamkou mám dobrý vzťah..mam aj ďalších súrodencov a tí tiež nevychádzajú s otcom dobre..úprimne si veci myslíme že by mal ísť niekam ku psychológovi ak nie psychiatrovi ale to posúďte sami..

S otcom som mala vždy zlý vzťah,tak ako aj moji súrodenci.. Od malička sa nezaujímal o nič čo som robila..nikdy ma nepochválil..za každým napr aj vystúpením mi nepovedal nič pozitívne len vypichol to čo bolo zle..nikdy sa o mňa úprimne nezaujímal.. Pamätám si ze par krát som sa pokúšala sa mu zdôveriť ale nikdy to nedopadlo dobre.. Aj keď som chcela len radu on to vzal ako hotovú vec a namiesto toho aby mi niečo kludne odpovedal rovno začal po mne vrieskať.. stale keď príde z prace tak jedine co ho zaujímalo bolo či je poriadok..všetci sme stále rýchlo upratovali lebo sme sa báli že nad zbije keď nbude upratané.. Ale on vždy len vrieskal.. Ale vrieskal zakaždým.. Ci uz upratané bolo alebo nie.. Stale si niečo dokáže nájsť..

Ked sa odúčal fajčiť tak sme boli ešte mali.. Ale pamätám si to ako včera..otec prišiel z práve a mal nervy tak začal vrieskať po mojej sestre..sotil ju do skryne (spolu s krikom a nadávkami) a ja som sa jej chcela zastať tak som povedala oci prestan.. On ma v tej chvíli schytil pod krk..chvíľu má dusil..a tak mi povedal ze nech sa to nepovažim povedať mame.. Nikdy som jej to nepovedala a mozno ani nepoviem..

To bolo jediný raz čo zaútočil fyzicky.. Ale myslím že tie roky psychického útlaku sú horšie.. Sú chvíle kedy je v pohode ale takých je žalostne malo.. Inak mi vždy nadáva, aká som blbá,neschopná a ďalšie iné tvrdšie nadávky.. Na to som si aj zvykla.. Ale neviem si zvyknúť na to ze ma vyhadzuje z domu..reči ako ze som mu na príťaž a ze sa s ním nechcem rozprávať.. Ja mu po toľkých rokoch už neviem dôverovať..ani len skúsiť si to neviem predstaviť.. Vždy keď som sa mu snažila dať "novú" šancu, predsa len je to môj otec, vždy ma sklamal ešte viac.. Niekedy si myslim ze mamka by spravila lepšie ak by sa s ním už dávno rozisla ako už mnoo krát chcela..

Neviem či na to existuje riešenie nakoľko stále som študentka a nezarábam..neviem si prestaviť sa odsťahovať..tak aspoň chcem poďakovať každému kto sa dostal až do konca.. Mozno človek potrebuje len vedieť že v takej situácii nieje sám.. Dik ;)

kafe

nuž, asi je načase, aby hlavne tvoja mama ale ty tiež, aby ste prestali byť tak strašne pasívne a jednoducho sa ozvali. Mama čo, sa nevie zastať svojho decka? Veď je vás viac, prestaňte byť tichučké ovce so sklonenou hlavou. Inak, keby si to o škrtení mame povedala, už ste možno mohli žiť bez neho. Sadni si ty s mamou a navrhni jej, či sa chce rozviesť, lebo takýto život je nahovno. Prípadne, ak sú súrodenci starší 10 a viac rokov, spravte si rodinnú radu a nech sa každý vyjadrí, či chce mať tatíka v dome alebo chcete žiť bez neho. Divila by si sa, čo všetko asi navystrájal a ako ublížil aj ostatným súrodencom, ale všetci sú ticho ako päť peňazí, lebo sa boja jedného blbečka. Vás je ale viac! A už nie ste malé deti. Tak sa mu končne aj s mamou postavte!
Ten dom patrí aj mame, takže tatíkovi pekne povedz, že žiješ v maminej polovici domu a on si môže labu lízať. Preboha, veď sa neboj ozvať a brániť sa trochu. Nauč sa byť aj drzá, lebo v živote stretneš aj debilov a k nim sa nedá správať slušne, treba sa proste vedieť ohradiť a zastať samého seba. Si moc mäkká, ak sa toto nenaučíš teraz, buď si nájdeš partnera, čo sa bude po tebe voziť a zničí aj tvoje deti, alebo ťa budú zneužívať v práci, hocikto si do teba kopne a ty budeš len tichučko ako myška... proste amen tma. Ani tvoje pasívne správanie neni moc normálne. Normálne je brániť sa, otvoriť si papuľku a povedať si svoje.
Nechápem, o aké nové šance sa to stále snažíš. Ak je raz človek debil, takého treba ignorovať. Je to tvoj otec a tým to hasne. Čo povie, ber jedným uchom dnu a druhým von. Je to len obyčajný chudák, nič viac. Skôr ako vypadnúť z domu, by ste sa mali rozhýbať VY viacerí, všetci koľko vás tam je. Keď sa ty alebo mama voči tatovi ozvete - napr. aby prestal so sprostými rečami a ak nie, nech sa pakuje z domu - a postavíte sa tam VŠETCI proti nemu, neviem čo urobí, tak ale všetkých vás zabiť nemôže. Stále môžete volať políciu, keby bol agresívny a kľudne mu pohrozte, že vyhodíte z domu jeho. Nech si ide. Len prestante byť stále ticho a tolerovať mu to.. prečo vôbec mu takéto správanie tvoja mama toleruje?? Nakopni ju trochu a ak to chúďa nevie, povedz jej, že mu to hnusné správanie tolerovať nemusí, ale kľudne môže vyhodiť z domu ona jeho.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

problémy v rodine s otcom - Fórum - ZDRAVIE.sk