Neviem si nájsť prácu

Príspevok v téme: Neviem si nájsť prácu
miky33

Ahojte,

pred zhruba dvoma mesiacmi som dala vo svojej robote výpoveď, pretože som tam už nebola spokojná. Myslela som si, že pre mňa nebude problém si nájsť rýchlo inú, pretože mám dosť skúseností a praxe. Avšak dva mesiace rozosielam životopisy, motivačné listy atď. na pozície, na ktoré spĺňam všetky požiadavky a ani raz ma ešte nepozvali ani na pohovor! Rozoslala som už naozaj mnoho životopisov. Absolútne tomu nechápem. Keď vidím, že v mojom okolí si nájdu dobrú prácu aj ľudia bez akýchkoľvek skúseností, tak mi je z toho smutno. Mnohokrát je to cez známosť, ale tie veľmi nemám... Stalo sa niekomu niečo podobné? Moje sebavedomie je už na nule.

miky33

Ďakujem vám za odpovede...
xxxxxxxx - presne, tiež si niektorí myslia, že som lenivá a nechce sa mi robiť...asi si myslia tak ako ja som si myslela, že nájsť si prácu bude ľahšie..
tasty - ďakujem za povzbudivé slová, snažím sa nepodliehať panike, i keď niekedy mám čierne myšlienky, že ak to takto pôjde ešte pár mesiacov, kto bude platiť účty.. je to tu ťažké na tom Slovensku, keď vidím, že devätnástky majú exkluzívne joby a my o desať rokov staršie už sú asi odpísané..no budem sa snažiť ďalej..ďakujem

tasty

viem presne ako sa cítiš, mám s tým skúsenosti, tiež mi to dosť zničilo sebavedomie.... ale toto je Slovensko.... takto to u nás chodí...

tiež ma žralo, že niekto z okolia si našiel super prácu na úrovni, a pritom ani polovičku skúseností, vedomostí a iných požiadaviek nemal v porovnaní so mnou, proste bol v správny čas na správnom mieste, alebo to mal vybavené... toto je realita

, predtým som sa trápila, či ja som hlúpejšia ako ten, henten človek (pritom som vedela, že som lepšia..., začala som o sebe samej pochybovať..),,,,,,,,,, avšak teraz už vnímam tú krásnu slovenskú realitu, nerobím si z toho ťažkú hlavu

hlavne bojuj, hľadaj, nestrácaj nádej, nestrácaj sebavedomie, vstúp do seba, a buď silná, zvládneš túto ťažkú situáciu, práca príde, uvidíš, treba tomu čas

xxxxxxxx

mam to presne tak isto. ak sa idem spytat osobne, dostanem sa max. po vratnicu a dovidenia...poslite si zivotopis a bla bla bla. aj ked splnujem poziadavky, nikdy ziadna odozva a stale dookola.

Najhorsie je ze mi to ani nikto neveri !! komu poviem ze si takto neviem najst pracu hned ma odpise s tym ze klamem a proste sa mi nechce pracovat, co je totalna blbost! asi jedine potom chodit na vopred ohlasene pohovory a vyberove konania, ktore zase kazdy zamestnavatel nerobi.