Vypoved... Moze to takto vyjst?

Príspevok v téme: Vypoved... Moze to takto vyjst?
Bandolera

Ahojte, rozmyslam nad vypovedou z prace, v ktorej pracujem 3,5 roka. Uz mam toho plne zuby, a kazdy jeden den tam je pre mna peklo. Mne poradil jeden znamy ako co najrychlejsie mozem z prace odist.
Napises si vypoved dobodou + jedna kopia pre zamestnavatela. Ja som to dala k 1.1. .... Zajtra to idem riesit s veducim, a ked mi to nebude chciet podpisat ( bude sa odvolavat na 2-voj mesacnu vypovednu lehotu), tak mu to mam poslat doporucene postou do vlastnych ruk. Tym, ze to prevezme, zevraj ta dohoda jeho podpisanim pri prevzati automaticky plati. Vyslo to uz niekomu takouto cestou? Co si o tom myslite? Kazdopadne mi drzte palce!

Jefitto

Tak jednoducho nebudeš túto robotu uvádzať vo svojom životopise a tým pádom tvojho šéfa nebude mať kto kontaktovať

N-ika

v zakonniku prace je jasne uvedene, ze pokial kolektivna zmluva (podpisana) neurcuje inak, zamestnanec aj zamestnavatel musia dodrzat vypovednu lehota. Su tym navzajom chraneni. A zamestnavatel pri neospravedlnenej absencii zamestnanca pocas vypovednej lehoty moze pozadovat nahradu vo vyske sucinu priemernej mzdy a doby vypovednej lehoty.(1,2,alebo 3 priemerne mesacne platy)
Za odpracovane dni je zamestnavatel povinny ti zaplatit, ak dodrzis vsetky zakonne povinnosti.
Cize ak by doslo k rozviazaniu prac. pomeru dohodou k 15. dnu v mesiaci, tak od 16 dna uz nenastupis do prace a tych 15 dni ti zaplatia aj s preplatenim dovolenky ak si nejaku mal. Ak je ukoncenie prac. pomeru vypovedou zo strany zamestnanca, plynie vypovedna lehota (1,2,3 mesacna) odo dna nasledujuceho mesiaca.

Bandolera

No ved, ja som uvazovala aj nad tym, ze jednoducho nepridem. Lenze tu ide o to, ze aby sa tie moje absencie somnou neviezli do buducna. Konkretne moj brat mi hovoril, nech to neriskujem, aby som to casom nelutovala ked sa budem pytat do nejakej slusnej prace a budu si o mne zhanat nejake zaznamy.... fakt mam z toho v hlave gulas... Aj tak ta slubena robota mi uz padla, takze uz to tam nejako vydrzim...

jedna

zaleti na tom, ako mas postavenu pracovnu zmluvu.... ak tam mas nieco o tom, ze ked neurovis nejaku stanovenu pracu, tak ti zrazi nieco zo mzdy tak ti zrazi... ale ak nie, tak za to co si odpracoval, by si mal mat zaplatene... ak nie mozes sa stazovat na inspektorate a oni to presetria...

nechapem vôbec

takže ako to vlastne chodí?
keď nechcem prísť už vôbec do práce z dňa na deň tak mi to strhne z platu zamestnávateľ alebo nie? Či musím mať za daný mesiac nejaký počet dní odrobených alebo mi nezaplatí aj keby som za daný mesiac mal odrobených napr. 20 dní a viac neprišiel. Či mi to strhne plat za 2 mesiace ako je výpovedná lehota?

Jefitto

A načo vobec vešaš šefovi na nos, že maš novu robotu? Ty si ako vpohode? Ja som poobede povedal, že si potrebujem ísť do mesta niečo vybaviť a že sa vrátim ešte... samozrejme, že to "niečo" bol pohovor do novej roboty, ktorý som zvládol a tak som sa vrátil už iba po veci a povedať, že mi bolo potešením, hoci mi vôbec nebolo :D

jedna

ak mas skutocne novu pracu od 1.2. tak uz jednoducho do starej prace od 1.2. nenastup... v starej praci ti daju absenciu, ale to ti moze byt jedno, kedze uz mas inu pracu... za januar ti zaplatit musia... ak nie posli na nich inspektorat prace... ale pozor na to... ak budes niekedy niekde v dalsej praci potrebovat posudok od tohto stareho zamestnavatela, moze sa stat , ze o tebe narozprava nie prilis pekne veci....

Bandolera

Veru, by si ani nic viac odomna v praci nezasluzili ako sa na tu marodku hodit. Dokonca som mala na obzore aj novu robotu. Sefovi som povedala, ze od 1.2. mam moznost nastupit do prace, v ktorej je lepsi plat a mam to od domu 10 minut. Samozrejme nemohol ma pustit aj keby chcel a bla bla bla... Hlavne, ze na tejto mojej pozicii nikto nebol 2 mesiace a normalne fungovali... Vsetci kolegovia mi hovorili, ze na 100% mi to spravil na priek, aby mi prekazil tuto prilezitost. A to uz ake kaleraby mi tlacil do hlavy, ked sme sa o tom bavili, radsej ani rozpisovat nebudem. Len coked ja som taky sprosty poctivec,ze neviem ako by som dosla za doktorom a zacala si vymyslat, aby mi stanovil nejaku diagnozu, alebo mu mam narovinu povedat, ze som vo vypovednej lehote a uyz sa do tej prace nechcem vratit? Ja viem, ze kopec ludi s tym nema problem, ale ja ano :(