Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Sobášne náuky

Príspevok v téme: Sobášne náuky
Dominikaa_26

Zdravím. Chcela by som sa opýtať tých ktorí už absolvovali sobášne náuky, ako to prebieha. S partnerom budeme mať o rok svadbu, tak by som rada vedela na čo sa pripraviť. Aké otázky sa kladú, prípadne či sa vyplna dotazník a pod. Rada by som vedela či sa nekladú otázky ohladom sexuálneho života lebo je to dosť osobná vec. Do kostola často nechodím preto mám málo informácií a rada by som sa dozvedela čo ma čaká a na čo sa pripraviť. :)

N-ika

V nasom meste prebieha vyuka pocas troch dni, ked sa s partnerom dostavite na faru. Nas tam bolo 8 parov vtedy.
Prvy den nam taky mlady knaz rozpraval o manzelstve-v zmysle ze zena udrzuje teplo v krbe tak manzel by mal robit vsetko pre to aby bola stastna...alebo ze "zena ma vzdy pravdu a aj ked ju nema tak ju ma a kto chce mat harmonicke manzelstvo tak nech sa toho drzi"...a tak :-)
Druhy den sme mali poucenie na temu : planovane rodicovstvo, kde nam asi 100 rocna pani vysvetlovala ako podla hustoty vaginalneho hlienu zistime ci mame ovulaciu...vratane nazornych ukazok ako sa meria hlien medzi prstami...to sme pretrpeli s uskrnmi, lebo uz sme boli 4 tehotne :-)
A na treti den nam zas ten mlady farar daval uz len pokyny k svadbe...kedy prist, ako to bude prebiehat, dostali sme predtlaceny priebeh sobasa aj s formulkami co sa kedy hovori (manzelsky slub)...
To bolo vsetko, nikto ta nic nebude skusat, dokonca aj neveriaci moze mat sobas v kostole s veriacim, ale musi podpisat vyhlasenie ze svoje deti povedie k viere...
Prajem vela stastia!

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Sobášne náuky - Fórum - ZDRAVIE.sk