Zvýšená záťaž

Príspevok v téme: Zvýšená záťaž
Kini

Zdravím, Mam 21 rokov, venujem sa roznym sportom, posilnovaniu, plávaniu, rozne kardio cvicenia a break dance, moj problem je taky, že pri miernej namahe(napr prejdem po schodoch) a samozrejme aj zvysenej(beh a všetko ostat. kardio) mi začne velmi búšiť srdce a na to následne som velmi zadychaný a co chvila sa zacnem velmi potit, aj napriek tomu ze tanec robim profesionalne uz 8 rokov, aj pri tej kondiciu ktoru uz mam, resp. by som mal mat, tak je to na moje telo dosť na zataz, bol som na sono vysetreni, kde bolo vsetko bez problemove, taktiez na ekg kde mi povedali ze mam srdce ako z encyklopedie, moja obvodna mi totizto povedala, ze to je niečo tzv. vegetativno cievne ktore je rozdelene na take ako keby dva systemy, jedno ma na starosti procesy v klude a pocas spanku a druhe pri pohybe, pri zatazi a pri strese a pravdepodobne v tom mam nerovnováhu a to kolise a vraj je to geneticky dane. no viem ze nieco v poriadku urcite nieje, staci ze sa zohnem pri beznych cinnostiach ako obutie topanok a hrozne sa mi vali tlak do hlavy, tym padom nemam rad letne horucavy, ked cestujem v autobusi tak idu zo mna kropaje potu a to som v klude a sedim a len sa utieram. čo sa tyka zivotneho stylu uz dlhy cas sa stravujem zdravsie a nadalej riesim stravu, zvysil som pitny rezim na 3,5 az 4 litre za den, dalsia vec co ma trapi už od narodenia je ta, ze mam studene ruky hned ako sa o trochu schladi vonku, ako je jesenne a jarne pocasie, v zime ani nehovorim aj cez rukavice mi niekedy fialoveju hanky na dlaniach od mrazu, no naopak trup a stred tela mam hrozne rozhoruceny az na nevydrzanie, a to nevydrzim byt prilis neobliekany dlho. vsetky tieto problemy ako zadychanie, busenie srdca pri zatazení sa pridruzili az ako zacala puberta okrem tých studených dlaní a preto budem rad za kazdu radu ktora mi moze byt napomocna. dakujem