Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Spolocny ucet partnerov/manzelov

Príspevok v téme: Spolocny ucet partnerov/manzelov
kulik

Ahojte,
co si myslite o spolocnom ucte dvoch partnerov, resp. manzelov? Mal by mat podla vas kazdy vlastny ucet, alebo je lepsie mat spolocny ucet? Ja planujem s priatelkou spolocny zivot, chceme sa vziat, a ked som sa zamyslal nad otazkou ci spolocny alebo oddeleny ucet, tak som dospel k zaveru, ze spolocny je najlepsi. Vztah medzi dvoma ludmi je o dovere, o laske, tak preco mat oddelene ucty? Treba nieco tajit pred partnerom? Pocul som nazory ludi, ze zena alebo muz moze vybrat ucet a tomu druhemu nic neostane, preto uprednostnuju oddelene ucty. Ale ked takto niekto rozmysla, preco ide s clovek do snatku, kde sa hovori "v dobrom aj v zlom".
U nas to bude tak, ze priatelka bude zarabat ovela menej ako ja. A neviem si predstavit, ze pojdeme v plateni napoly, a jej ostane 200e a mne 1000e, s ktorymi si mozme robit kazdy co chce. plus ked budu deti. Ja si to neviem predstavit ako by to fungovalo, ked kazdy plati take a ona vydavky zvlast. Sme manzelia, sme rodina a delime sa o vsetko spolocne.

Aky je vas nazor na spol., resp. oddeleny ucet?

Slobodna

Vies, kedysi sa veci opravovali. Dnes sa zbura a kupi/vymeni za nove. To plati/platilo aj pre vztahy. V tom to bolo a nie v peniazoch, ci uctoch.

dvojučtová

Úprimne? Je to v podstate zdrap papiera. Keď som mala 14, bola som rebel, lebo už vtedy som vyhlasovala, že ja nepotrebujem papier na to, aby som niekoho milovala. Moju učiteľka náboženstva na mňa nechápavo pozerala, ako to môžem tvrdiť. Ona sama bola a stále je rozvedená.

A ty nechápeš podstatu dôvery a spoločného žitia? Lebo ani ty nie si ešte ženatý. Tak ja ti to vysvetlím. Dôvera je napríklad aj žiť s niekým bez toho, aby si si ho musel vziať, a pritom si cítil, ako veľmi ťa miluje a veril mu, že to myslí vážne a úprimne. Podstata spoločného žitia je v tom, že si môžete navzájom pomáhať, zdieľať spolu život po boku toho druhého, vytvoriť príjemnú atmosféru pre ďalšie generácie, ktoré tam budete spoločne vychovávať. Vytvárať silné putá a šíriť pohodu aj do svojho okolia.

kulik

kedysi ludia nemali ucet, manzel s manzelkou mali spolocne peniaze. lebo ucty neexistovali. a zili spolu stastne a dlhe roky a klapalo im to. teraz? ludia chapu manzelstvo ako zdrap papiera, nic viac nic menej, obycajny papier. nechapu podstatu dovery a spolocneho zitia.

kazdopadne dakujem za nazory, kazdy si urobi podla seba, ako vyhovuje komu.

pekny vikend :)

dvojučtová

Ty predsa do manželstva vstupuješ, že keby-keby, lebo si sa odvolával na to, že načo oddelené účty, keď pri rozvode aj tak polovica prejde na manželku, hoci si to zarobil ty.

Stavila by som sa, že môj vzťah s oddelenými účtami vydrží dlhšie (navždy), než ten tvoj so spoločným.

Filip TT

Je pravda, ze v pripade, ze ak sa jeden chova nezodpovedne, tak ten druhy musi branit seba a deti oddelenim financii a kontrolou. Toto ale chapem ako krizovy stav. Keby som manzelke v tomto od zaciatku nedoveroval, tak si ju neberiem. Chcem niekoho, s kym sa da zit.

Cau sestricka.

kafe

kulik :D ale tým mamonom tu operuješ stále ty. Páry, čo majú oddelené účty proste partnerove peniaze neriešia vôbec. TY ANO! Tak kto je tu mamonár? Zdieľať jeden druhého telo zas pre mňa neznamená, že budem s partnerom chodiť aj na záchod. Jednoducho odtiaľ potiaľ. Ak ty na ten záchod s partnerkou chodiť budeš, prosím.
.
Každý si vo vzťahu vyberá a robí veci tak, ako sú mu príjemné a pohodlné. Mne osobne by spoločný účet vadil. Neni to v mojich očiach prejav dôvery ale hlúposti. Nebudem predsa robiť hlúposti, nie? Si predstav, že vzťahy fungujú láskyplne aj ľuďom, čo majú oddelené účty. Ja ti veľmi prajem, aby si sa nesklamal. Ale reálne skúsenosti mnohých sú trochu iné ako tvoje naivné predstavy. A máš tu niekoľko reálnych skúseností. Veď sa kľudne ožeň a maj s partnerkou spoločný účet! Bráni ti niekto? Prajem ti to a budte spolu šťastný. Ale vsadím sa o 5 juro, že presne TY s tvojím postojom ktorý máš, si tú negatívnu skúsenosť zažiješ. Doslova a dopísmena si o to koleduješ.

Slobodna

Vobec tu nejde o nedoveru, ci mamon. Naozaj sa mi zda, ze si prilis naivny a slepy. Niekto tu spomenul, ze ostaneme spolu navzdy :) To su iluzie, proste ostanete spolu tak dlho, ako sa budete jeden o druheho a svoj vztah starat a to kazdy den.

Mat svoj a spolocny ucet je hlavne pragmaticke a skutocne sa predchadza zbytocnym hadkam kvoli peniazom.
Zdielate spolocne, no zaroven ma kazdy aj vlastne peniaze, za ktore si moze kupit, co chce a co potrebuje, moze ich pouzit na prekvapenie, obdarovanie partnera. Nemusi od druheho pytat, ak nieco potrebuje, alebo zdovodnovat, preco si to kupil.
Mozno ti to nie je pochuti, ale funguje to lepsie.
Mimochodom, prave ti, ktori chcu s druhym zdielat vsetko a nastoja na tom, maju obvykle zistne umysly. 2 uctami respektujes partnera a je v tom viac lasky, nez si schopny vidiet.
Pytal si sa. Ludia ti poskytli svoje skusenosti, ako im to funguje najlepsie. Vyber si z toho, co chces a hned neodsudzuj ludi, ktorym to funguje inak, nez si schopny chapat.
Peniaze su totiz prostriedok, aby nam bolo lepsie a nemaju byt nejakou chorou zarukou udrzania si partnera nasilu, ci zdrojom zbytocnych hadok medzi partnermi.

kulik

LMarika:
ano, dnes je doba, ze si ludia neveria. ale preco sa beru? kvoli papieru? kvoli tomilu, ze je zena tehotna? manzelstvo je o dovere, spolocnom zdielani. preco spite spolu v spalni? zdielate jeden druheho telo? to je podla vas nornalne, ze ked uz do manzelstva vstupujem s tym ze KEBY KEBY? to sa neberte potom, nenarobte si deti. ostante partneri, je to jednoduchsie aj co sa financii tyka a aj majetku. tym apeluujem na vsetkych mamonov co tu su, ze radsej ostante slobodni, lebo v manzelstve uz az tak neplati, co je moje, je moje, co je tvoje, je tvoje. bude to pre vas jednoduchsie, lebo sa nebudete musiet delit o tie naskrobene peniaze ;)

marica1

Keď sme sa my s manželom zobrali, tak bez toho, aby sme sa nejak o tom rozprávali, dávali sme výplatu na jedno spoločné miesto. Vtedy ešte nebolo bežné, aby ľudia mali osobné účty. Keďže sme výdavky dopredu preberali, vedeli sme, či na to máme a koľko nám zostane.
Tak je tomu dodnes, Ani ja, ani môj muž sme to nikdy nezneužili, aj keď teraz máme "spoločný účet" - na manželovo meno a mňa si dal ako spoludisponenta, aj kartu mám. Samozrejme, že aj ja mám účet na svoje meno a manžel je spoludisponent. Všetko je o dôvere, spoľahlivosti a zodpovednosti.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Spolocny ucet partnerov/manzelov - Fórum - ZDRAVIE.sk