Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Preco nam muzi stale chcu dokazovat ako su "dokonali" "sikovni" a "najmudrejsi" ?

Príspevok v téme: Preco nam muzi stale chcu dokazovat ako su "dokonali" "sikovni" a "najmudrejsi" ?
Francela

Preco? Preco sa vzdy pred nami tvaria aki su super najschopnejsi? A my tie nesikovne, hlupe a neschopne? Preco maju ten pocit supermanov ktori vsetko zvladnu lavou zadnou a nic im nerobi problem aj ked nie vzdy im to vychadza ale tvaria sa ze tak to ma byt. Preco? A co vidim su to ti moji rovesnici vo veku 20 az 25 rokov. Oni vsetko "vedia", vsade "boli", vsetko "videli" atd.
Ide mi to na nervy ako vzdy ma chcu zhodit ako som neschopna a nedokonala a oni su super. Vedia toto, hento, tamto..

Kýčera

Anjelik*, pichla som do osieho hniezda; viem o tom, že sa na mňa lepí "dobrá duša" a tiež presne VIEM, kto to je! Začala som písať pred Kafe a Tebou, medzitým pracovala, takže k vašim príspevkom som sa dostala až po zverejnení toho svojho...Anjelik*, Ty si anjelik, Teba ten nick vystihuje tak, ako mňa ten môj. Áno, kričala som, vypustila džina z fľaše, bo to nechcem dusiť v sebe, vpustiť si do svojho vnútra nejaký negatívny pocit na danú osobu,...A komu som mala poslať svoj hnev ako tomu, kto ho vyvolal? Ja som nezaútočila prvá, za nič a nikoho sa neskrývam, vážim si ľudí priamych, aj keď na seba narazíme...Odpustila som, dávam šancu a to "pochopenie" odovzdávam inam...Niektoré veci však nedokážem a ani nechcem pochopiť a inak sa s danou situáciou v danej chvíli nedokážem vyrovnať. Ľutujem, ale ak narazím na tému týkajúcu sa detí a ich podpore nesprávneho rozhodnutia, navádzajúcu ľudí, aby si poškodzovali svoje zdravie, vysádzali, či brali lieky, pestovali negatívne pocity, na hrane zákona, tak vtedy nedokážem len tak prejsť okolo toho, bez povšimnutia...To by mi museli vyklať oči, prepichnúť bubienky, vytrhnúť z hrude srdce a musela by som zapredať dušu diablovi. A je rozdiel medzi agresivitou a oprávnením rozhorčením. Anjelik* chápem, ďakujem a vážim si to!

Prezyvka055

Francela podla mna je skor problem v tvojom postoji a vtom ze ty sa automaticky stavias do pozicie hlupej. Alebo sa od toho nevies odosobnit. Napriklad ked ja s niekym nesuhlasim tak mu poviem ze dik za nazor ale nesuhlasim s tym. No a hotovo. Vsetky nazory su fajn ale neznamena ze ich teraz musis brat za definitivne a ze si ich musis osvojit nebodaj sa podla nich riadit.

Slobodna

Niektori taki naozaj su. Schopni, mudri, rozhladeni, sikovni supermani :) taki, ale nemaju potrebu sa tym chvalit. Ono je velmi podstatne, ako to beries ty sama. Ak sa povazujes sama za namudrejsiu, tak ta to bude urazat. Ak sa rada ucis a rasties, ako ja, tak budes z toho nadsena. Je proste dolezite, z akeho uhla sa na to pozeras. Ak si moc precitlivela a vztahovacna beries to, ako urazku. Inak by si to vnimala tak, ze chcu na teba zaposobit. Muzi su uzasne stvorenia, ked dospeju, su sami sebou, maju nieco odzite, vlastne nazory, pevne postoje a spravne hodnoty. Dovtedy ich treba jednoducho akceptovat a byt zhovievavy, kazdemu trva odlisne dlho, kym dospeje a niekto mozno nikdy. Zeny sa tiez nerodia uzasne, dobre, mudre, ale musia sa k tomu dopracovat. Nuz a to iste mas aj u muzov.

Mesačný princ

,,Dobrý človek je učiteľom horšieho, horší človek je materiálom človeka dobrého. Ten, kto si neváži svojho učiteľa, alebo nemá rád materiál, s ktorým pracuje, dopúšťa sa chyby.,, (Lao-c')

peťo82

ja by som to vysvetlil asi tak že nie su všetci takí, alebo aspoň nie v rovnakej miere a nie vždy za všetkych okolností. no je pravda že muži majú túto tendenciu a asi častejšie než ženy. na prvý príspevok od "pretolebo" tu myslím nikto nereagoval ale niečo pravdy na ňom je. ženy hoci tiež nie všetky v rovnakej miere a za všetkých okolností majú zase tendenciu byť priťahované mužmi ktorí toho vela vedia. takže potom vzniká situácia že niektorí muži to preháňajú a tvária sa ako najmúdrejší a najdokonalejší. najviac je to záležitosť ich ega - prebiť súperov, neukázať žene svoje slabosti.
iste sa tak správajú aj niektoré ženy ale trúfam si tvrdiť že táto tendencia sa medzi nimi vyskytuje vo všeobecnosti v menšej miere ako u mužov. nemyslím si že s tým súvisí iq, ako to napísala radoslava. je to predovšetkým záležitosť ega.
ako na takých ludí ? ako kedy. ja niekedy takých ludí nechám sa naplno prejaviť, hlavne ked sú prítomní aj iní ludia, a nech sa teda predvedú v plnej paráde, nech preháňajú a tým sa strápnia. ked im niekto druhý na to naletí budiš, je to vizitka toho druhého. alebo sa zameriam na tú potrebu sa vyvyšovať, mudrovať namiesto obsahu, čiže čítam medzi riadkami a sledujem správanie, nie ani tak slová ktoré mi dotyčný hovorí. pomôcť môžu pomôcť aj jednoduché, skoro až detské do detailu zachádzajúce otázky namiesto argumentácie a niekedy sa stane že dotyčný nechtiac odhalí že vlastne nie je až tak znalý veci a nachytám ho. inokedy ked sa naparuje odignorujem ho alebo nejak tu tému zahovorím a uhrám do autu ako nepodstatnú.

Radoslava 123

Nielen muži, ale aj ženy to robia. Robí to veľká väčšina ľudí. Že sa vyvyšujú nad ostatných a pokladajú za potrebné tých ostatných ponížiť a zhodiť a majú z toho obrovskú radosť. Príklad: Si vonku s kamoškou, normálne sa bavíte, popíjate kávičku, je vám veselo a fajn. No vtom príde niekto tretí, koho obe poznáte a prisadne si k vám. Kamoška zrazu začne do teba rýpať, pred tým tretím človekom sa nad teba vyvyšovať a zhadzovať a ponižovať ťa. Tendenciu vyvyšovať sa nad iných, ponižovať a zhadzovať ich majú predovšetkým ľudia s hlboko podpriemerným IQ, ktorí sú od prírody hlúpi a ponižovanie iných a vyvyšovanie sa nad nich je iba maska, ktorou sa snažia zakryť svoju vlastnú hlúposť. Takých ľudí si treba vymazať zo života, alebo aspoň obmedziť stretávanie sa s nimi na minimum, pokiaľ sa len dá. Nevenovať im myšlienky, myslieť radšej na niečo iné, príjemné. Myšlienky na takých ľudí sú iba odpad, ktorý ťa otrávi, nebudeš sa cítiť dobre, ak budeš vkuse myslieť na zlých ľudí. Nájdi si niekoho dobrého, čo toto nerobí a s ním sa stretávaj.

pistek

Pohybujes sa medzi zvlastnymi muzmi.. Pochybujem, ze len takychto ako to tu opisujes..vo svojom okoli mas. Lepsie sa vokol seba rozhliadni. A takych, o akych tu pises (..ako ta chcu zhodit, davaju ti najavo, ze si neschopna a nedokonala a oni su super)..tak takymto sa oblukom vyhybaj, nepripustaj si ich k sebe a vyluc ich uplne zo svojho zivota..
Ver..ja poznam predovsetkym skvelych muzov. A su ku mne uzasni skveli galantni slusni, velmi mili napomocni atd (ci uz mladsi rovesnici ci ti starsi). Neviem..nieco mi tu nesedi. Aka si ty? Ako sa spravas chovas obliekas posobis? Co zo seba vyzarujes? V akom prostredi sa pohybujes vyskytujes? Akych mas priatelov? Ver..ludia su rozni. Ale v podstate si istych ludi ako keby vyberame vyhladavame pritahujeme

Rockstar

Tak pokial to bolo takto myslene, myslim, ze nemam problem s tebou suhlasit. Potom sme sa len asi trochu nepochopili alebo som to niekde medzi riadkami nevycital :) Hej povedal som ale tiez to bolo v spojeni ze sebareflexia chyba "niektorym". Tiez nehadzem vsetky do jedneho vreca. Ale som rad za kazdeho, co v dnesnej dobe este dokaze komunikovat na urovni a mat vlastny nazor :)

Mesačný princ

anjelik * - ja to nazývam ,,hrou na cudzom ihrisku,, ale pekne si to napísala. Aj ja sa tam občas ešte pekne zahrám a nakoniec prehrám...No snažím sa hrať už len na vlastnom :)

Moireal

Znoska urazok je aj take to nepriame utocenie chlapov na autorku a na tie zeny, co zdielaju jej nazor,pripadne aj na chlapov a vyjadrila som to vseobecne. Ty sa tiez vyjadrujes o zenach, ze im chyba sebareflexia. Ta chyba aj chlapom, ja som len za to, ze celkovo takato tema nema velmi zmysel lebo presne bude generovat iba nenavist ale chapem autorku, ze sa potrebovala postazovat, ved je to ludske.

A zakomplexovanych som nemyslela ludi tu komentujucich ale tzv. muzov, ktori autorke davaju pocitit svoju "nadradenost", Tych treba ignorovat. Inak, som neutocila, len skratka tieto vojny pohlavi nemaju zmysel. Ale som rada, viaceri nakoniec zdielaju tento nazor. :)

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Preco nam muzi stale chcu dokazovat ako su "dokonali" "sikovni" a "najmudrejsi" ? - Fórum - ZDRAVIE.sk