Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otec a syn - ideálny vzťah

Príspevok v téme: Otec a syn - ideálny vzťah
ZA_1

Dobrý večer,
po celodennom uvažovaní a trápení som sa rozhodol, že napíšem sem a aj keď si pravdepodobne musím problém vyriešiť sám, aspoň budem poznať názory aj iných nezainteresovaných ľudí.
Už roky vychovávam sám teraz 25 ročného syna. Syn skončil v júni VŠ, pracovné ponuky mal celkom dobré, ale ani jednu neprijal pretože jeho snom bolo zahraničie. Doteraz som mu to zazlieval s tým, že ani vonku lepšie možnosti nenájde a tak sme uzavreli kompromis, že pokiaľ si nájde dobre platenú prácu tu, alebo v susedných štátoch, nebude riešiť zamestnanie ďalej.
Pred 2 týždňami mi povedal, že mu priateľ ponúkol prácu cez nejaký program pre mladých v Škótsku. Odišiel s tým, že ide len na pohovor a po 5 dňoch som sa náhodou dozvedel od brata, že mu môj syn povedal, že sa vrátiť už nechce.
Od jeho priateľky som vyzvedal čo je pravda, spočiatku mi tvrdila, že sa vráti a dnes keď som na ňu pritlačil, tak mi povedala pravdu, že sa domov už nevráti a ona sa chystá za ním.
Dnes sme už spolu volali a hnusne sme sa pohádali. Syn mi vykričal veci, ktoré by som od neho nebol nikdy čakal a to od výchovy až po peniaze, ktoré na mňa minul a mohli byť jeho a pod.. Vykričal mi, že keď som bol PN ťahal on moje podnikanie a peniaze vrážal do mňa a vraj sa nemieni vrátiť, lebo nebude predsa bývať tam kde ja a chce mať vlastný život. Toto som od neho nikdy nečakal. Od hnevu som mu povedal, že o ňom nechcem ani počuť, ale už teraz to ľutujem, lebo je predsa len môj. On mi povedal, že na toto čakal a mám sa zamyslieť prečo odišiel. Odvtedy má ale vypnutý telefón a mňa moje slová mrzia.
Chcem sa spýtať čo by ste robili na mojom mieste? Poznám svojho syna a viem, že je urazený k smrti a poradí si bezomňa.
Podotýkam, finančné problémy doma nikdy nemal, takže nie je odkázaný na prácu v bare v zahraničí s VŠ.

kafe

porozprávaj sa napríklad s bratom, alebo synovou priateľkou. Čo hovoril im syn o tebe 5-10 rokov dozadu, ako vnímal on váš vzťah otca so synom. Spýtaj sa ich priamo, či synovi niečo vadilo a hovoril im o tom. Lebo ak váš vzťah bol naozaj ideálny a synátor sa zrazu správa hrubo ako nevďačný rozmaznaný fracek, tak... neviem. Mu asi preplo, alebo takýto je a končne len prejavil svoju pravú tvár. Je sebec, ktorému na tebe nezáleží.
.
Len ja si stále myslím, že váš vzťah až tak ideálny nebol a syn dlho niečo trpel so zaťatými zubami.

Majka002

Váš syn určite dostal od Vás všetko, čo potreboval a tým nemyslím len materiálne. Predpokladám, že je šikovný, obratný a vo svete sa nestratí. Myslím, že Vaše obavy o neho nie sú na mieste, hoci je normálne, že máte o neho strach.
Skúste sa s ním spojiť, povedať mu, že mu dôverujete, ale zároveň ako rodič máte o neho strach a chceli by ste s ním zostať v kontakte. Nenúťte ho, aby prišiel domov, ak sa mu nepodarí vonku uspieť, tak sa vráti domov sám. Zaujímajte sa o neho, jeho pocity, príp. mu navrhnite, že by ste ho išli navštíviť a pod..

ZA_1

Syna vychovávam sám od jeho 7 rokov. Moja manželka odišla akože na služobnú cestu a až potom som sa dozvedel, že má už viacmesačný vzťah s riaditeľom. Teraz žije v zahraničí a o syna nikdy nejavila záujem.
Snažil som sa vychovať čo najlepšie, s tým, že som sa mu vždy snažil dopriať všetko po čom túžil a nielen potreboval. Nikdy sme medzi sebou nemali problémy až na to zahraničie. To je tá téma, ktorá nás rozdelila a vznikli z toho konflikty.

adr1a

Suhlasim so slobodnou. Vy obaja so synom musite ziskat od seba odstup, nechat vychladnut hlavy emocie vasne. Jeho matku nespominas. Zrejme ma len teba. Neozyvaj sa mu. Tam vonku clovek viac oceni domov rodinu blizkych. Vsetko vsak potrebuje cas. Nebojuj s nim. Venuj sa sebe praci zaujmom konickom priatelom. Zrejme si pri synovi zabudol zit. Pohltil ta syn, praca. Bol si chory. Skus niekam chodit, niekoho si najst. Syn casom tiez vychladne. Je to jeho zivot, volba. Ti co ta tu kritizuju "ze si ho dusil ai" nech najskor sami vychovaju a privedu decka do dospelosti. Nik nie je svaty a nema patent na zivot decka vychovu. Ten tvoj synator kto vie ako dopadne. Raz si mozno pri problemoch s vlastnym deckom spomenie ake tazke si to ty mal, kolko odriekania zapierania. Potom nech mudruje. Je mlady napumpovany zhavy. Ked je aky je nech sa sam prediera zivotom a o seba stara. Ty si ho doviedol do dospelosti, vychoval postaral sa ako si najlepsie vedel, dal mu skoly. Nech teraz on ukaze ci prezije uspeje alebo padne na hubu. Na jeho frajerku sa nehnevaj. Sorry. Ale tvoj syn pred tebou o svojich zameroch cusal tajil a ona ti mala nieco vesat na nos? Ona drzi s nim. Jeho miluje. Ty si pre nu v podstate cudzi. Syn sa blbo zachoval nie ona. Skor s nou udrzuj dobre vztahy. Ona moze byt raz vasim vzajomnym spojivom medzi vami. Zi a nechaj zit.

peťo82

hej ale mám pocit že medzi vami niečo zlyháva a dlhodobo. preto tak zrejme reagoval a preto ste sa nevedeli dohodnúť. niečo v komunikácii medzi vami zlyháva. to je to čo z tvojho opisu cítim

Slobodna

Aj ked je to pre teba tazke, poviem ti to zo svojej vlastnej skusenosti. Zahranicie, kde je clovek odkazany len sam na seba, je velmi velmi dobra skola a clovek pochopi, ze aj ked jeho rodina nie je vobec dokonala, je len jedna a bude za nu vdacny. Obaja si nechajte cas, ziskate odstup a nadhlad. Ver mi, ze sa odlucenim vase vztahy zlepsia. Netrap sa tym, nic si nevycitaj, snaz sa pochopit jeho pohlad na teba a ver mi, ze on sa vrati. Home sweet home.

ZA_1

Tie nevyriešené problémy v skutočnosti problémy ani nie sú. Už dlhšiu dobu sa chystal do zahraničia a mne sa to od prvej chvíle nepáčilo, tak som mu to zazlieval. Nemám nič proti zahraničiu ako tak, ale má určité zdravotné problémy a viem, že tie si zanedbá.
Nevidím v tom žiadny zmysel pracovať všelikade s VŠ a neverím, že ten zárobok je až o toľko viac. Však si musí platiť bývanie, stravu,.... .
Veľmi sa ma dotklo, že to vyriešil takto, doslova akoby ušiel z domu. Tiež mám ťažké srdce na jeho priateľku, ktorá mi do poslednej chvíle všetko tajila.

kafe

je to už dospelý chlap, je normálne, že chce žiť život po svojom. Asi si ho dusil. Síce je pekné, že si ho vychovával sám, ale zabudol si, že deti potrebujú aj voľnosť, aby sa prejavili a realizovali tak, ako sa to im páči.
To čo ti vykričal vo výchove je asi to, nad čím by si sa mal zamyslieť. Proste si pochybil a ublížil mu. Ale neboj, hnev každého raz prejde. Syn sa ozve o pol roka, alebo proste kedy bude chcieť. Aj ty si jeho jediný tatko. Len musíš k nemu inak pristupovať - je dospelý a môže si robiť čo chce. Pokiaľ ho nedokážeš rešpektovať, stratíš ho. Dôveruj mu trochu, že neni dement a dotiahne to niekde. Dotiahne to ale tam, kde on chce a tak ako sa jemu páči. Ty sa zas venuj trochu sebe, tiež máš ešte kus života pred sebou, tak si plň svoje sny, odpútaj sa od syna a ži si svoj život.

lolinka

a preco mu vycitas ze isiel do zahranicia. asi to bol jeho sen a uz je dospely, preco by si ho nemohol splnit, preco by nemohol zit tak, ako to jemu vyhovuje. je to jeho zivot. mozno ho zivot v zahranici sklame a raz sa vrati domov, mozno tam ostane. ale aj keby sa vratil, bude mat skusenost a tie su na nezaplatenie. ak zacal pracovat v nejakom bare, asi to nie je vysnena praca, ale vela ludi tak v zahranici zacina a to este neznamena, ze tam bude pracovat cely zivot. otuka sa, zdokonali v jazyku a najde si nieco lepsie. ty by si mu mal byt oporou a podporovat ho, nie mu vsetko vycitat a snazit sa, aby zil tak, ako ty chces. dieta nie je tvoj majetok a ma pravo zit si tak, ako chce. ja poznam doktora, co isiel do zahranicia pracovat ako pomocna sila, pracoval pre agenturu a robil rozne pomocne prace. ale bol to jeho sen, ist do anglicka a kym nevedel dobre jazyk, tak pracoval takto. ten jazyk sa na cloveka velmi rychlo nalepi ked v tom prostedi zije. bud svojmu synovi oporou a podporuj ho v ceste za svojim snom. budete mat pekny vztah a syn ta bude chodit rad navstevovat. ja som tiez zila v anglicku a domov som lietala pomerne casto, nizkonadladovou spolocnostou to vela nestalo a za dve hodiny som bola v blave. kludne som mohla ist domov na vikend, v nedelu som sa zase vratila.

peťo82

mám dojem z tvojich slov že je medzi vami nejaky dlhodobejší starší a nedoriešený konflikt, respektive problém o ktorom si tu ale nič nenapísal. neviem či si si ho vedomí, z čoho pramení ale pokým o ňom nenapíšeš ludia ti ťažko poradia

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otec a syn - ideálny vzťah - Fórum - ZDRAVIE.sk