Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

točenie hlavy, bušenie srdca

Príspevok v téme: točenie hlavy, bušenie srdca
dax

Dobrý deň, mám otázku, aj keď odpoveď asi tuším.
Deje sa mi to pri fyzickej záťaži, v posilňovni (pri vyšších váhach) alebo v práci. Začne sa mi točiť hlava, niekedy pocit na odpadnutie, bušenie srdca sa zvýši, občas sa pridá pocit hrče v krku. Pocit tlaku v hlave, občas vystrelujúci do pravého oka.
Keď sa mi niečo podobné stalo prvý krát EKG neukázalo žiadne veľký problém, krv bola tiež v poriadku, ďalej som to neriešil, ustúpilo to načas, teraz sa to opäť vrátilo. Môže to byť aj prehnanou fyzickou aktivitou? Častá posilnovna, beh, niekedy oboje po pracovnom dni.
Proste preťaženie? Najpravdepodobnejšie mi príde, čo som si zisťoval niečo s krčnou chrbticou. Ale na MRI ani rontgene som s tým nebol.
Celé mi to príde vtipné, lebo sa to objavilo teraz, keď som čerstvý nefajčiar (2 mesiace) a obmedzil som alkoholické nápoje, predtým také problémy neboli. :)) Alebo či sa mi nezanášajú cievy, ale doktorka mi povedala, že v 25 rokoch sa také problémy nevyskytujú.

Rudo42

Keď človek zmení stravu k lepšiemu, telo má oveľa viac času sa zbavovať odpadových látok.Tieto odpadové látky sa hromadia v črevách a tým oslabujú pečeň,obličky atď.Preto je vhodné po takejto zmene stravy si spraviť aspoň týždennú detoxikačnú kúru.

Jefitto

To je ten najväčší paradox, vždy, keď sa snažíš lepšie žiť, tak ti je oveľa viac nahovno, ako keď si pil, kuril...

mam56

Ja neviem, ale posledne som zistil, že v našom lesíku žije Big Foot. Už som sa s ním zoznámil, ukázal som mu fotky, čo robím. Chcel som si s ním spraviť selfie, ale že vraj to ešte nechce, že je ešte priskoro:-)
Neviem, prečo by ho mala jedna selfie zabiť. Však ok, ja ho dnes v lesíku potajme odfotím a potom to sem zavesím.
V Rusku majú 500 kilové svine, čo im tam pobehujú po lese a my máme Big Foota.
Ja som si niečo čítal o Big Footovi, taký krátky vtip, že Big Foot considers Chuck Norris as a myth:-)

Anička

Ahoj, písala som včera do fóra "Hrča v krku", ale napíšem aj tu, lebo mám podobné zdravotné problémy. Bola som viackrát na pohotovosti, cítila som sa zle. Zistili mi vysoký tlak 180/110. Som mladá, a takýto vysoký tlak ma zaskočil. Urobili mi EKG - bol v poriadku. Poležala som si do rána na internom a pustili ma domov, že je všetko OK. Ale nebolo, pridali sa k tomu aj hnačky, bolesti brucha, žalúdka, hlavy, búšenie srdca, tlak som mala zase vysoký, bolo mi na odpadnutie, točilo sa so mnou, a hrča v krku, nemohla som dýchať. Výsledky - poležala som si na infekčnom kvôli hnačkám, nič infekčné mi z odberov a výterov nezistili. Pustili ma domov. Pokračovalo to ďalej. USG žalúdka, pečene, sleziny, pankreasu, žlčníka - výsledky v poriadku. Na tlak som dostala tabletky, ktoré mi ho upravili, už ich neberiem, lebo mám normálny tlak. Konečne mi urobili aj výter z hrdla, a budú mi robiť USG krku konečne - kvôli hrči, vydupkala som si to, lebo každý tvrdí, že tam nič nevidí, aj krčná, aj pľúcne... proste nikto nič, ale na krk sa nikto nepozrel, tam, kde mám problém. Hrču tam mám, a pocit v krku, resp. dusenie ,a nutkanie na vracanie tiež. Je to neznesiteľný pocit. Urobili mi aj USG štítnej žlazy, lebo aj toto môže spôsobovať všetky tieto problémy... výsledky ešte neviem. Ale keď budú USG štítnej žlazy, odbery, výter z krku, a USG krku v poriadku.... mohlo by sa jednať o PP - panickú poruchu. Už ma na to lekárka upozornila, že to môže byť aj psychického rázu, a že ma pošle za psychiatričkou... že to všetko môže vyvolať stres, nahromadené problémy, nejaký šok, nevyriešené veci, nedostatok spánku, atď.... Tak som zvedavá.... Takže ja si myslím, že sa daj povyšetrovať po všetkých stránkach, hlavne štítnu žlazu, ktorá môže toto spôsobovať, a tiež uzliny na krku, plus USG žalúdka, pankreasu, žlčníka, a ak všetky výsledky budeš mať OK, tak vedz, že to bude skôr tá psychika, a teda zo stresu, preťaženosti, nedoriešených vecí, vecí z minulosti, a podobne.... a tak to bude zrejme panická porucha, resp. depresia, ktorá sa tiež takto môže prejavovať. Sú to náhle ataky, keď Ti príde nevoľno, na vracanie, búšenie srdca, dusenie, závrate, a podobne. Nemusia to byť všetky tieto prejavy naraz. A potom to treba riešiť so psychiatričkou, resp. liekmi.... to som si vygooglila......Anička

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

točenie hlavy, bušenie srdca - Fórum - ZDRAVIE.sk