Ako posilniť imunitu?

Príspevok v téme: Ako posilniť imunitu?
Jefitto

Chcel by som zvýšiť svoju imunitu, keďže sa poslednú dobu na mňa dajako lepia kadejake chronty...

Zatiaľ som: Začal chodiť do posilky - silový tréning bez kardia, raz za dva týždne sa premôžem a idem HIIT asi 10 minút. Vymenil som cigaretle za elektronickú cigaretu a od nového roka už chcem ísť na 0 mg/ml nikotínu, snažím sa konzumovať viac ovocia a zeleniny... čo ešte mám urobiť? Odkedy som začal zlepšovať tieto veci, je mi stále horšie a horšie... už skoro pol roka. Nehovorte mi, že je to detox. Žiaden detox nemôže trvať pol roka... a nikotín stále užívam sem-tam

Livia22

Čo mne pomohlo na imunitu bola zmena životného štýlu. Viem, že nie každý má túto možnosť, no skúste si vyraziť aspoň na 3 týždne k moru/oceánu, ráno tam cvičiť a dýchať ten vzduch. Mne to veľmi veľmi pomohlo. Ja som bola v USA v Marylande, zdá sa to ako drahý výlet no nebol. Cestovné povolenie som získala cez estavisa.sk, letenky cez skycanner, ubytko cez airbnb. Všetko dokopy aj s priateľom nás vyšlo 1500 eur, čo bežná dovolenka tolko v lete stojí. My sme boli v oktobri. Je tam teplo aj v tychto mesiacoch lebo je to juznejšie :)

chuanka

Ja mám celkom chaos v tomto, čo sa týka imunity u dospelých. Jak je to, že čo podporuje, čo lieči? Kedy je potrebná len nejaká tá podpora a kedy už priamo liečba? Strácam sa v tomto preto by som bola vďačná keby ste mi to aspoň ako tak ozrejmili

lieskovcek

Myslím, že si nepostrehol, že je rozdiel, či chceš imunitu liečiť alebo len nejako podporiť alebo posilniť. Na podporenie to môže byť možno ok. Ale na liečbu imunity, ktorá je na tom zle takýto doplnok nie je dostačujúci. Ak si si prešiel problémami, ktoré imunita so sebou prináša, tak by som očakávala, že takéto veci vieš. :)

imunax

Ja na posilnenie imunitu užívam doplnky Imunax, koré sú na prírodnej báze a maju na môj zdravotný stav naozaj vznikajúce účinky. Vrelo odporúčam. Pre viac info link: imunax.sk

ruufinka

Píšeš o nebezpečných liekoch, avšak neuvedomuješ si zrejme, že zdravie mnohých ľudí závisí práve od liekov. Lieky nevznikajú len tak z nejakej srandy. Ale majú svoje opodstatnenie. Čo sa týka liekov na imunitu, tak my sme sa doma veľmi dlho liekov stránili avšak, keď výsledky rôznych domáckych pokusov neprinášali žiadne ovocie rozhodli sme sa, že dáme šancu liekom. Za toto rozhodnutie som si dodnes vďačná. Začala som užívať Wobenzym a postupom času sa môj zdravotný stav začal výrazne zlepšovať, čo dovtedy som mohla o tom len snívať. Takže treba si uvedomiť, že nie sú lieky ako lieky. Mne lieky pomohli zbaviť sa zdravotných problémov.

Mamina1

Moja imunita je síce OK ale zato náš 9-ročný syn bol na tom veľmi zle od narodenia. Čo urobí človek prvé je návšteva lekára. A keď lekár nepomôže tak hľadá ďalej. U nás hľadanie prebiehalo zložito. Najskôr sme skúšali sami kadejaké čaje a byliny, potom voľnopredajné lieky na imunitu čo nám poradili v lekárni. Ale keď sa už rozvinula alergia boli sme v koncoch. Alergologička tiež robila rôzne pokusy ale syn bol na tom stále horšie. Syn dokonca strávil tri týždne v ozdravovni, ale domov sa vrátil s astmou a predpísanými kortikoidmi. Muža to už dožralo a aj keď bol dovtedy klasický obdivovateľ lekárov tak aj proti mojej vôli rozhodol že vyskúšame čínsku medicínu. Ja som tomu nebola naklonená pretože som bola presvedčená, že každý sa má liečiť tými metódami, ktoré sú rozšírené v oblasti, kde žije. Ale mužov šéf mal tiež astmu a vyriešil si ju práve čínskou medicínou. A práve on dal mužovi kontakt na doktorku Albertovú, ktorú aj na tomto fóre ľudia často spomínajú. Ešte teraz si spomínam ako som sa tomu bránila naozaj som bola presvedčená že je to pre nás neprimeraná liečba. Ešte som sa dokonca išla poradiť k našej detskej lekárke a tá sa zasmiala, že nech len muža nechám, veď on sa sám presvedčí, že je to strata času. Že náš syn potrebuje základnú trvalú liečbu a nejaké hókusy pókusy jeho astmu a alergiu nevyriešia. S takýmto odporom som zo začiatku sama celú liečbu bojkotovala. Na vyšetrenie išiel so synom môj muž, ja som odmietla tam vkročiť. Dokonca aj po tom čo mi pani Albertová odkázala že chce so mnou hovoriť. Doma bolo kvôli tomu dosť dusno. Ale asi po troch mesiacoch syn prestal kašľať a aj sama som musela uznať, že sa jeho stav zlepšuje. Ale nedalo mi to, zase som si začala namýšľať, že mu Albertová dáva niečo škodlivé, možno nejaké silné hormóny. Vtedy sme sa už s mužom pochytili, bol doma dosť krik kvôli tomu. Potom som sa úplne náhodou dozvedela, že sa u nej lieči aj dcéra jednej moderátorky, o ktorej sa písalo, že má veľké zdravotné problémy. Je mi trápne to priznať, ale až toto bol prvý dôvod kvôli ktorému som začala brať celú liečbu vážnejšie. A až keď som sa ja ukľudnila a doma bol konečne pokoj tak synove problémy sa začali naozaj vytrácať. Po tejto skúsenosti už verím, že vo svete sú aj iné metódy ktoré môžu našim deťom a aj nám pomôcť, a to bez ťažkých nebezpečných liekov. A verím aj tomu, že kľudné domáce prostredie má tiež veľký vplyv na naše zdravie. Dokedy som bola nervózna a podráždená zo synovho stavu tak všetko bolo podstatne horšie. Keď som dala tej liečbe voľný priebeh a ukľudnila som sa, aj syn bol v pohode a jeho imunita sa veľmi zlepšila. Dnes lieky neberie žiadne a hoci v minulosti mal o takomto čase už alergické reakcie a silno kašlal, tak teraz je v pohode a bez liekov.

luclucka

ziram z niektorych rad...cukor, ze oslabuje imunitu?...myslim si, ze nie...imunitu oslabuju dost vonkajsie vplyvy...podstatne je posilnovat imunitu liekmi...bez nich imunita nebude taka aka ma byt...tym myslim, ze nebude schopna celit problemom, ktorym by celit mala...napriklad takemu chripkovemu obdobiu...

Hana9725

Ja som skusala velmi vela na posilnenie imunity. Vitamín C, sport, otuzovanie, ale nič mi nepomohlo. Skusala som asi takmer vsetko, ale pomohol mi az wobenzym.

Imunoforte

Ja by som ti odporučil denne pohár rakytník. Nie je to najchutnejšie,ale ako moja babka vraveli, klin sa klinom vybýja. Lekári ma od vtedy neznášajú !