Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Pomoc, mám strach zo svokrovcov

Príspevok v téme: Pomoc, mám strach zo svokrovcov
Nikuš_01

Ahojte,
mám 24 rokov a včera som sa stretla prvýkrát s možno s budúcimi svokrovcami.
S priateľom som spolu takmer 3 roky, on k nám chodí už vyše 2 rokov, ale ja som sa k nim dostala až teraz.
Na stretko som sa pripravovala, ale pravda je, že som sa stresovala od samého začiatku. Priateľ ma najprv zaviedol k nim na pracovisko (sú podnikatelia), ale už tam som sa cítila dosť trápne. Nechal ma tam, lebo išiel pohľadať otca a ja som zostala s jednou pracovníčkou, ktorú mimochodom poznám z videnia. Medzitým prišla jeho mama, čo som ani nevedela, že je ona a zrejme som sedela na jej mieste, tak mi nič ani nepovedala, len pozerala na mňa. Žiadny pozdrav keď vošla, nič. Postavila som sa, premeriavala si ma, nemala som z nej dobrý pocit.
Potom prišiel priateľ aj s otcom, ten bol už príjemnejší. Večer sme sa už stretli potom u nich doma, ale mám z nich zmiešané pocity. Otca má celkom o.k., hoci je na môj vkus namyslený, rozprával dosť povýšenecky, väčšinou o svojej robote, ale ohováral konkurenciu a dosť "vyberanými" slovami. Priateľ ma tam ťahá na 2 vianočný deň, ale ja nechcem.
Prosím vás pomôžte mi, čo robiť?? Keď som mu povedala o mojich obavách, povedal mi, že oni sú jednoducho takýto, lebo majú byť načo namyslený.

lolinka

no dost divna reakcia tvojho priatela, ze maju byt na co namysleni. nikto nema pravo byt namysleny a spravat sa k druhemu s despektom, aj ked sam dosiahol uspechy. mam susedu, co ma dve vysoke skoly, dobre platene zamestnanie, kupila dva byty detom a sebe dom, mohla by sa nad nami stredoskolackami vyvysovat ale nerobi to. je to velmi mila a priatelska osoba. takychto ludi si vazim, co hoc su sami uspesni, neprestali byt ludski, naopak, tymi co su namysleni pohrdam a je jedno ci su bohati ci chudobni. ako sa inak sprava tvoj priatel, neprejavuje sa ta namyslenost aj u neho?

_meno

Ahoj Nikuš_01

Ak ti mozem poradit, ked je clovek zly, spravaj sa k nemu vzdy profesionalne.
Napríklad, budu mat zle nazory. Ak budes reagovat na ich zle nazory, sama budes rozpravat zle nazory. Napríklad maju nepriatelske a bezohladne spravania - ak by si na to reagovala rovnako by si sa tak spravala : )

Inak povedane, musis si viac davat pozor na seba. Najlahsie cvicenie z mojej skusenosti je nereagovat :) Nic nerob len sa napr. usmievaj alebo nerob vôbec nic a cakaj : takyto su ti ludia, presne taki aki su, tak taki su : )

Vzdy za tym nieco je, nie je najdolezitejsie tomu porozumiet, preco su aky su, co ich k tomu viedlo, co chcu v sucasnosti.

Tak lajicky povedane, ide o urcity nadhlad ktory vnimas a oni nie : ) Lajicky povedane doplnas ich.
Konkretnejsie povedane: to v com su zli, na to sa vykasli, vzdy pozornost obrat na svoju stranu ... vzdy sa vrat k svojim hodnotam, svojmu zivotu :)

A o toto v podstate ide, toto povedz aj priatelovi. (napríklad ze rada sa ludom zdravis a si uprimna, a tvoji rodicia sa spravali napríklad arogantne .. ze nicia tvoje hodnoty a preto sa s nimi uz viac nechces stretavat ak sa budu spravat takto. ak budu dobri samozrejme rada s nim budes.

Si to ty ktora zije tvoj zivot, si to ty kto urcite podla coho zijes, ako zijes.

Preto je akoby tak dolezite pozorovat druhych ludi bez zasahu, aby si vnimala aki tito ludia su : )
Napríklad ked vnimas ze svokrovci su zli ludia, prijmi to : su zli. A hotovo uz proti tomu netreba bojovat : spravila svokra nieco zle? no jasne ze spravila aj spravi, je prosto zla. Spravil zle svokor alebo nieco nespravil? Lebo je taky.

Treba to brat zo srandy :D Ale z takej poriadne nahnevanej srandy :D

Napríklad ked ti priatel vravi ze maju byt naco pysny rodicia, tak mu povedz ze nech ta s tym neotravuju a tesia sa z toho co maju :D

Je akoby dolezite vedome hrat svoju hru, vzdy sa k nej vratit ked nevedomky sklzneme k inym hram .. napr. ked sa uvedomis ze sa hadas alebo je daka konflitna situacia, tak si spomen na seba "doparoma tak ja sa tu hadam :D a na co, ved ja mam rada vesele dni, majte sa a pekny den aj Vam" :D

Je fajn byt uprimny : napríklad " budem k Vam urpimna , citim sa pri Vas zle. ak dovolite radsej pojdem inam : )
Citim sa tu navsteve ako nevitana, pojdem radsej prec, dakujem Vam za veceru vyborna, vdaka za pohostenie, idem ja radsej pomaly.

Atd atd atd uprimnost je zakladom uprimnosti, je to zakladne rozoznavanie : toto sa mi paci, toto sa mi nepaci. (inak by v tom bol gulas, opakoval by som veci co sa mi nepacia, cize dovoloval by som diat veci ktore mi skoda, a nevenoval by som sa tomu co mam rad, co ma bavi, co je sranda").

Vela stastia zabavy pochopenia a stastne vianoce Vam prajem Nikuš_01 nech všetko dobre dopadne !

Kýčera

Začiatok nebol pre Teba najšťastnejší...Ak máš dobrú intuíciu, tak sa jej drž. Je tu však možnosť, že sa vzťahy časom uvoľnia, nadobudneš viac istoty,...Nezabudni však na to, že ak by si si tohto chlapca zobrala, tak si berieš zároveň aj jeho rodinu. Daj tomu šancu, ale dávaj si pozor aj na seba!

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pomoc, mám strach zo svokrovcov - Fórum - ZDRAVIE.sk