Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Zubarkine faily

Príspevok v téme: Zubarkine faily
Haluzatko

Dobry den, chcela by som sa informovat, ci sa daju reklamovat plomby, plnenie kanalikov atd. Moj problem je totiz taky, ze uz druhy krat mi na pohotovosti povedali, ked som tam prisla s ukrutnou bolestou, ze zub bol zle lieceny a pod plombou je kaz a ten zautocil na nervy. To je jedna vec, ze plomba musela ist von, potom plnenie kanalikov ma vyjde u mojej zubarky okolo 50 eur, plus predpokladam, ze este nejake liecive vlozky a dalsia plomba. Je to zub robeny zaciatkom roka a opakovane zanho mam platit?

Dalsi zub mam, lieceny od roku 2011, bol tam zapal kanalikov a aj po aplikacii liecivych vloziek, stale po case prepukol, raz mi ho dokonca uz aj zaplombovala a vyplnila kanaliky, ale zbytocne, vytvoril sa mi hnisavy vacok. Platila som za to okolo 70 eur, potom to islo von. Zase vseljake druhy liecivych vloziek a pred letom uznala, ze zub je ok, mozme vyplnit kanaliky, dokonca som si ho dala vybielit, lebo krv mi ho zafarbila. Dokopy nieco menej ako 100 eur. Je december a ja mam nad zubom hnisavy vacok, ktory zacina boliet a zub je mierne chyteny do cervena. Viete mi poradit co s tym? Ja dookola platim, za tie iste veci nehorazne sumy.

LMarika

Lepsie je ist k zubarovi sukromnemu, aj keby mal byt drahsi. Alebo v zahranici pre tych, ktori tam pracuju. A presne ako pise Moireal, velka pravda! Lepsie je si priplatit za zubara, ktory ma kvalitne vybavenie a dokaze zrontgenovat zub za par minut vo svojej ambulancii. U nas v Bratislave ma kopa sukromnych zubarov uz v sucasnosti dobre a kvalitne vybavenie ambulancie. Rontgen je zaklad vsetkeho a ukaze aj to, co zubar volnym okom nevidi. Este taka vec, no ludia, ktori maju donekonecna problemy s kanalikmi a neznesitelnou bolestou, sami potvrdili, ze sa im ulavilo, az ked si takyto zub dali vytrhnut. Ak si niekto pre financne problemy draheho sukromneho zubara nemoze dovolit a ani v zahranici nepracuje, ze by zasiel aspon tam, tak potom je uz ozaj lepsie dat si taky zub vytrhnut a je po probleme, ktory sa aj vyriesil lacno.

Moireal

Ja tiez patrim k ludom, co sa nezlaknu zubara a idu vzdy ked treba. Moju teraz uz "byvalu" zubarku by som najradsej kopla do zadku, nakolko tu v zahranici mi zistili niekolko kazov a ju som doslova prosila o roentgen. Nie. Vraj netreba. Treba si vyhladat zubara, co ma kvalitne vybavenie, urobi v priebehu 2-3 minut roentgen celych ust. Po tejto skusenosti uz nebudem riesit zuby na Slovensku veru nikdy. :)
A tiez som rozmyslala, nech vrati peniaze , kedze tento rok som u nej bola niekolkokrat a sla som preventivne inde a hla, niekolko kazov. Ved ma aj pobolievali, aj ked nie nejak strasne.
Teta zubarka na Slovensku nahana este dake peniazky k dochodku a taka je aj jej praca. Takze radim si priplatit za kvalitneho mladeho zubara.
Osobne fakt netusim ci by vratili peniaze, na Slovensku predsa spravodlivost neexistuje....

zubok111111

Nikto tu nic nehovori o tom, ze by ktosi nechodil na prehliadky. Nehlada sa tu vinnik vzniku kazov. Hlada sa vinnik opakovaneho zapalu. Zle urobeny zub? Alebo je to normalne? Asi by som isla k inemu zubarovi. Napriklad jeden zubar urobi endodonciu s tym, ze si nevsimne jeden kanalik, iny zubar to zrontgenuje a hned osetri a napravi. Tak si treba vediet vybrat.

Btw. pre tych, co su posadnuti obvinovanim, ze "ktosi nechodi na prehliadky" a myslia si, ze chodenie na prehliadky je istota, tak u nekvalitneho zubara vam ani prehliadky kazdych 6 mesiacov nepomozu, ak si kaz nevsimne vcas alebo ak vam ho osetri nekvalitne. A stava sa to bezne.

svk=bordel

ivobrick len ty nevies o com hovoris, ja som mal taku istu zubarku, prehliadky boli vsetko ok. ked zacalo cosi boliet tak to zaplombovala. pod plombou sa vytvoril zapal, umrtvenie zubu. zle vybrate korene, cistenie, same problemy atd... bola sice relativne lacnejsia (endodoncia 1 zub 50 eur), ale jej katastrofalnou pracou a zastaranym vybavenim prides o daleko viac penazi ako keby si chodil rovno ku kvalitnej zubarke kde plomba stoji 200 eur.

slovenske zdravotnictvo = katastrofa. vysoke doplatky a hrozne sluzby. poistenec v AT ma spickovu zdravotnu starostlivost uplne zadarmo. dokonca ani v cechach sa nedoplaca tolko ako u nas. to co je u nas je cisty koncentrak ktory si musime aj platit. a az ked zaplatis brutalne peniaze vzhladom k nasim prijmom, tak dostanes sluzby ktore su rakusku, alebo nemecku uplne standardne a bez doplatkov. hroza

ivobrick

V prvom rade to je tvoj fail. Nechodis na prehliadky pravidelne. Alebo mi vysvetli ako je mozne ze potrebujes endodonciu, ak chodis? Pochybujem ze ona ti to uzna, aj ked ty si obet - resp tvoje vytrhnute zuby.
Kazdy taky zub sa po case rozpadne, ale fakt ze mas zapaly je na zamyslenie (uz po par rokoch), zle osetrenie, nic ine.. Vymen zubarku, aj ona je na chybe.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zubarkine faily - Fórum - ZDRAVIE.sk