tuzba po babetku

Príspevok v téme: tuzba po babetku
anjika

# Mam 33 rokov a zatial ziadne dieta. V poslednom case ma prepadla materinska tuzba po babatku, no zaroven mam obavy. Uz nie som najmladsia a chcem mat zdrave dieta. Tiez obcas v spravach som pocula, ze matka pri porode umrela. A kedze som jedinacik a nikto v mojom okoli male dieta nema, neviem, ci by som pri starostlivosti nieco nezbabrala. A co s nastupom do zamestnania po materskej dovolenke a ked bude dieta chore? Viem, ze mama mi pomoze, no aj tak mam obavy, hlavne kvoli veku / 33 rokov.

Daniela191

Ono každá matka sa snaží vychovávať dieťa čo najlepšie ako vie. Teraz je jednoducho taká doba. Niektorý kráčajú s ňou, iný zas preferujú starú klasiku.
Tak ako aj s tými perinkami. Ono na niečo to je určite dobré, veď také malé bábätko nemá ešte uzavreté ani fontanely. Dnes som stretla niekoľko mamin s drobcami okolo 1-2 mes., babäna v pohode v športových kočároch, pomaly naholo, no neviem. Ešte, že rodím v zime a že ma taká blbosť vtedy nemôže napadnúť:)) Tak ako aj tie hypermoderné kočáre, ktoré majú vnútornú šírku 35cm, neviem asi sú určené len do nákupných centier, veď sa tam nezmestí ani len obyčajný fusak. A to som pozerala len kočiar, tak to som zvedavá na aké blbosti ešte natrafím. Určité veci ma dosť zarážajú, lebo nemajú logiku. :))

Daniela191

Hanaaah, ty si ale nepísala ako budem vychovávať dieťa, ale si reagovala na to že som od 4tt na PN.:) A mimochodom máme doma 10 mes. Rhodeskeho Ridgebacka, takže naše babatko bude mať doma celkom zdravú klimu a úplne sam si posilni svoju imunitu. Už sa totižto teším ako sa budú spolu hrať, a ako ho náš Leon bude strážiť:)) U nás v parku takéto symbiózy dokonale fungujú a detičky sú oveľa menej choré:))

lea

To je pravda. na vsetko sa teraz dba uzkostlivejsie ako volakedy. Ja zijem v Belgicku a niekedy mi pride fakt divne, ze nikde sa vonku nehraju deti same, tak ako u nas, s kamaratmi alebo spoluziakmi. Rodicia skratka maju strach a deti su pomaly az do 15tky stale pod dozorom, vsade ich rodicia len vozia, autobusom sami nechodia. vsak z nich totalne nesamostatne bytosti vychovaju

hanaaah

lea, ja som to skor myslela z ineho hladiska. nemyslim si, ze zo mna bude dokonala mama a nemam pravo odsudzovat, ale proste nemozem, ako niektore zeny vychovavaju svoje deti..nemozu ist von, lebo je prilis chladno, nemozu ist same na ihrisko, lebo nahodou vybehnu na cestu a zrazi ich auto. nemozu domov doniest kamarata, lebo ten uz chodi do skoly a doniesol by k nimi nejaku infekciu. zazila som aj to, ze otec nedrzal v naruci svoje dieta bez perinky do 3 mesiacov, lebo mu to jeho zena proste nedovolila. a co potom bude z takych deti ?? ach jaj..

lea

Daniela, suhlasim s Tebou. O par rokov nikto nebude vediet, ci si pocas tehotenstva bola v praci alebo nie. Zdravie dietata je prvorade.

Daniela191

Fajn, predpokladám že si na medinu išla po gympli tak nemáš ani šajnu, aké to je odd. Pozor je rozdiel medzi sestrou a lekárom, mám tým na mysli ich náplň práce. Takže pani doktorka na geriatrii asi žiadnemu pacientovi neutiera zadok, ale max. pichne infúzku a zdiagnostikuje zápal plúc. Keď raz budeš robiť prácu sestry je jedno na akom odd. tak pochopíš ten markantný rozdiel. A to hovorím len o fyzickom zaťažení, nieto ešte o psychickom. Ja ako sestra som s pacientmi 12,5 hod., lekár 1 hod. a dovidenia. :))

hanaaah

studujem medicinu..neviem no, na geriatrii som este nebola. len uz zacinam byt obcas chora z toho ake su niektore matky uzkostlive..a potom sa cudujeme, co za novu generaciu nam to tu vyrasta

Daniela191

Milá hanaah, keby si sa ty nadrapovala so 60kg nevládnymi seniormi, rozdávala lieky na oddelení kde každú chvílu má niekdo zápal plúc, alebo len takého zlatého stafylokoka tak by som bola veeelmi zvedavá či by ti bolo jedno v akom "zdravom" prostredí si ty a tvoje dieťa, koľko krát sa musíš preliečiť ATB. Neviem čím si povolaním, ja tento job robím už 10 rokov, mám ho veľmi rada inak by som to nerobila. Ono keď nevieš čo obnáša táto robota, tak to nemôžeš posudzovať! Asi si v takomto zariadení ešte nebola.

magda78

ja mam tento rok 29 a tiez uz tuzim po dietati. s priatelom sme spolu osmy rok, tento rok sa chceme zobrat a hned aj splodit dieta. nerada by som nieco zmeskala a na materstvo sa uz citim. len sa bojim, ci vobec otehotniem, vela krat som prekonala zapal vajecnikov. no dufam, ze bude vsetko ok

hanaaah

anjika, tiez som si vsimla, ze nespominas partnera..tvoje hormony mozu za to, ze si si viac zacala vsimat tehotne zeny :)