Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tetánia a jej príznaky

MYA-MAJINKA

Ahojte, mam tetaniu od minuleho novembra2010,kedy som upadla do bezvedomia...cca10 min......bola mi zistena tetania.....priznaky, ako zahmlene videnie,slabost v nohach, navaly tepla, bolesti v hlave, trpnutie koncatin, nevolnost, pocit na odpadnutie,busenie srdca a napod.,skomplikovalo mi to zivot.......tak ma neurolog poslal za psychiatrickou.......nemyslim,zeby som mala psych.problemy a ci nejaky stres.....stres som mala pred skuskou a v buse som odpadla,nakoko mi prislo tiez nevolno,od vtedy mi je blbo......nerozumiem, preco mam tieto symptomy a preco na to nie su lieky,preco sa to radi medzi psych.poruchu......nakolko som si nedokazala pomoct, navstivila som psychiatricku,kt.mi predpisala antidepresiva....zlepsilo sa to,ale mam pocit,ze mi to vymyva rozum,pomaly,ale isto.....priznaky pretrvavaju....slabost, unava, zivanie, nevolnost, vypadavanie vlasov,bolest hlavy,stazene dychanie, zavraty a videnie sa zlepsilo......neviem co mam robit, ako predist tymto symptomom a zachvatom.......zachvat vyzera priserne, mam pocit,ze je to moja posledna chvila.....planujem studovat,nevzdavam sa,ale ked to pride mam sto chuti vsetko vzdat........prosim, ak ma niekto podobne problemy a lieci sa antidepresivami....ESOPREX10mg...prosim ozvite sa mi na pokeci...moj nick je tara1985...snad mate nejake rozumne riesenie,ako predist tymto neziaducim symptomom....vopred dakujem

judith

ahojte.som po dvoch operaciach stitnej zlazi,a po dvoch radioteerapiach.poslednu som mala 6.septembra.mam podobne problemy ako tu opisujete,velke bolesty hlavy,busenie srdca,bolesty celeho tela,problem pri chodzi,trpnutie ruk noh a polovicu tvare,ked som to povedala svojmu doktor.povedal ze je to normalne po terapii,co mam robit?velmi trpim bolestamy nemozem spat.

Crazinka

mne tetania zacala z dlhodobeho stresu v praci, bola som mimo domova a tazko som to znasala. mne bolo povedane, ze to vznikne aj nedostatkom mineralu - magnezia v tele a krvi. odkedy uzivam liecbu a magne + B6 a magnezium, tak sa priznaky ovela zmiernili. Tak isto som musela zmenit zivotny styl a snazit sa brat veci inak a relaxovat. Tiez som mala busenie srdca, pocity uzkosti, na odpadnutie, slabost v nohach a rukach...

EU

Ahojte neviem na isto ze to mam ale pocula som o tom.A ked vraveli ze ake priznaky su take iste co mam aj ja.Najskor sa to zacalo ze preslo mi chut do jedla,zla krv,v srese ma chyti panika v tedy sa mi tazko dycha a aj prihadkach lenze vtedy aj na odpadnutie ale vtedy zviknem ist von a potrebujem sa porospravat s mojim priatelom, a potom sa citim lepsie proste musim vtekej situacii odist stade,zvikne mi napuchnut aj horna pera.

zuzana3022

ahojte,dnes som bol na eeg,a zistili mi hyperventiláciu,pozitívna Bergrova reakcia.neviete,čo je to?a potom idem na testy na tetaniu.čo sa pri týchto testoch robí??

zuzana3022

ahojte všetci,chcela by som poradit.dnes som bola na eeg,a zistili mi nejaku hyperventiláciu,zástavu srdca,alebo tak nejak mi to povedala doktorka.pozitívna reakcia Bergrova reakcia.neviete,čo je to??a tiež idem na testy na teniu.

[zruseny12]

Znížená funkcia prištítnych teliesok – hypoparatyreóza

Je to ochorenie spôsobené nedostatkom parathormónu. Príčinou je chirurgické odstránenie alebo poškodenie časti prištítnych teliesok pri operácii štítnej žľazy. Niekedy je príčina neznáma, predpokladá sa autoimunitná etiológia.

Ochorenie sa prejavuje trofickými zmenami kože, nechtov, vlasov, zubov a zníženou hladinou vápnika v krvi. Následkom hypokalciémie je nervovosvalová dráždivosť, ktorá môže vyústiť do tetanického záchvatu. Pri hypoparatyreóze vzniká katarakta – sivý zákal očnej šošovky.

Pri tetanickom záchvate sa vnútrožilovo podáva kalcium. Chronická hypoparatyreóza sa lieči podávaním reparátov obsahujúcich vitamín D, ktorý má podobné účinky ako parathormón. Dlhodobá aplikácia zvieracieho parathormónu nie je vhodná, pretože sa vytvárajú protilátky a hormón stráca účinnosť.

[zruseny12]

...a ked ti chyba vapnik,treba zistit preco a kde sa trati,kym toto nevyriesis TETANIA bude stale pretrvavat...

[zruseny12]

...psychol.ti nepomoze,hladaj pricinu preco mas TETANIU...
sposobuju to pristitne telieska,nedostatok vapnika,horcika... atd.ale urcite samotny psych.ti nepomoze musis dosat co ti chyba a hlavne odstranit pricinu preco vznikla tetania...

kudrlinka82

Ahojte, aj mne diagostikoval neurológ včera na EMG vyšetrení tetaniu :( Mam podobne problemy, trpnutie končatín, slabosť rúk aj nôh, zášklby svalov na ruke, tŕpnutie hlavy aj tváre, sem tam bolesti hlavy...som z toho zúfalá. Všetkému predchádzalo veľmi veľké psychické vypätie, stres, čo ma priviedlo až do pokraja zúfalosti...a následkom všetkého je toto ochorenie...Viem, že za všetko si môžem sama...Snažím sa dať do psychickej pohody, ale ten strach, že mi stále niečo je, sa už pomaly nedá ani ovládať...prosím poraďte čo robiť, viem, že pozitívne sa naučiť myslieť je ťažké. Neurológ mi odporučil MagneB6 a šumivé kalcium, nakoľko mám nízke hodnoty ionizovaného vápnika, po tabletke mi je lepšie aj príznaky sa zmiernia. Som objednaná aj k psychológovi, ktorý mi dúfam, pomôže nájsť stratenú psychickú rovnováhu.
Preto je zbytočné sa stresovať kôli maličkostiam, keď nejde o život, nejde o nič...Prajem pekný deň a veľa síl
I.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Tetánia a jej príznaky - Fórum - ZDRAVIE.sk