Tetánia a jej príznaky

Zuzka279

Ahojte . Mám tetaniu a panický strach. Dnes som bola u neurologičky. Keďže som tehotná nemôžem ísť na špeciálne vyšetrenia. Ale podľa nej je neurol. nález v norme. Mala som raz dvojité videnie. Keď porodím a nebudem kojiť a budem mať tieto ťažkosti vhodná je magnetická rezonancia. Čo by mi tam akože mali zistiť?

[zruseny12]

AHOJ LENKA99
tak to som velmi rada,ze sa mas ok...a to ti zelam aj nadalej aj tvojmu priatelovi...
maj sa krasne a uzi si leto...je velmi pekne a slnecne,aspon u nas...pa

zajko22

Mne tiež zistili tetániu koncom januára. Príznaky však som mala od polovice decembra. Začalo to bolesťami krku, potom končatiny. Neskôr krče po celom tele (vrátane hlavy). Najhoršie som na tom bola psychicky. Už som si myslela že mám nejakú vážnu chorobu. Prešla som všelijakými vyšetreniami. Potom neurologička povedala že je to tetánia. Vysoké napätie v svaloch. Boli obdobia, že sa mi ťažko dýchalo, srdce ma búchalo, panické ataky, atď. Od januára beriem coaxil (už ich vysadím) a Magne B6. psychicky som OK, ešte niekedy mám krče na končatinách. Najhoršie je však krk. Stále ma bolí. Akokeby by som stále mala svalovicu. Stále ho napínam, neviem ho uvoľniťani keď ležím. A hlava je taká zvláštna. Neviem to opísať. akokeby by som sledovala všetko zvonka. Nie som ani unavená, aj sa viem sústrediť.. len je to taký blbý pocit. Na začiatku som to cítila len občas. V poslednej dobe však stále. Neviem čo to je. Mal niekto podobné skúsenosti? Čo by som mala inak spraviť? Ďíky.

lenka99

AHOJ MARIA,som nakukla do tejto temy, som vedela, ze ta tu mozno najdem :) len som ta chcela pozdravit, dufam, ze sa ti dari. ja som uz z toho vsetkeho von, pomohol mi priatel:)pa zatial

[zruseny12]

KRISTIIINA
ak mas podozrenie,ze mas TETANIU,staci zajst k neurolog.a popros ju nech ti da urobit TETANICLE TESTY...je to lepsie,ako len tak tapat...ak vies,ze je to uz neunosne...

kristiiina

Ahojte chcem sa opytat ci sa tetania moze prejavovat aj krcami celeho tela naraz?V noci sa mi stalo ze som zaspavala a dostala som krc do tela ze som sa nedokazala ani ovladat...ako keby mi ochrnulo cele telo potom to prestalo a opakovalo sa to asi 5 krat za sebou.

alissa

ma niekto problémy aj s vynechávaním srdca, mám občas pocity akokeby mi prestalo na pár sekúnd biť, ťažšie sa mi dýcha, potom to je ok, a tak zas dookola

icka

fida: mne srdce búchalo ako o preteky úderov som mávala aj 120.To sú príznaky pan.poruchy.Neboj nezomrieš.Ten Citalec je na to výborný,mám známe čo to berú a pomohol.To sú antd.Ako aj ja beriem Seroxat.Tiež som v noci veľakrát umierala a som ešte tu....Tak to ti musí zabtať ten Citalec poriadne.Neviem akú dobu ho berieš.A magné tiež pomáha.Tak sa neboj.To pichanie je pp.