krce v lytkach

Príspevok v téme: krce v lytkach
fordi

V poslednej dobe ma chytaju krce na lytkach cez den,nie v noci.Nepomaha mi ani rozmasirovanie,ani urcene gely. Takisto som dost unavena pocas dna...Chcela by som poradit,ako sa toho mozem zbavit-okrem tej akupunktury a dozvediet sa,ci to moze sposobovat nedostatok nejakeho vitaminu,alebo je v tom nieco ine?

gabrielik

pipinka, ak ta bolia nohy a hlavne pistala, skus si dat vysetrit ci nemas spadute klenby na nohach. Ked som zacala nosit vlozky do topanok, zrazu som zistila ze nohy nemusia vecer boliet.
My zeny hlavne stale niekde chodime a stojime v obchodoch aj doma a nohy si vylozme malo kedy, lebo je stale dajaka robota. A pred menzesom je to este horsie. Aj vas chyta predtym upratovacia mania?

RNG

pipinka Tak skus doplnky. Mne zaberal urcity cas melatonin, vyskusal som aj 5-HTP, myslim ze ten bol prirodzenejsi.
Po melatonine, ked som sa prebudil skoro, bolela ma hlava.Zrejme som bol plny serotoninu a nanutil som si tvorbu adrenalinu aby som sa prebral .
Mimochodom, to iste sa mi stalo aj pri pouziti prirodnej zmesi-silny caj na spanie s chmelom, pastierskou kapsickou valerianom a harmancekom.
Takze na mna najlepsie pracoval 5-HTP a stress-B. Tiez medove produkty(propolis a materska kasicka)
A yoga.

pipinka

RNG: TV nepozerám vôbec, nejak to nepovažujem za nejak efektívne strávený čas, radšej počúvam rádio, pri tom sa dajú robiť viaceré veci. Ale musím sa priznať, Bailando som si neodpustila ani raz:)Už od 18h nič nejem a posledné jedlo čo jem, je ovocie. A ak aj jem napr. o 20 h, tak je to banán alebo jablko. Vždy spím v tme, pri svetle nezaspím, alebo ak aj áno, o chvíľu som hore, takže sa snažím nezaspať, kým nezhasnem. Magnézium užívam.

RNG

Aha, tu je ten problem. Neporiadny spanok!
Najjednoduchsie je odrezat pozeranie vzrusujucej televizie tesne pred spanim. Nejest 3 hodiny pred spankom.Tazke jedla az 5 hodin pred spankom.
Spat v tme, svetlo hoc aj malej lampy do tvare porusi premenu melatoninu na serotonin a potrebna hlboka faza spanku sa nedostavi
Doplnky: melatonin 3mg(vecer), 5-HTP rano i vecer(ukludnuje, zvysuje produkciu serotoninu) obcas brat zmes stress-B, hlavne casu stresu v robote.
Su aj rozne bylinne zmesy na spanok.
Tiez niektore mineraly, najlepsie je dobre vyvazena zmes na kosti, tam je vsetko potrebne(Ca, Mg, B, K, vitamin D a K na absorbciu)

pipinka

Magnézium užívam, minerálky pijem, jem všetko, krvné výsledky a aj výsledky moču boli v poriadku, až na mierne zvýšenie hladiny cukru a cholesterolu /už asi 2 roky/. Dosť často sa cítim napriek tomu unavená a na druhej strane, neviem v noci poriadne spať. Dakedy som užívala Sedatif PC, ale vysadila som ho, brala som ho len v stresovom období.

RNG

Pred menzesom su v tele rozne prudke hormonalne zmeny. Miesto adresovania jednotlivych symptomov by som odporucil pokusit sa zmiernit tie hormonalne vykyvy doplnkom s obsahom "hormonalneho polotovaru" Diosgeninom. Nachadza sa vo velkych mnozstvach v senovke greckej a v divokom mexickom yam-e.
Na Google.sk je plno zdrojov, vyhladaj pod slovami napr: doplnky, yam, Bratislava, vyber si prijatelnu cenu.Je to rychlejsie, nez to zhanat po lekarnach.