Chronická pankreatitída

Príspevok v téme: Chronická pankreatitída
*tina*

Ahojte, chcela by som sa poradiť lebo
mám problémy so zažívaním,
ak zjem niečo ťažké, tak mi býva zle od žalúdku, problémy s plynatosťou, mám
problémy aj so zápchou. Často mávam stavy, ako by som potrebovala sa
vyprázdniť, no nedarí sa mi, začne ma napínať na zvracanie, cítim sa veľmi zle, hneď potom ako sa vyprázdnim všetko prejde a cítim sa dobre. Bola som u obvodného lekára, ktorý mi robil vyšetrenia z krvi, zo zbytkov zo stolice (tri dni som zbierala), tu našiel zostatky po nestrávenej stolici. Uzavrel to ako chronickú pankreatitídu (dedičná dispozícia) a naordinoval mi pankreolan, ktorý
mám užívať po každom väčšom jedle. Na internete som sa dočítala, že
pri takejto diagnóze je potrebné dodržiavať nejakú diétu, obmedziť alkohol, že nie je vhodné užívanie antikoncepcie. O ničom takom som nebola informovaná, tak
by som sa rada na to spýtala. Neviete niekto prosím, niečo o tejto chorobe??? Veľmi by mi to pomohlo, ďakujeeem :-)

*tina*

Ahoj Zitta, po dlhsej dobe sa hlasim :-)) bola som na dovolenke a potom zase vela prace :-). No moj zaludok alebo pankreas alebo co mi to tam stale vyvadza mi dal na dovolenke riadne zabrat. Hned na druhy den ako sme prisli, mi bolo neuveritelne zle, vecer som zvracala az do zblbnutia okolo tretej rano sme museli uz zavolat pohotovost a sup, isla som do nemocnice. Dali mi infuzie a na druhy den bolo vsetko oka. Vysetrili mi pankreas sonom a ten je v poriadku. Akurat, ze nevytvara niektore tie traviace stavy. Tak som opat tam kde som bola. A co ty ako sa ti dari???

karol kerpán

Mám zhrubnuté nechty na prstoch nôh.Vposlednom čase sa začínajú zakrúcať.Ťažko sa strihajú.Dá sa to liečiť?

flocky

Hallo,
ked citam vase prispevky, neda mi vam nieco napisat. Moje zazivacie problemy viedli az k rakovine hrubeho crevaa dalsim metastazam. Dnes viem co som v mladosti zanedbala.
1. na jedlo si treba najst cas, jedlo riadne pozut
2.denna 2-2,5 litra vody, rano je dobre 2dl vlaznej vody
3.viac hydina a ryby na jedalnom listku, obmedzit tucne jedla a korenene
4.denne 2x ovocie, alebo zeleninu (salat)
5. najväcsi nepriatel vsetkych chorob je stres
Ak mate problem so zapchou, alebo hnackou, treba si precistit creva, su na to rozne prostriedky, potom sa zacat riadne stravovat.

dorka

ze vraj fig su lepsie ako slivky na zapchu.a ze slivky radsej cerstve aj figy.no kde zohnat cerstve figy?????????nemam vyskusane!ja mam opacny problem:(

simona

Ku gastroenterologovi chodím 3 roky,skoro bez výsledkov,problémy mám len z času na čas, teraz mám také obdobie, že nemám času sa ani najesť,tak by som potrebovala nejakú vitamínovu bombu, alebo aspoň dobrú radu,už mi nič nechýba len ďaľší záchvat,to mlieko je podľa toho čo čítam dobre výnechať,tak dík

lucka

hej, skúšala. Namočím ich do teplej vody a ráno zjem. Raz ma prehnali, ale minule nič. Ja mam dnes taký nafúknutý žalúdok. Včera sme to trochu prehnali so sangriou a ovocím. Ráno kyselina

lucka

Ja s tou vlákninou Psyllium nemám až také dobré skúsenosti. Aj keď som po nej vypila aj politra vody, stolicu som nemala aj 2 dni, spôsobuje mi to zápchu. Ja si dávam každé ráno na lačno Acidophillus vitamíny, alebo iné probiotické doplnky a som veľmi spokojná.Odporúčam