jJe gembler?

Príspevok v téme: jJe gembler?
biba

Pred pol rokom som sa rozišla s priateľom, lebo celé noci trávil v kasínach a dni prespal. Po 3 mesiacoch ma začal vyhľadávať, vzťah sa posunul do roviny kamarátstva a myslela som, že takto to bude fungovať. Zistila som, že karty hrá aj ďalej, peniaza si už požičiava, má dlhy, má problém zaplatiť základné veci-účty atď. Nedávno potreboval požičať, vraj na nájom..Šok som zažila, keď som zistila, že bez môjho vedomia mi zobral z bytu peniaze a minul ich na turnaji v kartách. Má 33 rokov a ja neviem či sa dá takému človeku pomôcť a ako. Mám dosť svojich starostí, som slobodná mamina ale nemôžem sa pozerať ako upadá. Je to aj podľa vás už závislosť? Ako mu pomôcť?

peggy

Ahoj,
s gemblermi je hrozný život. Pre rodinu sú hrozné najmä dlhy, ktoré navyrába a ak aj prestane hrať, dlhy ešte dlho ostanú - ak náhodou neskončí aj v base. Lebo to je ako s drogami, stále bude potrebovať viac peňazí a bude ochotný pre to zájsť kamkoľvek. To čo píšeš je už rozvinuté štádium závislosti. Môžeš mu akurát tak povedať, že máš problém s jeho správaním a že nie si ochotná to tolerovať. Že mu skúsiš pomôcť, ale že je chorý a musí sa liečiť. Asi ťa pošle do kelu, vtedy ti radím prestaň sa s ním stýkať. Možno sa po čase uvedomí a bude aspoń vedieť, kam treba ísť žiadať o pomoc. Týmto ľuďom sa nedá inak pomôcť, iba nechať ich padnúť na úplne dno, keď stratia všetkých ľudí okolo seba, niekedy aj domov, až vtedy im svitne, že je problém... žial je to tak, poznám to

lumi1

je fakt že najľahšia a najpohodlnejšia cesta by bola od neho čo najrýchlejšie zdupkať...ale ak mu chceš pomôcť tak sa musíte o tom vážne porozprávať a najlepšie by bolo presvedčiť ho aby išiel na liečenie, ale hlavne si to musí uvedomiť on, lebo inak to nemá zmysel. Musí prísť na to že potrebuje pomoc. A ty mu musíš byť oporou, ale keďže si slobodná mamička tak by si nad tým mala veľmi porozmýšľať či mu chceš pomôcť alebo nie...

ivka2

jedine ako mu môžeš pomôcť, tak to je poslať ho na liečenie..je to závislosť a ja by som na tvojom mieste dala ruky preč od takého chlapa..