KVASINKOVA DIETA

bambulka 111

ja mám kvasinky už asi rok každý mesiac sa mi vracajú. Chcem presvedćiť frajera aby šiel na urologické vyšetrenie, ale má stým problém. Už som si kúpila aj candivac, mala som aj fungicidin, gyno-pevaril, aj som sladkosti vyradila, ale stále sa mi to vracia. Dokonca som bola u imunológa, brala som luvilac, už fakt neviem čo by mohlo pomôcť

Ivka 1

Candida albigans je kvasinka,ktorá žije v našom čreve od narodenia.Telo si za normálneho stavu kontroluje v akom množstve sa vyskytuje.
Problém nastane jej premnožením. Môžu to spôsobiť antibiotika,ktoré zničia vaginálnu mikroflóru.Môžu to spôsobovať aj parfémované mydlá alebo sprchové gély. Tie narušia kyslé
prostredie v pošve. To nás chráni pred nepriaznivými vplyvmi. Nosenie bielizne z umelých tkanív tiež nie je vhodné.Priznakmi kandidózy sú: bolesť pri pohlavnom styku,močení, svrbenie,
hustý biely niekedy až hrudkovitý výtok.
Čo teda s kandidózou či už akútnou alebo chronickou ? Lieči sa modernými antimykotikami,či už na vkladanie do pošvy alebo užívanými ústne v tabletkovej forme. Liečiť by sa mal aj
partner. Inak sa už vyliečená pacientka nakazí znovu. Jedným z nápomocných riešení je aj protikvasinková diéta. Vyradiť z jedálného lístka sladkosti,výrobky z bielej múky,lúpanú ryžu,sladké malinovky. Obmedziť kávu.
Zaradiť by sme mali vo zvýšenej miere jogurty s probiotickou kultúrou / čím menšia trvanlivosť jogurtu,tým väčšia pravdepodobnosť živých probiotických kultúr/,výrobky z celozrnnej múky,
bylinné nesladené čaje. Účinné je aj zvýšené konzumovnie čerstvej cibule a cesnaku.
Okrem klasických medikamentov existuje aj celý rad produktov na prírodnej báze,ktoré obnovia mikroflóru v pošve a eliminujú aj nepriaznivé účinky chemicky vyrábaných antimykotík.