Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Seklo vás už v krížoch?

RNG

Ultrazvuk sa dava cez mokre horuce uteraky, a podla mojich osobnych skusenosti, aspon mne to pomohlo.
Ale osobne nevidim velky rozdiel medzi suchym a vlhkym teplom, predsa to je zvrchu pokozky a problem je hlbopko vnutri.
Inac dnes pouzivan na nahrievanie infracervene svetlo, kde LED vo vlnovej dlzke okolo 900 nanometrov su husto na podlozke, s programom pulzov a hustotou energie asi 5-10 mW na centimeter stvorcovy .
Take podlozky dnes dostat , velkost asi ako dve dlane uz pod 100 dolarov, takze ich kazdy "uboleny" moze mat doma. Zivotnost je neobmedzena(LED ma zivotnst vyse 100 000 hodin)

RNG

Studene stahuje cievy a tym zmiernuje zapalove reakcie a bolest. Ale tym sa predlzuje hojenie, takze to rozhodne neradim na zrychlenie hojenia, mozno tak len v prvej faze, pol dna, ked su bolesti neznesitelne.
Mne lekari davali parafinove horuce zabaly na to a ultrazvuk, ktory zlepsi cirkulaciu.Dnes by som si to natrel kremom obsahujucim MSM alebo dokonca aplikoval na to ovela silnejsi DMSO.A pouzival rybacie /kril/calamarine oleje, lebo sa tam casto jedna o poskodene nervove obaly, a tie treba regenerovat, tj potrebujesd na to materialy, ako DHA.

kasandra

Mňa raz seklo a pomohol mi práveže teplý obklad na dané miesto. Namáčala som si uterák do horúcej vody, tak som ho jemne postískala, tak aby trocha vody v ňom ostalo pre udržanie tepla uteráka a priložila som si ho na telo. Opakovala som to niekoľkokrát denne niekoľko dní a pomohlo. Takže podľa mňa teplo.

Paxil

Prave som v rekonvalescencii po seknuti v krizoch, chcem len dat na vedomie, ze v mojom pripade, ako prva pomoc na utlmenie bolesti, ked uz som lezal na posteli, boli ladove obklady. Mrazeny hrasok v uteraku, prilozit na 15-20 min, potom za hodinku sa moze opakovat. Velmi mi to pomohlo. Takze ziadne teple, ale studene. Samozrejme, nic netreba prehanat.

molita

Sakra seklo ma v krízoch na pravej strane neukrutna bolesť. Ked nechcem ist k doktorovi čo mi pomôže? prosim vas :(

kamilka

mam to teraz, ale musim byt cely tyzden v praci. myslite, ze to moze zhorsit to seknutie, príp. zostanu nasledky, ze si to neliecim??

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Seklo vás už v krížoch? - Fórum - ZDRAVIE.sk