Gangliom

simka111

vie mi niekto povedať aky je vlastne dôvod pre ktorý vzniká gangliom ?????? ja mam na ľavej nohe pri členku, ale ako tak pozorujem tak sa mi robi aj na pravej nohe na tom istom mieste, v poslednej dobe ma aj trocha boli, bola som na vyšetrenie a doktorka to brala s humorom že to neje nič vážne, že keby sa mi to zväčšilo tak mam prisť a ona to vytiahne, lenže ja to nechcem, lebo sa to bude len opakovat... ona vravela že to može byt z pretaženia noh, napr. korčule ale myslim si že to by mal potom každy nie ????

lenka4491

ahojte. vidím že veľa ľudí má ten istý problém ako som mala ja - gangliom na ľavom zápästí. najprv mi ho vyberali ambulantne ihlou ale nepodarilo sa vybrať celý obsah tak sa mi to za nejaký čas spravilo znovu. rozhodli sa že to vyberú operáciou samozrejzme s anestézou. rok som mala pokoj a potom sa mi gangliom znovu začal tvoriť a zväčšovať. neriešila som to a tak prešli skoro dva roky. teraz v januári som začala rozmýšľať že pôjdem znovu na operáciu. no ešte pred tým som chcela niečo vyskúšať. neviem či niekto z vás počul o tom že vlastný úšný maz sa používal v minulosti na vyrážky na perách(zima, opar) čiže na zápaly. a keďže gangliom je vlastne spôsobený zápalom tak som to skúsila. raz do týždňa som použila na zápästie maz z ucha(vlastný)tesne po kúpeli(vtedy je riedený vodou tak sa dá nanášať). je to síce len malé množstvo ale teraz sú to dva mesiace a na ruke nemám žiadnu hrču. dúfam že už sa nikdy neobjaví. len ešte neviem či s tým môžem prestať alebo to takto bude potrebné robiť stále.

riqa

ahoj.
som čerstvo po zakroku, v piatok mi vyberali gangliom zo zapästia. robili to v celkovej anesteze, čo nechapem, ale oni vedia lepšie. problem je, že mi vybrali nie povodnu, ale druhu hrčku čo sa mi vytvorila dva týždne dozadu. tá povodná tam stále je. lenže pán primár je na dovolenke a ten doktor čo ho zastupuje vyhlásil, že to je len kostička a taku istu mam v druhej ruke. čo je vrcholna blbosť. odvtedy čo tam tu povodnu hrčku mam sa mi ich zopar vytvorilo v zapästi ale aj zmizli, až na ten čo mi teraz vybrali. bojim sa, že sa toho problemu v živote nezbavim a to je zle, kedže som sa aktivne venovala fitnessu a s bolavym zapästim sa činky dvihať nedajú. som unavená a sklamaná, už sa mi to nechce riešiť, bojim sa dalšej operacie a reakcie mojho ošetrujuceho ortopeda na rozhodnutie chirurga. narkoza je hrozna, hrdlo ma dodnes boli od toho plynu...nehovoriac o tom, že som kvoli operacii vysadila antikoncepciu a hormony sa mi zburili na plnej čiare. vyzera to, že je to len mala blbosť, ale ked je pravda že to znova narastie, tak si dam radšej celu ruku odrezať...existuje nejaký vážne účinny a nie velmi drahy sposob ako predisť vzniku takychto hrčiek?

RNG

mirkulina, natieraj si ruku kremom s obsahom MSM(alebo si vyrob 10% vodny roztok MSM,) casto to pri problemoch chrupaviek a sliach v zapesti pomaha. Moze to byt karpalov tunel. Ak chces brat nieco na slachy a klby je plno prostriedkov na to, ako zelatina, huspenina, makke dobre povarene gliky, avokado 2x do tyzxdna na klbovy maz, alebo rozne doplnky, ako glukosamin, chondroitin MSM, hyaluronicka kyselina a enzymi, ako bromelain, serrapeptaza.
Niekomu pomaha aj rybaci olej(odporucam brat kazdemu pre hromadu dovodov) lebo hoji nervy, ktore casto mozu byt dovodom bolesti./

mirkulina

ahojte, chcem sa opytat,uz skoro rok ma boli zapestie, doktor mi povedal, ze to je gangliom, priserne to boli,ale nikde mi nic nerastie, len to boli, je to skutocne gangliom?alebo len lekar trepol daku hlupost, aby sa ma zbavil:)a ak ano, za ako dlho mi tam cosi narastie?
dakujem

petersx

Ak Ťa môžem ešte otravovať. vyveď ma z omylu.
Písal si, že Wobenzýn je slabá látka. Tak som to trocha porovnával. Čo sa mi v tomto prípade oplatí ako účinnejšia látka?
Maju podobné zloženie látok. Rozdiel je v cene a predpokladám.Odporúčaná dávka Wobenzynu je omnoho väčšia dávka denne ako BROMELAIN , aspon tak píšu na letáku. Je dobré brať tiež väčšie dávky BROMELAIN 500 mg? ako sa doporučuje?A skoro všade píšu že zapiť z hlavným jedlom.
A o tých jednotkach GDU nikde nepíšu. Ja som z toho jelen:-)
Nechcem zase niečo kúpiť (o peniaze neide), ale ide o to, že človek niečo kúpi, čaká že to pomôže a potom zistí, že to nemalo taký účinok ako by čakal a mal si kúpiť úplne niečo iné.

RNG

enzymi na cistenie tela treba brat hodinu pred jedlom.
Ucinnost enzymov sa posudzuje jednotkami aktivity, nie miligramami.
V pripade bromelainu su to jednotky GDU.
Vytazky z ananasu mozu mat roznu koncentraciu, od 500 GDU na gram az po 2400 GDU na gram.
.....
Klinicky ucinne davky su 2x600 GDU denne.

petersx

Tak Ti pekne ďakujem a prajem ešte veľa rôčkov pri takom to zdravíčku.
Snáď tu u nás niečo zoženiem. V lekárni som objavil od firmy SWISS ,BROMELAIN 500 mg skúsim čo to urobí. Či to bude dostatočne účinné? Ak nie na to tak na niečo to bude. Však nepoškodí, len polepší.

RNG

REozne kremy obsahuju latky prenikajuce kozou a stimulujuce cirkulaciu. Obsahy aspirinu, heparinu, gafru(chladi),MSM, DMSO, kapsaicinu a podobne, trosticku pomahaju. Ale by som sa na ne celkom nespoliehal ako jediny prostriedok.
Do tej kategorie patri aj silne aromaticka vietnamska(cinska) mast s obsahom gafru, mentolu a rastlinnych vytazkov(hlavne thymol a eukalyptus).
V mladosti sme ju pouzivali na celo a pod nos pri nadchach a bolesti hlavy, ale pouziva sa aj na bolesti klbov, svalov atd.