Bitky

Príspevok v téme: Bitky
Zuzan

Dobry den. Neviem na koho sa mam obratit tak pisem sem. Mam 16 rokov a doma casto zazivam bitky od otca aj ja aj mama ale mama s tym odmieta nieco spravit. Vcera nebola doma a moj otec (je to neskutocny cholerik dokaze ho nahnevat vsetko a je potom agresivny) dostal amok kvoli niecomu neupratanemu ani neviem poriadne preco a zacal ma bit kricat po mne a ja som to uz nemohla vydrzat a zacala som sa mu vyhrazat ze ak neprestane zavolam policiu. One neprestal. Zavolala som na policiu poslali hliadku ale dovtedy bol ako vymeneny vsetko sa ukludnilo a nepriznal si nic. Prisla domov mama a oni sa zacali pytat kde pracuju rodicia kde chodim do skoly do akej triedy atd. Ked odisli samozrejme ja som bola najhorsia. Mama sa mi teraz vyhraza ze pridu za mnou do skoly a pojdem na socialku a podobne tak sa pytam ako budu dalej vyjazd riesit? Pojdu do skoly alebo budu nieco policajti zistovat o mne alebo pride nejake predvolanie na policajnu stanicu na vysluch? Ja osobne si myslim ze prisli upokojili situaciu a odisli a viac to riesit nebudu. Nechcem na neho podavat trestne oznamenie nijak by sa to nedokazalo bolo by to len tvrdenie proti tvrdeniu lebo mama nikdy nesla k lekarovi po bitke. Prosim pomozte mi s tym nejak ja uz viac neviem co mam robit a bojim sa nechcem aby niekto vedel a riesil ze sa u nas take nieco deje a ze tu boli policajti.
Dakujem za odpovede a za vas cas

kafe

Zuzan, ja by som mame tiež neverila, že to policajt povedal. Nedaj sa zastrašiť. Máš xy možností od - obrniť sa hrošou kožou, zatnúť zuby a vydržať, až po - sociálku. To telefónne číslo na linku pomoci si ulož DO MOBILU! Ak ťa otec zmláti, neváhaj ani skndu a volaj políciu. Zvládneš to dievča. Držím ti pace.

Jax

Nuz ked mame veris... Ja by som neveril, ved ti klame stale.
Pokial na tebe nevidno zranenia, policajti konat nebudu, iba ak im vyslovne povies, ZE TO CHCES DAT NA PAPIER A CHCES PODAT OZNAMENIE. Ak to nepovies tak sa len rozpravate jak tetky na trhu.
Vravel som ti, aby si mi na seba dala kontakt, nedala si, ty to nechces riesit, len o tom rozpravat.

Jax

Nuz ked mame veris... Ja by som neveril, ved ti klame stale.
Pokial na tebe nevidno zranenia, policajti konat nebudu, iba ak im vyslovne povies, ZE TO CHCES DAT NA PAPIER A CHCES PODAT OZNAMENIE. Ak to nepovies tak sa len rozpravate jak tetky na trhu.
Vravel som ti, aby si mi na seba dala kontakt, nedala si, ty to nechces riesit, len o tom rozpravat.

Zuzan

Zavolala som ich preto aby otec videl ze sa nebojim konat. Ked som videla ako sa k tomu postavili rodicia vtedy som napisala sem a nechcela som aby nieco riesili lebo by som to odniesla akurat tak ja. Otec pred policajtmi priznal ze mame spravil monokle aj modriny niekolkokrat a policajt ktory povedal aby ma este prefackali to pocul pretoze sam s mamou bol az neskor. Preto som sa ja dost cudovala ked toto mame povedal.

Zuzan

Zavolala som ich preto aby otec videl ze sa nebojim konat. Ked som videla ako sa k tomu postavili rodicia vtedy som napisala sem a nechcela som aby nieco riesili lebo by som to odniesla akurat tak ja. Otec pred policajtmi priznal ze mame spravil monokle aj modriny niekolkokrat a policajt ktory povedal aby ma este prefackali to pocul pretoze sam s mamou bol az neskor. Preto som sa ja dost cudovala ked toto mame povedal.

Jax

Tak uz tu niekto pise aj pod mojim menom...
Ja sa necudujem ze to ten policajt povedal, ved ona ich zavola, nasledne nechce nic riesit a chce aby to nechali byt a obaja rodicia povedia, ze si vymysla... Co si o tom mal mysliet?

Messje

No...a o co sa tu my snazime,ked ten,co ma chranit,sa vyjadri ze ju mali este prefackat?Ja uz tomuto ozaj nerozumiem. Ako ma dieta verit ze ho niekto ochrani,ked ten,co chrani podporuje fyzicke nasilie na dietati?

neviemktosom

Zuzan: ja by som to v sebe nedusila a povedala aj kamarátke či učiteľke v škole. Možno by sa niekto našiel a pomohol my. Ale ísť na úrad sociálnych vecí a rodiny. Ty potrebuješ podporu a pomoc. Drž sa, si silná, ale ja by som sa určite niekomu zdôverila. Keď vidíš, že to polícia veľmi nerieši.