Henna na telo

janka

ozik, este jedna vec. HENNA NA VLASY NECHYTA NA POKOZKU. Ved si predstavte ako by to vyzeralo, keby ste mali cervenu kozu na hlave :-) takze je to upravene, aby pokozku zafarbilo menej, alebo vobec. a mozno aj farbi, neviem, neskusala som, ale na normalne malovanie to proste to nechyta.

janka

mile slecny a damy,
je pravda ze CIERNA henna je skodliva, pretoze su do nej pridane rozne chemikalie, aby z prirodnej farby vznikla tmavsia, alebo cierna farba. Prirodna henna maluje vzdy na hnedo, cerveno, alebo cerveno-hnedo. Alergicke reakcie su minimalne, pretoze je to prirodny produkt - akoze ten prasok, lebo su to rozdrvene listy rastliny lawsonie. Na malovanie sa pridava ako som spominala caj, citron, a hocico podla uvazenia. Kombinacii je naozaj mnoh, moze sa pridavat aj etericke oleje (ja ich rada nemam :-) ). a celkom dobre, je ak zozeniete "mehndi" olej, alebo henna olej - je to esencialny olej, urceny do namiesanej henny.

Odkaz pre dvoukvitek:
cierny caj, myslim si ze je to jedno, ci das sypany alebo porciovany, caj ako caj :-), ale cierny. a nechaj ho vyluhovat tak 10 minut. potom ho zamiesaj do prasku. a teraz som vyskusala novy recept. otocila som pomer 2:1 ( 2= citron a 1=caj , a bola lepsia farba )

odkaz pre kabku:
www.hennapage.com - je to v anglictine, ale je to super, teraz prekladam nejake e-knihy o henne do slovenciny, ak chces dam ti vediet, ked ich prelozim. :-)

sa majte, keby ste mali este dake otazky tak napiste. paa

pozri sa :

jedna vec su spravy, druha vec je fakt. Moje decko sa dalo tetovat hennou a okmzite sa vyhadzalo..po roku sa presne na tom mieste zjavili svrbive vyrazky. V novom case bol clanok o otcovi a synovi, ktorym sa to tiez stalo..mali velky vzor a jazvy im zostanu uz na cely zivot. Henna je velky alergen, hlavne prisady, ktore sa do nej pridavaju. Varuje pred tym aj ministerstvo zdravotnictva

jancika

ja som si kupila ciernu hennu na vlasy a myslela som si, ze mi to chyti aj na telo...vecer som si s nou namalovala na ruku obrazok, rano zmyla, a nic,...vobec to nechytilo :-( takze hennu na vlasy si na tento ucel nekupujte

kabka

ahojte ..prosím, mohli by ste mi prezradit nejaku stránku z ktorej sa dá objednat henna na malovanie ...moze byt aj viacero stránok ak máte :)

dvoukvitek

prosim janku, aky cierny caj sa tam dava... normalny z obchodu, z cajovne, nejaka konkretna značka, sypany, sackovi?
dakujem za pomoc

janka

ano, cierny caj sa pridava a este citron (alebo citrovit) asi v pomere 2:1. caj hennu nezafarbi do ciernej farby, ale bude mat krajsiu tmavsiu hnedo-cervenu farbu. a a k si zozenies mehndi olejcek tak tam daj par kvapiek, ale moze byt aj bez toho. potom to zamiesaj aby to malo hustotu zubnej pasty, mozno trochu redsie, ale nie kvapkajuce! a najlepsie je ju robit vecer a cez noc ju nechaj odstat. potom si vyrob kornutok z euroobalu, podla mna najlepsi sposob nanasania a po odstati henny ju daj do toho kornutku a sprav si uplne mini otvor tak jeden milimeter. a aby sa ti neupchavala , tak najpr prasok preosej cez huste sitko , alebo aj cez silonku, ktoru natiahnes na poharik. :-). ozik, a na noc nechaj hennu odstat v sacku. nanesenu pastu je tiez nechat posobit cez noc, nechaj ju zaschnut daj postriekaj trochu lakom na vlasy, daj na to vatu zabal do obvazu. a rano zlup, nie zmy. a ak mas olivovy olej alebo daco take tak to troska potri.tak zelam vela trpezlivosti. ak mas este dake otazky tak napis. caf