Monokel pod okom..

noro

mam velku opuchnutu a podliatu modrinu pod okom, poradi mi prosim vas niekto co s tym robit? ako sa da liecba urychlit?

keth

najskôr pomsta prípadnému "spôsobiteľovi" :)..hmm ale ne :) len žartujem...ja som mala pekný monokel aj z toho, že som si udrela hlavu..no pomerne silno, mala som ľahší otras mozgu... ale ľad určite pomôže...a slnečné okuliare, poprípade make-up :)

RNG

Heparin sa na to sice pouziva, ale sa da velmi lahko v Petriho miske dokazat, ze krvne zrazeniny nerozpusta....
Je to proteolyticky enzym vyrobeny z criev prasata, pomerne velmi drahy.
Nattokinaza je enzym vylucovany kvasnou bakteriou natto pouzivanou na kvasenie soje(japonsko), ten vyborne rozpusta crossfibriny=krvne zrazeniny(trombus) in vitro aj in vivo(tj v Petriho miske aj v tele), ktore su vytvorene zlepenymi krvnymi platnickami.
Hemoglobin je cervene krvne farbivo.
Ciastocna ucinnost heparinu je hlavne v riedeni krvi a odbremeneni prirodzeneho rozbijaca zrazenin plazminu od inych robot na ucinnejsie rozbijanie krvnych zrazenin.
Podobne ucinkuje aj bromelain a papain, dokonca aj pankreatin.
Znizuju lepkavost krvnych platniciek, aj ked su sami nie schopne rozbit zrazeniny, ale zlepsia tok krvi("riedia", alebo znizia viskozitu)cim moze ludsky plazmin ucinnejsie pracovat.

RNG

Enzymi rozpustaju krvne zrazeniny, bromelain, nattokinaza, serrapeptaza alebo enzymaticka zmes, brane na prazdny zaludok pre vyssiu ucinnost.

pripad

no...maam taky problem ja som si dal sprawit pierc do obocia ale us asi pred mesiacom a od tedy maam nad okom modrinu a nechce mi zmiznut poradi niekto co maam robit ? .... dakujem ... :o)

modrina

ahojte...prave som si zase pozerala to oko..takze podla mna to nebude z tej modriny co mam na cele, lebo ten uraz sa mi stal na cele nad obocim ale tam kde konci obocie a mna to oko boli v kutiku oka(pri nose)a vyzera to na ,,jarec,, aspon mi to tak podomacky volame..neviem to nazvat odborne????co mam s tym robit??lebo rano som si dala framikoin ato trochu pomohlo, uzz to aspon tak neboli...rano som okom hybat nemohla...a modre to nemam skor len cervene, na hornom viecku ako keby take zrnko...prosim poradte co na to..potesilo ma to ze to neje monokel, ale radsej by som brala asi monokel ako toto , lebo kamoska to mala a musela to dat ,,vyrezat,,...