Kyselina listova v tehotenstve?? brali ste ju, alebo?

0vecka

myslim tym tuto vetu:
Please note the term “routine” – that means that all women who are pregnant or planning to become pregnant should take folic acid and vitamin D.

Leuska123

..trosku som sa pohrala s odbornymi clankami... takze ano, mas pravdu, ak ma zena nizku hladinu kys. listovej, pocas tehotenstva jej nepomoze k zdravsiemu vyvoju plodu a k zvyšeniu urovne hemoglobinu v tele matky, ale aspon zvysi uroven folatov v jej tele.. lepsie ako nic..

review

Lassi ZS, Salam RA, Haider BA, Bhutta ZA.
Folic acid supplementation during pregnancy for maternal health and pregnancy outcomes.
Cochrane Database of Systematic Reviews 2013, Issue 3. Art. No.: CD006896.
DOI: 10.1002/14651858.CD006896.pub2.

Leuska123

ten clanok je divny... je tam sice veta "once you find out you are pregnant, it is already too late" a neskor zmienuje, ze "all women who are pregnant or planning to become pregnant should take folic acid and vitamin D" a taktiez "The exceptions for pregnant women are folic acid and vitamin D. The evidence does support routinely taking these vitamins before and during pregnancy."

AntiOvecka

Ovecka no nemam slov fakt. Ty si taky múdry! Samozrejme ze ma aj pri potvrdenom tehotenstve ucinok na vyvoj ty si ako ten rng tie štúdie si môžeš za strčiť kazda zena je ina! A vibec kazdy organizmus je iny

0vecka

no mate pravdu ak ma nizke hodnoty tak by ju mala brat ale pri normalnych je uz neskoro... po otehotneni to uz nema ziadny ucinok

Leuska123

..ja som ho teraz vyzvala, ze by mal napisat aj do temy zvolenia vhodnej antikoncepcie pri bolestivej periode, lebo on urcite bude vediet...