co mi je?a ako mi pomoct?

Príspevok v téme: co mi je?a ako mi pomoct?
chorka

v pondelok ma zacalo pichat v krku,mala som uplne strpnuty krk a nemohla som jest,v utorok som mala strpnuty jazyk-nieco priserne a cel podnebie v ustach som mala cervene,v stredu ma zacalo boliet hrdlo,vo stvrtok som stratila hlas,v piatok som mala strasnu nadchu,v sobotu som sa zobudila na vykaslievanie hlienov,v nedelu cize dnes mam upchaty nos a cely den mam mokry kasel,mam ist k doktorke?som mimo slovenska,myslite si ze mi treba antibiotika?dakujem za radu.Inac co to bolo?chripka,angina?za svoj zivot som nebola tak chora!!!
ps:horucku nemam

sedan

ked ste mimo slovenska, alebo nemate cas navstivit lekara, tak chodte do lekarne, tam je za okienkom studovany clovek. ktory vam poradi, co s tym, pripadne vas posle na odborne vysetrenie k lekarovi, ak ma podozrenie na nieco vaznejsie.

veronika

pred 3 tyzdnami som bola na chorej so zapalom hrdla. Vyliecila som sa, ale teraz ma hrdlo boli znovu. Mam pocit skriabania v hrdle a je to dost drazdive. Lieky od bolesti a proti zapalu mi nezabrali. Vyvolava mi to suchy kasel. Co mam robit aby som nemusela znova navstivit doktorku?

sara27

Dobrý deň. Viete mi prosím niekto pomôcť? Asi pred 3 mesiacmi mi začali vypadávať mihalnice a dodnes neprestali. Bohužiaľ nové nerastú. Prešla som všetkými vyšetreniami ale nič mi nezistili. Očné, krčné, zubné, ultrazvuk, gynekológ - všetko v poriadku. Som už úplne bezradná z čoho mi začína poriadna depresia. Ďakujem.

damaxy

Určite by som si dala 3 krát denne paralen,obklad na hrdlo,kloktat slanou vodou alebo joxom,vela tekutín,a klud na posteli aspon2-3 dni.Paralen mi pomáha aj pri nádche,zmierni mi to soplenie.Nejaké kvapky od kašla od nádchy.Pri neustupe choroby-lekar.Kludne to mohla byt chrípka ,dalsie dni nejaká bakterialna infekcia.To zvykne byvat,ked sa oslabí organizmus z chrípky.

syma

v škôlke máme angínu, teraz má svoje obdobie :(
toto sa nesmie prechodiť, volila by som lekára
ale zatiaľ teplé roztopené maslo na krk a zabaliť šatkou na celú noc, mätový čajíček pod postieľku horúcu slanú vodu