mamicky,poradite mi ohladom stravovania 7mesac babatka?

Príspevok v téme: mamicky,poradite mi ohladom stravovania 7mesac babatka?
rene

Som mamicka 7mesacneho chlapceka,ma skoro 10kg a 76cm,kojim ho a od siesteho mesiaca sme zacali s prikrmovanim.Chcem sa vas spytat,maly zacita byt pekne baculatucky,teraz je to zlate,ale bojim sa,ci je to v poriadku,on uz totiz aj ked som len kojila bol vacsi,vlastne ked sa narodil uz mal 4100 kg.6mesiacov bol len kojeny,ale bol ovela vacsi ako ostatne deticky v jeho veku.Teraz,ked zacal papkat,stale kojim,kedy chce on,takze sa bojim,aby nebol obezny,kedze vlastne ostatne deti,ktore su nekojene,miesto kojenia piju vodicku a papaju.On okrem papania napr na desiatu ovocie,na obed zelenin kasicku s maskom a troskou ryzovej kase a lyzickou oliv oleja,na olovrant napr jogurt a na veceru bud to co na obed zhruba,alebo nejaku mliecnu kasicku.Plus rano ,vecer a vlastne po cely den ked je nekludny tak kojim.A vlastne aj od smedu,kedze nepije z flasky-nikdy ju nepouzival a nechcel ani dudlik.Teraz ho skusim ucit na flasku,taku s naustkom,pit z nej vodu,ale zatial sa s nou skor hra,ako pije,takze radsej stale kojim od smedu.Viete mi poradit prosim,ci robim niekde chybu,ake mate vy skusenosti?On sa budi zoparkrat aj v noci na kojenie.Ake mate skusenosti vy?A co si myslite o jeho vahe?Uz teraz sa mi ludia prihovaraju,vsetci obdivuju jeho zahyby na stehnach,aky je pekne baculatucky,ale zacinam mat obavy,ci ked zacal este papkat,ci to nepojde rapidne hore az moc.Kedze nemam skusenosti,poradte mi prosim,dakujem

saviza

slinivka-neviem ci ty vobec nejake decko mas,ale ked hej a riadis sa podla knih a pchas do neho len to co vycitas,tak ty pachas zlocin.Ja som tak isto jedaval a mam 26 rokov a ziadne problemy nemam,tak asi nevies co rozpravas...

adikann

Rene, mozno ti pomoze tento obrazok ... pediatrics.about.com
Chvilu trva, kym sa v tom vyznas, ale su to rastove a hmotnostne tabulky pre chlapcov. Mozes sa pozret, ze uz v case narodenia bol tvoj syncek nadpriemerny a momentalne ma nadpriemernu vysku i vahu (pricom vysku dokonca este viac) .. takze je to zrejme vrodene ze bude valibuk (nie je nahodou otecko tiez velky??) Ak si si neni ista, skus sa spytat aj detskej lekarky co si o tom mysli ..

klaim

Toto forum je jedno velke svinstvo, namiesto toho aby si tu ludia pomahali, vymienali skusenosti a boli k sebe tolerantni, sa tu dobre ze on line nepozabijaju!!!! Same urazky, osocovania, preklinania, dokonca priania smrti malych deti.. Spamataj sa slovensky narod!!

slinivka

saviza preber sa ty, do toho maleho zaludka hadzes len svinstvo, decko vela znesie, ale v neskorsm veku sa to vypomsti. Neviem, ako niekto moze pachat taky zlocin voci vlastnemu dietatu, radsej si si mala zaobstarat zvieratko a donho pchat hoci aj pomyje.

saviza

ludia co ste sa zblaznili,vy tu o dietati rozpravate ako o... nasa mala ma 8 mesiacov a uz jedla uplne vsetko,tak...co tu rozoberate co moze a co nemoze wake up people

cuks

Váhou dieťatka sa netráp buď rada, že je zdravé. Moj syn bol tiež papkáč do jedného roka potom sa to zmenilo. V materskom mlieku ho určite nijako neobmedzuj či v noci alebo cez deň. V jedle tiež nerieš obmedzenia ale vyberaj hlavne zeleninové a ovocné príkrmy ak niečo zaraďuješ do stravy nové tak veľmi v malom množstve, meso som ako prvé zaradila kuracie formou polievočky dala som do nej mrku,zemiaky, a malý kúsok kuracieho mesa toto všetko som zmixovala ak mi vystalo jedlo za čerstva som ho zamrazila do čistých maličkých misiek alebo sáčkov a tesne pred konzumom rozmrazila, toto mi ušetrilo veľa času s varením takto som si uvarila aj dva tri druhy polievočky,a moj drobec mohol mať každý deň teplú polievočku. Ak si si v niečom nie istá či mu to už možeš dať radšej nedaj. Deti ešte nepotrebujú rozmanitú stravu hlavne aby obsahovala dosť vitamínov a živín, varenej zeleniny a dosť ovocia začínala som banánom, potom postupne strúhané jablko. Čo sa týka váhy tvojho dieťaťa je podľa mňa choré keď matka nechá hladné dieťa v domnení aby nebolo tučné. Obvykle dieťa schudne prirodzene keď začne chodiť prípadne mu prestane chutiť jesť pri chorobe, takže nech má v tomto veku keď sa mu vytvára imunita dosť živín. Ono si povie kedy má dosť. Ak by si sa niečo chcela spýtať, napíš mi na vedejova@pobox.sk

tana_2

KRUMAPLA:ty si slovencinarka alebo co?tvoja gramatika je bez chyby ne?A co sa tyka kojenia nekojila som synov dlho to je pravda,ale ja nepatrim k tym matkam,ktore pre kojenie trapia seba aj dieta.Samozrejme,ze najlepsie je materske mlieko,ale ked sa neda tak sa neda svet sa preto nezruti a zivot ide dalej.V lekarni je tolko mliek az ho predavaju.

krumpla

Jogurty sa pre tak male deti vobec neodporucaju este. A kojid zakazdym, ked je nekludny? To si ako postava istej vidiecanky z knihy vajce a ja. Ta tiez "vytiahla velky biely prsnik zakazdym, ked dieta zamrnkalo." Ked mas dost mlieka, dieta prikrmy vobec nepotrebuje...Toboz maso take mrnave, preboha.
tana, ty si teda nejak specialne dlho nedojcila. A tvoja gramatika je priserna. Rozky nie su dobra potrava pre dieta - prazdne kalorie...Biela muka...

tana_2

vobec nieje tucny moj prvy syn mal v jeho veku o 1 kg viac a tiez bol velmi dobry papkac bol kojeny do 3 mes.bud rada,ze ti chce papat,ze spapa vsetko a ze nevymysla on ked zacne chodit,behat,lietat...schudne moj prvy syn teraz ma 4 roky dokaze cely den nejest nic taky aky bol dobry papkac ked bol maly teraz je zly papkac musime ho do jedla hnatzakusy 2x do rohlika a uz nevladze,nechce neje hladny...uz si z toho tazku hlavu nerobim ked bude hladny si popyta a ked nie tak ma smolu.chodi do skolky a tam popapa vsetko tam nema problem asi sa mu lepsie je v kolektive.zasa druhy sin bude mat o 15 dni 1 rok uz zacina papat normalnu nasu stravu bol kojeny 1 mesiac a vecsinou mu davam hippky tie obsahuju vsetko a su to bio potraviny odporucaju ich aj lekary takze skus niektore z nich mas rozne jedla.