Vaginálna mykoza, alebo .. ?

Príspevok v téme: Vaginálna mykoza, alebo .. ?
tetka_betka

Ahoj žienky,
už po tretí krát za posledný pol rok mám problém a nie som si istá, či ide práve o mykozu. Ráno alebo večer začnem pociťovať svrbenie, keďže som už raz mykozu mala a bolo to fakt nepríjemné, tak sa hneď zľaknem a začnem používať canesten cream.. ráno,obed,večer. Avšak do 24h svrbenie prestane (aj skôr). Predtým to trvalo aspoň 3 dni, kým to prešlo..samozrejme, že hneď ako to prestane, neprestávam užívať krém užívam ho nasledovne aspon 5-7 dní... len si nie som istá, či nie zbytočne. . . Viete, netuším z čoho by som ju mohla mať..lebo si fakt dávam pozor...samozrejme stres ale ten v poslednej dobe nebol, taktiež používam gél na intímnu hygienu,bavlnené spodné prádlo, nejem veľa sladkého...
Bude to mykoza alebo nie ?? nemáte s tým skúsenosti ?? Chystám sa už aj k lekárke do konca roka, len práve neviem čo robiť...

babulajagula

Ahojte, tiez som mala mykozu a dlhu dobu som sa jej nevedela zbavit, ked uz som nevedela, co dalej, tak som sa dala na enzymy, pocula som, ze pomahaju a kupila som si wobenzym. Bolo to fakt dobre rozhodnutie, uzivala som ho dlhodobo a pomohol mi. Odporucam ho kazdemu, kto ma podobne problemy.

naty_gresova

Mimo? Akože si bola prekvapená? Ja nemám väčšieho jedu, keď mykóza prišla tesne predtým ako sme sa niekam chystali, či už niekam na wellness, na turistiku alebo tak, to bolo pre mňa totálne na ošedivenie :D Ale už našťastie na to len spomínam :D

jarica21

S mykózou žiť nie je sranda, to treba hneď zakročiť, lebo inak vie pekne strpčiť život. Ja tiež som z toho bola trošku mimo, ale podstatné je to, že sa jej dá zbaviť a to je to dôležité!

yorka

jarica ani ja, užívam ho už okolo dvoch rokov a všetko je v poriadku, začala som enzýmy užívať, keď sa mykóza u mňa prejavila prvýkrát, nemala som vôbec chuť ju nejako nechať tak aby prešla sama, mala som ju chvíľu a už mi z toho bolo na nič :/

jarica21

Užívala som ho veľmi dlhú dobu, lebo som dlhodobo mávala mykózy a takéto problémy som nemala. Pre mňa bol Wobenzym vyslobodením. Užívala som ho podľa príbalového letáku a nemala som nijaké problémy, práveže naopak už po pár týždňnoch sa môj zdravotný stav výrazne zlepšil :)

weltinka

Presne žltekuriatkoo aj ja som mala problém s wob.Mne síce pomáhal mala som aj dobré výsledky čo sa týka imunity ale po čase ma začal bolievať žalúdok. V lekárni mi poradili Enzymax pretože sú vysoko odolné voči žal. kyselinám.

zltekuriatkoo

Natty ja som si dávku znižovala ale moje telo akoby protestovalo bolo to jedno či to bolo 8 tabliet alebo 2 proste môj žalúdok povedal nie a hotovo.Enzymax som začala brať a žalúdok je v pohode

naty_gresova

Žlté kuriatko ahoj, nezdá sa ti, že keďže Wobenzym je potrebné užívať 8 tabliet a to druhé len 2, že zrejme bude niekde nejaký zásadný rozdiel? Nenapadlo ti to? Myslím, že práve to je to nad čím by si sa mala zamyslieť, ak žalúdok protestoval, mohla si o niečo znížiť dávky a videla by si akoby to bolo ďalej. Podstatné je do tela dostať také množstvo enzýmov, ktoré bude schopné ťa vyliečiť.

zltekuriatkoo

Mne bolo tiež doporučené brať enzými,pretože žiadna liečba nezaberala alebo zaberala ale iba na krátko.Tak som skúšala wob ale bolel ma žalúdok brala som 2 krat denne po 8 tabliet.Môj žalúdok protestoval tak som na skúšku kúpila Enzymax obsahuje fungálne enzými vitaminy B2 a3 .Beriem iba 2 tb denne a zatiaľ mi zaberá konečne sa mi vyhojili sliznice

vrvra

bumbalka ahoj
ja užívam taktiež Wobenzym, začala som, keď som mala rovnaké problémy ako mnohé baby tu, ako aj ty. Začalo to všetko mykózou, ktorej som sa nevedela zbaviť. Podstatné je brať enzýmy aj keď už máme pocit, že sme fit, pretože to telo tá imunita sa musí poriadne preliečiť a ono to všetko nejde zo dňa na deň :)