prim pomôžte som zúfala potrebujem schudnúť

Príspevok v téme: prim pomôžte som zúfala potrebujem schudnúť
narly_712

ahoj baby viem, že na tom musím zapracovať sama ale prosím iba o tu malinku radu :) :( som dievča mám 14 rokov a potrebujem schudnúť... Ale ešte nič mi nepomohlo nejem veľmi veľa chodím cvičiť a stale níč... sice teraz nechodím lebo zavreli posilku. Ale chcem len trochu schudnúť som z mojej postavy zúfala :( chodím na tanečnu a všetké sú tam štíhle.. a trenérka na tanečnej povedala že nas budú chlapci zdvíhať..:( ako neviem ako ma dvihnú chcem važne efektívne schudnúť :/ nejaké rady?? recepty? lacné tablety pre deti?? prosiim hocičo :( výška165cm váha 66kg
Ďakujem vopred za odpovede

vierkavie

Pomocnica, cestoviny a chlieb a vsetko co ma uhlovodiky je uplna smrt pri sklonoch k obezite. Je ok prijimat aj uhlovodiky v malom, nie viac ako ekvivalent 1 krajca chleba denne, pripadne 1 langos / 1 porcia torty tyzdenne (raz za tyzden za moze veselo "hresit") ale len vtedy ak clovek prijima menej, maximalne rovnake mozstvo energie ako vydava. Akonahle je tych prijatych kalorii nadbytok, su to prave uhlovodiky ktore zacne organizmus ako prve okamzite menit na tuk a ukladat do zasob.

pomocnica

vierkavie- máš pravdu, ale ona ešte kľudne môže jesť cestoviny aj pečivo...Veď ty si tu napísala jedálniček pre dospelého, myslíš, že sa z toho pubertiak naje? Ťažko...
Máš pravdu, ale kľudne do jedálnička môže zakladateľka témy pridať aj pečivo, cestoviny...
A kuskus je veľmi dobrý a nepriberá sa z neho.
Držím prsty. :)

vierkavie

Spravne chudnutie u ludi s nabehom na obezitu nie je o dietach a ani tak velmi o pohybe ale hlavne o zmene stravovacich navykov. Uplne vyluc sladkosti, cukor, cokoladu, chlieb, pecivo, zemiaky ryzu, knedliky, pizzu, bagety a cestoviny. Nahrad zeleninou, najlepsie zeler stonky aj koren, kapusta, uhorky, postruhana mrkva, kalerab, paradajky, paprika, cvikla, mozes zmiesat s na kocky nakrajanym jablkom alebo hruskou. Mozes poliat olivovym olejom alebo jogurtom, trochu poprasit napr. Vegetou, posypat postruhanym syrom. Pridaj olivy ak mas rada, alebo hrozienka. Zelenina by mala tvorit cez 80% prijmu kalorii. K zelenine male mnozstvo masa alebo sunky, syr, vajicka, tuniak z konzervy, sardinky. Jedz vela masovych a zeleninovych polievok ale bez rezancov, mozes si do polievky zavarit vajce.

Vzdy pred jedlom a pocas dna tak kazdu hodinu, ci si smadna alebo nie vypi velky pohar teplej vody. Ak nebudes vela pit, nebudes chudnut.

Po 18.hod nejedz ak musis daj si jablko alebo banan. Ak potrebujes mlsku daj si par orechov. K tomu maly kusok 95% cokolady ak musis na uspokojenie chuti, jeden stvorcek je ok. Pomaly rozpustaj pod jazykom nech sa chvila slasti predlzi co najviac. Sleduj na obaloch potravin zlozenie, vyhybaj sa vsetkemu co ma viac ako 10% sacharidov.

Porozpravaj sa o tejto teme s rodicmi a popros nech ta podporia, prve vysledky sa urcite dostavia uz po 2-3 tyzdnoch

pomocnica

Z gymnastiky neschudneš, možno ešte priberieš. Začni behať.
A nejedz málo, naopak, jedz často aspoň 5 krát denne a keď budeš cez deň hladná, tak niečo robíš zle. Nesmieš byť hladná. Pravidelná strava a viac pohybu. :) Obmedz sladkosti, slané ...
Veľa šťastia. :)
PS:pi vodu a nesladené nápoje. :)