Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bielenie u zubarky zabera a kolko?

werca

myslite, ze zabera kyselina citronowa???
PS: lavri, kde studowala twoja mamina zubarcinu? lebo mna to tes láka...:D diki :D

Carie

lavri to je blbost ze z obycajneho cistenia budes mat zuby ako julia roberts, to keby ta pocula tak sa smeje tyzden

simcask

Ja som si dala vybielit pomocou beyond a stalo ma to 5000 SK.Je to dost neprijemne a nezda sa mi, ze to velmi pomohlo...mozno trosku, ale teraz su strasne citlive:-(a stale tam vidim zltu...dufam, ze aspon coskoro prestanu byt take citlive...

adkal

ja som bola dnes na bieleni, tiez zoom 2, v anglicku, no neverila som vlastnym ociam ked som sa pozrela do zrkadla... mna to stalo iba ł300, ale to mali polovicnu cenu. odporucam!!!

marinko

Ja som bol v USA a dal som si vybielit lampou ZOOM 2. Odsedel som si hodinku, stalo ma to 1500 USD ale efekt bol neskutocny. Nechcel som verit, ze je nieco take mozne s mojimi zubami. Neviem co ma takyto system aj niekto na slovensku, ale ak ho najdes, tak chod do toho. NEOLUTUJES

sasenka

Hello,ja som si dala bielit zubky systemom Beyond pomocou lampy,stalo to okolo 8000sk ale pekne mi vybielilo,som spokojna aj ked to neni az ten taky american smile,ale pekne pekne som spokojna

RNG

Myslim, ze musim daco napisat o zubnych pastach
V prvom rade sa skladaju z anorganickych praskov(uhlicitany,sylvin...)pojidla(glycerin) a primesi(cukry, rastlinne vytazky, floridy ,bieliace agenty)
Uhlicitany su horecnaty(dolomit), vapenatyKrieda alebo vapenec), sodny(soda bikarbona)uhlicitan amonny(kypriaci prasok)atd
Pouzivaju ich pre ich mechanicky cistiaci efekt. Tj bielia zodranim vrstvy zo skloviny.
Su rozne formulacie, cim hrubsie, tym abrazivnejsie(odierajucejsie)
Superjemne mlete davaju slaby cistiaci efekt
Bielenie do hlbky zafarbrnej skloviny sa neda tymito povrchovymi odieraniami vyriesit.
Preto sa pouzivaju prenikajuce bielidla-tj do skloviny prenikajuce.
Cim dlhsie posobia, tym hlbsie preniknu. Cin su koncentrovanejsie, tym maju vacsi ucinok.
Organicke bielidla z rastlin vedia vybielit na stupnici max 1 stupen, co je male zlepsenie voci obycajnym pastam.
Pasty s roznymi peroxidmi(casto to nie je uvedene na pastach, presne zlozenie si drzia vyrobcovia pre seba-nie proti konkurencii, ti si mozu lahko urobit analyzu, ale proti zakaznikom, aby nevedeli co si do ust davaju.
Z nejedovatych zdrojov atomarneho kyslika(bielidlo) je vyber roznych peroxidov, peroxid sodny, draselny atd a nas znamy "hydrogen" tj peroxid vodika(H2O2), najmenej stabilny ale najlacnejsi a dostat ho vsade.
Bezne dochadza v 3% koncentracii, do ustnej dutiny by nemal byt vyse 0.5%(palenie sliznic)ale su ludia, co pouzivaju 3% koncentraciu na zubnu kefku dlhe roky bez nejakych velkych skodlivych nasledkov.Vid napr moj brat.
On to sice pouziva kvoli paradentoze(zabija to streptokoky na krckoch zubov) ale aj zuby ma pomerne belsie po tom.Dokonca aj porcelanove korunky zafarbene od ovocnych stiav(cucoriedkova a z ciernych ribezli).
Sklovina je zlozena hlavne z uhlicitaniv a poskodia ju vsetky kyseliny silnejsie nez kyselina uhlicita. A to je vo vacsine ovocnych stiav(citronova, jablcna, octova, berbericka,...)
A samozrejme silna kyselina fosforecna v roznych drinkoch(kedysi v USA nazyvane Phosphates, ako rozne coly, mountain dew, orange crush...

4you

lavri, haha niektorym ludom uz nepomoze cistit si zuby :D napr. ja s fluorozou nemam inu moznost ako si ich nechat vybielit.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Bielenie u zubarky zabera a kolko? - Fórum - ZDRAVIE.sk