Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Jačmeň

Peter 32

Dobrý deň. Minulý rok sa mi na začiatku roka objavil na oku prvý jačmeň. Dovtedy som nevedel čo to je a nikdy som s tým nemal žiadne problémy. Nebol nijako bolestivý a všimol som si ho až keď už bol veľký. Moja očná lekárka ma poslala na chirurgické odstránenie. Všetko dopadlo OK. Ale za pár týždňov sa objavil ďaľší na druhom oku, ten som bol zasa vyrezávať na chirurgii a za pár týždňov zasa na inom oku. V priebehu roka sa mi takto urobil 5-krát, momentálne mám zasa na hornom viečku oka ďaľší veľký jačmeň a na spodnom viečku toho istého oka sa mi začína robiť ďaľší. Som bezradný, neviem ako tomu zabrániť. Bol som na alergologickom vyšetrení ktoré nepreukázalo nejaké súvislosti s alergiou na niečo. Jedávam dá sa povedať všetko, stravujem sa zdravo, športujem, jedávam aj ovocie, zeleninu, pečivo, mäso, nevyhýbam sa ničomu. Dosť mi to komplikuje život a preto by som chcel týmto poprosiť ak s tým má niekto skúsenosti, keby mi poradil ako tým jačmeňom predchádzať. Veľmi pekne ďakujem. Peter (32r.).

RNG

Ja som uz 2 krat potlacil jacmen. Zacalo mi spodne viecko puchnut, zobral som
3x400 mg betaglukanov
3x 1.5 gramu extraktu z olivovych listov(15 % oleuropein) a pravidelne som si niekolkokrat denne ostriekal koloidnou striebornou vodou a vobec to nedoslo k hnisavemu lozisku- reabsorbovalo sa to do tyzdna.

lilinka

Ahoj, ak mozem poradit, tak vybornym prirodnym liekom na jacmen je prilozenie vyluhovaneho vrecka caju, ked je este vlhke. Nie horuce, ale akurat tak vlazne.

ivka2

:))ahoj niki222, len asi predvcerom som ja o tom zalozila temu..mne uz pomaly ustupuje, ale vobec neviem z coho sa mi spravil ale prve 2 dni boli hrozne..pouzivala som framikoin..

Alternativa

Jacmen sa najcastejsie objavuje pri vycerpani. Pri pouzivani uteraka pozor, jacmen je nakazlivy. Tiez bud opatrna a k oku chod len s umytymi rukami. Neskusaj hnis z vriedku vytlacit, praskne sam, potom hnis zotri. Zvys co najskor prisun vit.C, velke davky B komplexu, flavonoidy, rybi tuk / kvoli omega-3 mastnym kyselinam/, jedz vela zelenej zeleniny kvoli chlorofylu - pomahaju prekonat infekciu. Z homeopatik Pulsatilla pri zacinajucom jacmeni, Silica na dozretie jacmena, ak Pulsatilla nepomaha. Ak zacnes mat cervene aj oko, prip. tak do 3-4 dni jacmen sam nepraskne, odporucam ocneho lekara. Mozes si robit obklady 5-10 min. napr. z repika, ocianky Rostokovej, nechtika lekarskeho. Ak sa rozhodnes pre obklad, mal by byt vlazny, nie studeny, aby si jacmen "nezachladila".

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Jačmeň - Fórum - ZDRAVIE.sk