MOJ PRIBEH - CO DOKAZE PSYCHIKA (trosku dlhe :) )

Príspevok v téme: MOJ PRIBEH - CO DOKAZE PSYCHIKA (trosku dlhe :) )
formicka

Ahojte..

Velmi rada vas citam, niektori ludia ste tu velmi zlati a tak sa chcem aj ja s vami podelit s mojou zivotnou skusenostou, odbodim, ktore uz nikdy nechcem zazit, no ktore mi zaroven aj vela dalo, ked sa na to spätne pozriem a mozno to niekomu aj nieco da 

Tak kde zacat. Mozno takto: mam 21r, chodim na VS, mam uzasneho priatela a krasny 2 rocny vztah. Teraz uz viem ako ma velmi miluje a nesmierne si ho vazim.

Minuly rok som mala zdravotne problemy, neuveritelne bolesti stehenneho klbu + zapal panvy, neskor sa pridruzili velke bolesti chrbta, zle sa mi dychalo. Rodicia a priatel mi stale nadavali, ze to mam z toho ze sa nedobre obliekam, ze vzdy nachladnem. A ja som uz bola tak zufala – zacala som sa velmi obliekat, vonku bolo teplo, no ja som chodila akoby bolo -10. Hladala som pricinu. samozrejme kde inde ako na internete.Ved predsa tam je vsetko! Nasla som niekolko diagnoz. Jednou z nich bolo AIDS. Boze, tych 5 minut co som to citala, som ani nedychala. Ved pane boze!ja tieto vsetky priznaky mam. A co bolo najhorsie, vedela som, ze odkial by som to mohla aj mat. znasilnili ma ked som mala 18r v zahranici (necem o tom ale teraz pisat, to je momentalne nepodstatne). Od toho dna ked som citala o AIDS som nemohla spat. Coraz viac som si vsugerovala ze to mam a mne zlyhava organizmus. Priatel si vsimol ze nieco so mnou nie je v poriadku, tak som mu to povedala. Zacal sa smiat, ze si nemam namyslat take hluposti, ze ziadny AIDS nemam. Kazdy jeden den, kazdu minutku bol pri mne a neustale mi opakoval ze ziadny aids nemam. Malokto by to vydrzal, ja som uz bola akoby psychicky narusena (az po tom vsetkom mi priatel povedal, ze sa neuveritelne bal ze mi zo vsetkeho naozaj prepne) No mne sa zacali pridruzovat aj ine choroby-napr. zacalo sa mi neuveritelne zle dychat, v noci som sa potila (no lenze to uz bola len a len psychika). Mala som v tom obdobi skuskove a ja som sa nevedela na nic sustredit, nic som nejedla (schudla som behom 2tyzdnov asi 8kil a vobec som nespala), len som myslela na to ze zomieram. A vtedy som si uvedomila ako strasne chcem ZIT!

Priatel sa uz na to vsetko nemohol pozerat, chodila som ako troska. Povedal ze mi dokaze ze nemam AIDS. Schytil ma a pomiloval (bez ochrany) pricom ja som hrozne revala, ze nie ze nech to nerobi, lebo zomrie. (vobec si to skoro nepamatam,bola som v hroznom soku z toho co urobil)no aj tak to urobil a povedal, ze teraz zomrie so mnou aj on.boze hlupacik! No jedneho dna som zostala lezat v posteli od unavy, stresov, od toho ako mi hrozne bilo srdiecko a ja som nemohla ani nic povedat. S nasimi (oni samozrejme o nicom nevedeli) sme isli na pohotovost, kde to lekar uzavrel ako vycerpanie zo skoly a pichol mi magnesiu, ktore mi samozrejme vobec nepomohlo, lebo ked mate raz nieco v hlave, tak to tam je. PSYCHIKA JE NEUVERITELNE MOCNA. Az vtedy som to pochopila. Ked sme prisli domov a mne to neprechadzalo, nezostavalo mi nic ine, len to povedat mamine. VSETKO! Hrozne som plakala. No ona len s kludom povedala, ze nemam rozpravat take hluposti, ze keby mam aids tak sa mi to uz prejavi. A aj keby mam, tak musim zit, ze su ludia s roznymi chorobami (vobec som od nej takuto reakciu necakala-bola uzasna). Hned v ten vecer vybavila doktorku – kamaratku, ktorej to povedala a ona mi vzala krv, do 2 dni som mala vysledky (po protekcii – lebo som bola na pokraji sialenstva, tak to nejako vybavili) a bolo to cierne na bielom- nie som HIV+!pane boze na ten den nezabudnem!no bolo tam nieco ine- chlamydie, ktore to vsetko sposobovali (a to bolo len mierne zvysene). A priatel nemal nic. Asi som to chytila z vody, alebo z verejnych wc.inak si to nevieme vysvetlit ani lekari.

Tymto chcem podakovat mojej mamine a priatelovi! LUBIM VAS NESMIERNE

adi

No to je fajn, ze ta ma tvoj priatel tak rad, ale je to podla mna nezodpovedne, ze chcel s tebou spat (aj ked ste naisto nevedeli, ci ty naozaj nie si HIV pozitivna) a taktiez od teba je to nezodpovedne,ze si mu to dovolila a tolko toho riskovala. Ja by som si dala urobit hned ten HIV Test a nie cakat taku dlhu dobu a nicit sa tou neistotou.

mia

Psychika naozaj dokaze cloveka skoro polozit.Aj ja som nieco zazila,co ma neskutocne nicilo,ale to tu nebudem teraz rozpisovat.Trapilo ma to dva roky.Nakoniec mi urobili mensi zakrok a som zdrava,vraj ako rybicka.Ja som sa uz chystala do hrobu.Taku malicku otazocku by som si len dovolila povedat k tvojmu pribehu.Preco ta tvoj priatel nedotiahol k doktorovi,ked vedel ako trpis z tej neistoty?Vsak stacilo tak malo?

lolek

Moj nazor je taky ze je to cele dost dlhe a niektori ludia to preto nebudu citat no ti co si to precitaju tak im to da "nieco" na 100%. mne to dalo. mozno menej lahostajnosti a viac pokory. a ja viem preco si to sem napisala a kazdy normalni to pochopi ze to nie je preto aby sme ta lutovali (ved keby si chcela lutost tak to nenapises rok po,ale hned na druhy den) no myslim ze aj ta lutost je v tomto pripade namieste. zazila si peklo. viem co dokaze vsugeracia :(

formicka

lolek dakujem. no nechcem sa tu hrat na trpitelku a aby ste ma lutovali, to nie.. len som tak myslela ze toto cele niekomu mozno nieco da.. :( to je cele

LOLEK A JANUS dakujem este raz! peknu nocku

lolek

presne ako pise janus tu neslo len o kvety.tvoj priatel ta musi nesmierne milovat.ini by uz zdupkali.je skvele ze to tak dopadlo.som myslel ze toto sa stava len vo filmoch. vela stastia ti prajem. muselo to byt vsetko hrozne.

formicka

janus ved to.. myslim ze teraz je vystizne povedat ze tu "islo naozaj o zivot" :( a preto mu to neviem odpustit. ved ked si predstavi ze by som mala aids a este aj ta myslienka ze som nakazila aj najmilovanejsieho cloviecika na svete ma skoro stala zivot :(( tieto chvile neprajem nikomu. janus prajem ti vela stastia s tym tvojim "novym" pokladom! majte sa radi a hlavne davajte si na seba pozor

januš

no to hej...ale tak zas na druhej strane ti ukazal ako ta ma velmi rad a to nebolo len take gesto ze ...mam ju rad,kupim jej kvety...tam uz islo o viac

formicka

janus taketo chvile ti otvoria oci. a ja som zbadala kto stoji pri mne. :( ini by mozno uz zdupkali. aj ked to s tym pomilovanim mu nemozem odpustit doteraz, bola to velka hlupost, co urobil :(

januš

no moc dobre ta chapem :) lebo ja som len prednedavnom nasla tiez takyto velky poklad tak si ho teraz vo dne v noci strazim :D