espumisan-co to je?

if

Mal by to byt liek proti naduvaniu. Niekomu pomoze, niekomu nie.
Na celkove zlepsenie travenia a aj na to naduvanie ma najlepsi vplyv dodrziavanie pitneho rezimu, vegetarianska strava a kazdodenne sportovanie, najlepsie beh. Tiez potravu dokladne rozzut, neprehltat velke kusy. Dalej naduvanie moze byt z gastritidy. To je prekysleny zaludok. Treba vylucit kavu a cokoladu zo stravy, konzumovat vela salatu a cerstvej zeleniny. Z ovocia je najlepsi citron a cerveny melon, lebo su odkyslujuce. Vyhybat sa sladkostiam a sladkym kolacom a zakuskom. Proste celkove zdravo zit.

MartinaBA

Dobre je téma spracovaná na stránke www.nasezdravie.sk . Okrem iného sa tam píše:
"Aké sú reálne skúsenosti s užívaním Espumisanu pre deti? To sa dá veľmi jednoducho zistiť na heureke. Z pozitívnych recenzií vyplýva, že tento liek detičkám naozaj pomáha."

RNG

Clovek, ktory ma problemy s naduvanim ma problemy s travenim. Tie som adresoval hned v prvom prispevku.
Problem bol, ako odstranit naduvanie a pribrat zdravo.
Riesenie je zlepsit traviaci proces,(doplnenim hladiny kyselin a enzymov)cim zaroven odpadne naduvanie.
Potom simethicon na rozbijanie bublin nie je treba. A spolu s tym niekolko inych pridavkov v espumisane.
Dixi z mojej strany na tuto temu

ethel

RNG:pre niekoho nadúvanie znamená plné brucho-črevá...teda ako píšeš ulahčí to odchod plynov,odpeňuje....teda logicky-pocit zdutého brucha sa zmierni...hovoríme o tom istom....
Ps: to ET TU ,BRUTUS? to malo byť akože na mňa?

RNG

Et tu,Brutus?

Charakteristika
Simetikón sa v organizme nevstrebáva. V čreve sa jeho pôsobením znižuje povrchové napätie čím dochádza k splývaniu plynových bubliniek a ľahšej absorpcii alebo vylúčeniu črevných plynov.
Simethicon odpenuje, ulahci vylucenie crevnych plynov, tj ludove povedane ulahci prdenie.
Je to dost polopatisticky?
Tvrdenie, ze to odstranuje naduvanie je pre to zavadzajuce a ceska reklama ze je to "proti prdeni" je loz.
pozri na -odkaz odstránený-
Inac to iste je na stranke vyrobcu v originali v nemcine, kde popisuje, ze potlacenim penenia v crevach umozni lahsi odchod plynov a udajne lepsiu absorbciu zivin
V USA sa simethicon pouzival v lacnych pilulkach na neutralizovanie zaludocnych kyselin, kde rozbijal peny, aby sa pri grgani nedostali do pazeraka, kde by palili.
Nezabranoval vytvaraniu plynov ! len grganie bolo bezbolestne!

ethel

myslím,že ste sa buď nepochopili,alebo nechceli pochopiť.V príbalovej informácii je napísané v podstate to čo píše ADI o tom,kedy sa používa.A ako píše RNG-protipenivý účinok(indikačná skupina).
-odkaz odstránený-
Vieš RNG,pre niektorých laikov píšeš príliš odborne čo nemusí vždy zožať úspech nakolko sem chodí prevažná väčšina ludí,ktorý medicínske termíny v malíčku nemajú.
Preto súhlasím s vyjadrením ADI-je pre laickú verejnosť,polopatisticky vysvetlené...

RNG

pises: Pouziva sa ked ma clovek pocit "nafuknuteho, plneho brucha, pri prievanoch"-alebo laicky povedane, ked ma vela vzduchu v bruchu. espumisan tieto stavy POTLACA
Ja zase : symethicon nepotlaca kvasenie=nepotlaca vyrobu plynov=NEPOTLACA naduvanie

Ja sa nesnazim kritizovat, ani sa neznizim na osobne utoky.
Venujem sa len faktom
Slova pouzite maju svoj vyznam.
Potlaca a nepotlaca nie je to iste