Vyskakovanie na dvere

Príspevok v téme: Vyskakovanie na dvere
Mishel1111

Ahojte,
nepíšem, často na fóra, ale tentokrát som naozaj zúfalá. Mám nemeckého ovčiaka- fenku. Mávam ju vonku. Od malička som sa jej venovala len ja. Hlavne v zimnom období sa u nej prejavuje neustále vyskakovanie na vchodové dvere a vyžaduje si byť s nami vnútri. Priznám sa, že som párkrát povolila, lebo mi jej bolo ľúto. Lenže vnútri nemôže byť, keďže má zimnú srsť. Vymysleli sme to tak, že sme začali vchodové dvere zamykať. Samozrejme hrýzla do kľučky, doškriabala plastové dvere. Zašlo to až tak, že začala vyskakovať na bránu a otvorila si bráničku na cestu. Bývame na hlavnej ceste 1. triedy. Okolo nás prejde kvantum áut a kamiónov a môj najväčší strašiak bol vždy, že ju môže zraziť auto. Od malička vedela, že na hlavnú cestu nemôže ísť, tak som ju to naučila. A potom mi len volá kamarát, že pes mi behá po hlavnej ceste. Skoro som infarkt dostala. Našťastie bola celá, nič sa jej nestalo. Ale neustále vyskakuje na vchodové dvere a keď sa nedostane dnu, vyskakuje na bráničku. Všetko zamykáme, dokonca sme kľučku obrátili naopak, aby si nevedela otvoriť. Je len otázka času, kedy zas niečo vymyslí. Obávam sa, že je na mne závislá. Vie, že keď vyskočí na dvere, vždy ju vyhreším- ale prídem. Neviem ako mám postupovať, aby si odo mňa odvykla. Ak tu bude od vás nejaká dobrá rada, budem za ňu naozaj vďačná. ďakujem

Darmord

Ahoj,
Vieš čo skús sa spýtať tu:
-odkaz odstránený-
Mne tam pomohli z každým problémom zo psíkom.
SOM VEĽMI SPOKOJNÝ ani môj veterinár mi tak nepomohol.
ODPORÚČAM
-odkaz odstránený-

ANGEL-DEMON

chudák pes.... a čo takto jej urobiť budu ktoru by mala maťa pekne jej ju zatepliť, dať jej tam deku... isto jej je chudinke zima...preto sa pýta dnu... ty aj ked si oblecena , mas rukavice, ciapku si vies predstaviť ze by si vonku bola cele dni a noci tak v zime.... aj bez ohňa, kde by si sa zohriala???? pochybujem...

Mishel1111

Rada by som ju dala aspoň do garáže, ale tú žiaľ nemáme. Ani žiadny záhradný domček. A keďže je to fenka, nebudem ju určite dávať kastrovať. K nám sa žiadny pes nedostane. A po fyzickej stránke je zdravá.

Mishel1111

Máme obrovskú záhradu. Pravidelne s ňou chodím na prechádzky. Má dve búdky. Letnú a zimnú (zateplenú polystyrénom). Každý druhý deň jej búdky čistím od prachu. Má taký luxus ako iné psy nemajú. Ale to jej vyskakovanie na dvere je hrozné. Je nervozna. Keď sa nedostane dnu, tak doslova dupe po schodoch a chodí hore dole. Hryzie na kľučku s takou nervozitou. Neviem, či je to strach alebo čo. Ale keď vidím ako sa správa, trhá mi to srdce...