Tlacia ma mat deti

Príspevok v téme: Tlacia ma mat deti
dakujem123

Dobry den, vazim si kazdu obetavu zenu, matku, aj tu svoju. Nemusime tu teraz polemizovat ci mat ci nemat deti, ja chapem matky, zelam im vela radosti z ich ratolesti. chcem vsak zvladat moju uzkost, ktoru mamm pri predstave svojho dietata, po detoch netuzim, prosim pomozte mi. Moja mama ma planovala a zila v dobe, ked byvanie a praca boli jednoduhsie. Moja mama vsak nemala az take roznorode zaluby a netuzila az tak cestovat, spoznavat svet, nemala slabu imunitu. Moja mama nie je taka cestovatelka, ja som dost. Svojho partnera milujem, je ku mne cestny, vazi si ma a ja si velmi vazim jeho ako cloveka, naozaj je to vynimocny muz. Citim stastie zo sivota, ale neskutocnu frustraciu z temy tehotenstva. Niekedy mi busi silno srdce pri predstave dietata a citim hrcu v hrdle a trasiem sa a mam chut sa zamknut alebo hodit o zem nejaku vec. Minule som prisla domov z prace a plakala som, nemohla som sa zastavit. Mnohe moje kolegyne su empaticke a nijak mi neublizuju, ale niektore sa nado mna vyvysuju, iba preto , ze nemam deti. Aj teraz ako toto pisem sa trasiem. Stale citim natlak od rodiny. Minuly rok som bola silno chora, mala som 3x PN a moja vyplata nestala za rec, a to mam vysoku skolu. Bola som slaba, nedokazala by som sa o dieta postarat, ale rodina aj v tych chvilach na mna tlacila --- nech si to teda rodia sami, ked su taki premudreti! Potom som zapracovala na umunite a zdravie mam ovela lepsie/ naco si ho mam nicit telo tehotenstvom, ked ma stalo dost usilia byt zdravsia a po detoch netuzim? Ako clovek mam inak rada ludi, nevadia mi deti v okoli. Neznesiem vsak ich plac, je to otravne a hnusne, neznesiem vela detskych veci v byte, take byty su uplne disharmonicke a clovek nema kusok kludu. Neznesiem pomyslenie na znicenie zdravia a postavy / nastrih htradze je ponizujuci a bolestivy, ktory chlap to ale oceni, tu obetu zeny? Ziaden, obzeraju sa za mladsimi a krajsimi, rodiny su rozvratene, V buducnosti, nie hned teraz , by som aj chcela mat svadbu a verim v lasku na cely zivot a v to, ze si bdueme s priatelom oporou v dobrom aj v zlom. No nechcem si "kazit" chvile s partnerom urevanym dietatom. Prosim vas, nepiste mi nic zle- mam trochu uzkostlivu povahu, trapia ma aj nocne mory aj desive predstavy z toho, co sa deje vo svete, niekedy sa mi snivaju vojny, tyranie, unesene deti, a je mi to svteko luto. Niekedy mi je do placu z ludskej zloby. Preto sa spravam ohladuplne k svojmu okoliu a ohladuplnost ocakavam aj od rodiny a znamych, a hlavne aby do man nerypali s detmi. Ako mam ziskat hrosiu kozu a nemysliet an hrozy porodu, ktory je ponizujuci surovy a bolestivy, hrozy anstrihov hradze, hrozy prebdetych noci kvoli pre mna neznesitelnemu placu dietata? Partner si bude zit nadalej svoj zivot, ale co ja? Nikto sa nepyta, ci ma predstava deti tesi, vsteci ma len nutia. nie je to chyba partnera, do nicoho ma nenuti. Nastastie, velmi si ho vazim a zalezi mi na nom. Temu zakladam preto, aby ste mi poradili, ako odbit okolie a ako zvladat moju uzkost. Nechcem polemizovat o vyzname deti - ja si vazim matky a rozumiem tomu, ze deti chceli mat a zelam im krasne a zdrave deti. Mam 28 rokov, natlak okolia bdue este mozno narastat, pokial to nebduem vediet zmanazovat,

dakujem123

Dakujem za existenciu tohot fora :)

neviem111111: dakujem za tvoju radu, aj pochopenie, tvojim flegmatizmom sa pokuzim nakazit :D Ja si zijem svoje, ale ta uzkost z tych otazok ma obcas valcuje, ano na sebavedomi musim popracovat, len neviem este ako. hudba ma leici a pravidelne cvicim, tak skusim este nieco . Uzkost ovplyvnuje aj fyzicke zdravie, stres, musim sa jednoducho lepsie povzniest and obmedzenych ludi :)

ANGEL -DEMON: no, to s tym bruchom by vytocilo aj mna... cosi podobne vymyslela moja exspoluziacka, s ktorou som ale nebol kamoska na strednej a zrazu sme sa po % rokoch stretli, ked ja som mala len cerstvo novu pracu a nemala ani partnera, a hned za to ze ona mala dieta so zabezpecenym typkom otazka na mna> A ty kedy bdues mat? No bolo to dost obdemzene od nej, ale neriesim ju. Horis eje to s rodinou, zalezi mi na mojej rodine tak logicky sa im vyhybat nechcem. Tej exspoluziacke sa aspon vyhnem. A tie slovenske vyplaty nastvu tiez, a presne aj ja sa cudujem, ako tak mohli robit 6 mesiacov, mozno nemali inu moznost, nechcem ich odcudzovat ze su truby, ale mozno su truby... tvoje commenty mi dost sedia , su pisane tak, ako by som to mala sto chuti povedat ja... :)
Moj partner zaraba celkom dobre oproti mne, co sa sice tesim, lebo mu aj nam to doprajem, ale stve ,ma ze netechncike povolania nezarobia dobre - ved nemozu byt vsetci v technickej praci, niekto musi robit aj ine veci! Dalej ani nerozoberam. A ze ak by som bola na materskej musela by som byt na neho odkazana/ ved zena na materskej ma viac stresu pomaly ako ludia v praci! a clovek nikdy nevie, ci zivitel rodiny od rodiny neodide, alebo sa mu nedajboze nieco enstane, a clovek potom fakt moze dospiet ku psychickym aj financnym problemom ...kolko zien tak dopadlo, alebo vynimcone aj muzov. Tento stat na cloveka s prepacenim serie, aj ked clovek poctivo plati dane. To ma stve. Tych 200 eur je vysmech ludom do oci , z toho ma clovek zivit seba aj dieta? Ved brigadnik na strednej skole je na tom potom lepsie, stat chce viac deti, ale slusnym rodinam kladie polena pod nohy wrrrr... a niektori spoluobcania maju byty zadarmo a znicia ich! Chcela by som viac spravodlivosti rpe poctivych ludi, ktori pracuju a odvadzaju dane. U nas je imunita akurat pre poslancov.

ANGEL-DEMON

liiii mňa teraz napadol ten prípad čo asi toho tyzdna davali v televiznych...zasniekde nejaka firma nevyplatila zamestnancom mzdy
pol roka!!!
Mňa zaujima či tym ludom jebe?
Pretože kebyze mne zamestnavatel nevyplatí mzdu do konca nasledujuceho mesiaca tak ako ma podla zakona, dam okamzitu vypoved z dovodu porusenia pracovnej zmluvy zo strany zamestnavatela...
ja sa pytam:
Prečo tie trúby! čo tam robia nedali všetke naraz vypoved... ale ochotne ako postihnuté robili 6 mesiacov zadarmo,...?!!
a teraz pisu do televizie....
Dotyčné si to zjavne mohli dovoliť,.. lebo kedze ja mam byt, uver tak mne by to nemal kto platit pol roka...
bože to su brzy!!! ale nečudujem sa ked som ich videla všetko tetky kolo 50 rokov.. ktoré tahali a živili 6 mesiacov pravdepodobne a isto ich muži....

Rozum mi zastáva nad sprostostou ludí... robiť zadarmo... pochybujem ze nemec by robil 6 mesiacov zadarmo.... to len sprostí slováci....

Iiiii

Stále sa tu hovorí o štedrosti sociálnych dávok a podobne, ale ja mám trochu inú skúsenosť. Sociálna dávka je 62 eur, aj to musí ísť človek s metlou na ulicu, čo asi nie každý zvládne len tak ľavou zadnou, možno na dedine ešte, ale isto nie v meste.
Sociálny systém je kvázi zneužívaný, ale kým? V Rakúsku je sociálna dávka 700 euri. Tiež musia mať niečo odpracované, počas roka, to je pravda, ale to je reálna práca a nie zametanie ulíc.
Kto tu zneužíva sociálny systém? Majorita, či minorita? Ak človek začne pracovať a je vo viac početnej rodine, tak automaticky krátia príjem celej rodine. To je aká motivácia alebo aká aktivácia? Majú byť stále aktivizovaní, aby im to bolo na prd? Ak pôjde človek do práce, tak sa môže stať aj to, že nedostane ani žiadne peniaze za svoju prácu a podobne.
Ja z tohto galimatijášu neviem vyjsť, ak mám pravdu povedať. Toto už nie je maďarský guľáš, ale asi mexický...
Ľudia prestávajú platiť nájomné, exekúcie na krku, samé zvyšovanie, všetko stojí "len" jedno euro.
Máme žiť ako v džungli, či ako? Silnejší prežije a slabší nech sa zavesí na konár? Zachráň sa kto môže...

ANGEL-DEMON

ja to mám rovnako...
minule som takmer vyskočila z kože ked ma jedna známa, ktorá mi neni ani kamoška chytila za brucho že či už nie som (konečne) tehotná... akoze kukám na tu štýlom "j*e*b*e ti??!!"
*
no a druhá (cigánka) ma šla presviedčať že to je to najkrajšie... ona má 3 a je šťastná,... a jej kamoška ma 25 rokov a ma ich 6 nakotených... no proste cigánky...a ja jej na to-pre teba..možno! a že vraj ved dieťa možeš mať aj ked si sama, bez chlapa, sprav si aspon jedno.... AHA!!!! no ok a živiť ma budeš ty hej??? tak sa na to pozrime z materialnej stránky... (ja ciganka nie som)
a živiť to bude kto???!!!! materka je 200€ !! nakolko pracujem na dohodu zatial , som ešte na urade- čiže fakticky nezamestnana tak je otazne, či by som mala vobec tolko.....
a naklady na byt mam 250,.. čiže ako prvé by mi najprv exekutor zobral byt lebo by som ho nevedela platit, potom by mi socialka zobrala decko... a ja by som skončila pod mostom.... a zabudla som dodať že by som skončila na vozíku... o mojom zdravotnom stave ani nehovorím....
nech si kotia aj za mňa....
*
Najlepšie asi bude ked sa začneš tým ludom vyhýbať,... kým nepochopia...
*
Hlavne rob niečo so sebou, so svojim sebavedomím...
Mňa s tým ludia našťastie neotravuju, 98% su inteligentní natoľko,
že im stačí ked im oznámim že ja deti nechcem! (s dôrazom)
alebo vieščo??? povedz im že ich mať nemôžeš...
a uvidíš ako trápne sa oni budú cítiť...

neviem111111

je to jednoduche - ak deti mat nechces, nemaj ich. nenechaj sa nikdy natlacit do nicoho co nechces, je to tvoj zivot, ty ho budes zit, nie ti ostatni. ked sa ta niekto opyta kedy budes mat deti a podobne, odpovedz im s usmevom: a preco sa pytas? :) na to zase nebudu vediet odpovedat oni. a ked ti povedia nejaku blbost ze uz mas dost rokov a podobne, tak ich mozes odbit zase ze: neboj sa, viem kolko mam rokov. ked sa rozhodnem mat deti, budes prvy, kto sa to dozvie, ked ta to tak zaujima. a pod. nech si uvedomia absurdnost ich otazok. je to tvoja vec. nie ich.