prekliate strie!!!!!!!

Príspevok v téme: prekliate strie!!!!!!!
lusijka

Caute vsetci, kto ma ten problem. Ja ho mam straaaaaasne dlho. Vela, vela rokov. Uzivala som vsetko mozne. Vydala som straasne vela penazi na rozne kremy, ktore slubovali zazraky, pouzivam specialny olej na strie, jazvy, rozne kozne prefarbenia atd. Vraj je super, ale tie strie moze akurat trochu zmensit, ale nikdy odstranit uplne. A to, ze zblednu, uz pre mna nie je platne, lebo moje su uz davno biele. Strasne mi komplikuju zivot. I ked mam priatela, zijeme spolu a som stastna, aj tak mi vadia. Chcela by som vediet, ci sa daju odstranit nejakym drastickejsim sposobom. Nie laserom, ale plastickou operaciou. Vie o tom niekto nieco? Nech to stoji cokolvek. Je mi to jedno. Dakujem za odpoved. Paaaa

lencok1

Závěry amerického výzkumného týmu, publikované v Aesthetic Surgery Journal, přinesly nové podněty pro vývoj terapií pro prevenci a léčbu strií.

Strie, obvykle spojené s těhotenstvím a nárůstem nebo naopak extrémním poklesem váhy, vznikají pokud je kůže dlouhodobě příliš napnutá a vlákna v elastické prostřední vrstvě pokožky se přetrhají. Vědci ovšem už dříve vypozorovali, že výskyt a množství strií se u žen se stejnými rizikovými faktory (těhotenství, váha) značně liší.

„Otázka, proč některým ženám se strie tvoří, zatímco jiným ne, rozčilovala lékaře i klienty řadu let,“ uvádí Dr. V. Leroy Zouny, editor magazínu Aesthetic Surgery Journal. „Nyní jsme konečně identifikovali metabolické a biochemické rozdíly v jednotlivých typech kůže, a brzy budeme schopni ženám pomoci efektivně a spolehlivě předcházet vzniku strií. Na tento „zázrak“ čeká řada z nich už léta.“

Studie amerického týmu zjistila, že buňky ve vzorcích kůže, které pocházely ze zdravě vypadajících i potrhaných míst pokožky u žen postižených striemi, neumí rychle reprodukovat nebo opravovat pružná podkožní vlákna. Pokožka žen postižených striemi měla také zřetelné nedostatky ve stavbě DNA a proteinů. Tyto vady se v kůži žen bez strií nenacházely. Studie dále ukázala, že riziko vzniku strií je možné určit biopsií vzorků pokožky.

„Mnohým ženám jejich strie vysloveně vadí. Současné terapie je jich bohužel neumí zcela zbavit,“ dodává Dr. Mark Jewell, prezident Americké společnosti estetické plastické chirurgie. „Výsledky studie nám nyní dávají novou naději, že budeme schopni vzniku strií předcházet a že vyvineme nové metody, které již vzniklé strie zcela odstraní.“

Zdroj: ASAPS

evita16

mne doktorka povedala ze ked schudnem strie sa stiahnu a nebudú skoro vobec vidiet neviem ci by na to trochu nepomohol ten zostihlujuci krem lipo metric no ja mam teraz 14 a dufam ze ked budem mat nejakych sedemnast osemnast bude uz existovat sposob to uplne odstanit. moja sesternica mi vravela ze ked to mala tak si to natierala kvasnicami a mala ich uz biele trochu to este ma ale velmi to nevidno

lusijka

no ja som sa na tuto temu bavila s mojim priatelom minulu nedelu..prvy krat...lebo si vsimol jednu striu z bocnej strany kolena co tam mam a opytal sa ma, ze co to je. Tak som mu povedala, ze stria. On vie co su strie, ale si ich na mne zrejme nikdy nevsimal. Som mu povedala, ze ich mam aj na bokoch a zadku. On na to.."na zadk? kde?! nic tam nemas" ale ony tam fakt su.Ked som mu povedala, ze sa koli nim trapim, ze mi vadia a chcem si ich dat odstranit, tak mi povedal, ze nemam blaznit, lebo mi ich ani nie je vidiet a jemu nevadia. No ja ich tam straaasne vidim. Mozno je to fakt tym, ze viem, ze tam su. Ale teraz sa uz aspon nemusim pred priatelom maskovat.;-)

lucianne

Čaute baby, podľa mňa si s tým zbytočne lámete hlavu, pretože keď som bola na kúpalisku aj tie najkrajšie baby mali strie a boli chudučké a pekné do tváre.....aj tak to nevidno len vy si to myslíte lebo to vidíte zblízka. Chlapci si to itak nebudú všímať a tí čo hej, nestoja zato!!! A keď to vadí len vám, skúste sa s tým vyrovnať...treba zdôrazňovať to pekné na sebe a netrápiť sa hlúpymi striami! Nikto nie je dokonalý, neexistiuje dievča, ktoré by malo peknú tvár, krásnu pokožku, štíhli postavu atď.....každá má nejakú chybu-aj ja mám strie a krivé zuby no a čo!mám pekné oči a tvár a chalan sa najprv tam pozrie...a ani mi tie strie nevidno a som presvedšená, že ani vám!!!

lusijka

sesi, myslim,ze pokial su este fialove, tak sa s tym da este nieco spravit, lebo ked su uz biele, tak je to ovela tazsie sa ich zbavit......kup si specialny krem na strie...opytaj sa v lekarni...ale inak po nejakom case ti same zblednu...mne zbledli velmi rychlo

sesi3

baby ja mam tiez strie ana stehnach a an zadku nie ej to pekne ale na zadku mi to moc nevadi ale na stehnach su velmi fialove prosim vas nevieet nieco aby vybledlia lebo sa to neda???