Tetanie - alkohol

Príspevok v téme: Tetanie - alkohol
nokia

ahoj mam tetaniu ale od kedy ju mam (uz dlho) mam asi take problemy: ked vecer pijem (ako alkohol) tak dalsi den mi je asi 1000x viac zle ako ked som ju nemal ako keby sa alkohol zle vstrebaval alebo neviem strasne ma znici a dalsi den prelezim skoro az od 3tej - 5tej poobede v posteli (kym som nemal tuto chorobu tak som rano v pohode vstal mozno obcas na wc ale klasika ako kazdy)

2hy problem: mam pocit ze ked idem spat neskvor v noci ako po 2hej hodine tak uz nezaspim a velmi zle sa vyspim (aj keyb som mal spat do 12tej ze 10 hodin)

3ti problem: nezvladam tyzden ked spim menej ako 10 hodin je to normalne mate aj vy tie priznaky ked mate tetaniu

diky

adamos

Všechno co tady vypisujete znám...Ten neskutečný pocit uklidnění, co teď ve mě nastal si ani nedokážete představit. Konečně nejsem jediný, kdo takto trpí. Mívám vždy co 3 měsíce úzkostné stavy ze strachu z nemoci, rakoviny. Oběhám doktory, ti mi řeknou, že je vše v normě a mám chvíli klid, po delší odmlce se ale začnu zase prohlížet a znovu se samo rozjíždí kolo strachu. Byl jsem před pár lety aktivní sportovec, ale život na studentské koleji mě obrátil o 180 stupňů, častý alkohol a nekvalitní studentská strava ala těstoviny s kečupem mi jednoho dne vyvolaly takové stavy, že jsem myslel, že mám delirium tremens a umřu na infarkt. Další dva roky bez alkoholu a nadále podobných stavů mi trvaly zjistit, co mi je...Nejhorší na tom je, že jsem prožil zdravé dětství bez nemoci, maximálně jednu chřipku za celé dětství, takže vlastně ani nevím, co je vážný projev nemoci a co naopak zbytečně hrotím. Teď mám zvětšenou uzlinu pod uchem a jsem z toho úplně mimo. Doktoři mě naštěstí uklidnily. Snažím se to nějak přežít, ale jestli říkáte, že nějaké léky Vám pomáhají. Asi si taky nějaké pořídím, protože přítelkyně na mě občas nemá nervy s tím občasným hysterčením, zadůmáním a neschopností normálně komunikovat.
Bohužel, tak jak stojí na webu o této nemoci, lidi bez této poruchy nedokáží stavy pochopit, protože to není jako bolest břicha. Rodiče mě mají například za hypochondra.
Ještě jedna zajímavost je, že se mi to rozjede i při extrémním štěstí.
Nemám v okolí nikoho s kým bych to rozebral, přitom se doporučuje, aby měl tetanik vedle sebe někoho komu by mohl vylít srdce a tím pádem sám sebe uklidnit. Občas se ale přítelkyni podaří mě uklidnit a to stačí i jedna jednoduchá věta.
Alkohol teď piju jednou až dvakrát týdně, vždy v pátek max 4 až pět panáků. V sobotu nepiju, protože dostat se do pohody po 4 panácích mi trvá většinou dva dny a v práci by mě to omezovalo při soustředění. Jsem konstruktér a někdy se opravdu soustředit mi dělá obrovský problém pokud nejsem vyklidněný.
Bral jsem magnosolv asi půl roku jednou denně, ale na záchodě to byla divočina, tak jsem přešel na šumivé tablety hořčík s B-komplexem, to mi zatím dělá nejlépe.

Ale doporučte mi nějakou nouzovku na ty nervy, když už se to nedá fakt vydržet?

evka11111

Sano robili Vám EEG vysetrenie ? Ak nie poziadajte o to svoju obvodnu lekarku .... 5 dni pred vyšetreni neuzivat magnezium a pod...

sano

caute ja mam vsety tieto priznaky co tu opisujete uz 3 roky.bol som u svojej dokt. lenze ona ma neposiela nikde,ze vra toje z toho ze mam oslabeny nervovy system,obeh. a vypisuje mi neurol alebo frontin. a berem magnezium sumive.tak ale ja si myslim ze to je 100% tetania.robila mi testy na mineraly a boli vporiadku,lenze vtedy som prave bral pravidelne aj magnez, aj calcium,takze ja neviem,a s tym alkoholom to je na druhy den neskutocne trapenie,keby som nemal neurol tak neviem jak by som to zvladol.a pred tym som tieto stavy nemal,som vdacny za kazdu radu

RNG

Napravte si travenie a skladbu potravin smerom ku viac zeleninam(zdroje mineralov) a zbavite sa tetanii.
( A mnohych inych zdravotnych problemov co postupne na vas dojdu kvoli nedostatku mineralov a roznych zivin.)
Tj okrem hyperventilacnej tetanie, na co pomoze len ukludnovanie sa destresovanie, zlepsenie spanku a podobne

evka11111

Ahojte mam 19 rokov a zistili mi tetaniu tak ako kazdy mladi clovek som sa isla zabavit a uzila som alkohol....strasne mi je zle prosim Vas daku radu ako prekonat opicu ked nedokazem ani spat.

bublinka1984

Ahojte,
som tetanička, posledné týždne mi bolo naozaj strašne, ale začala som dietu, len ovocie a zeleninka, aj mixovať to, len pozor, nie ovocie a zelenina dokopy, napr. dajte si jablká, a tak za hodinku mozete zeleninku, atd... je to ťažké, ale po 2.dni žijem opäť úžasný život :)

Ddana

lieči sa to normálne u psychiatra ako panická porucha antidepresívami a kognitívne behaviorálnou terapiou. Stačí len správne pochopiť princíp vzniku a pracovať na tom... Nehľadať za tým iné telesné diagnózy.

adicka

Ahojte tetanici..
poznám všetko čo tuna opisujete.S tým alkoholom je to aj umna ťažšie.Ak ho pijem,cítim sa dobre,nič mi nie je,práve naopak som uvoľnená,na nič zlé nemyslím.No na druhý deň mám pocit,že umriem.Inak ja mám potvrdenú tetániu skoro rok,začiatky boli veľmi ťažké,mávala som záchvaty,nemohla som sa nadýchnuť,myslela som,že každú chvíľu umriem,zvýšil sa mi TK,začala som sa sledovať ako chorá,namýšlala som si ochorenia,mala som panický strach z ľudí,v uzatvorenom priestore,v aute ma chytali záchvaty pravidelne.Predpísali mi Neurol a magneB6.Ja som sa dupovať nechcela,tak som pár mesiacov užívala Magnézium ale 500mg a Neurol podľa potreby.Príznaky odzneli ako tak.Občas ma to opäť chytí,ale dám si homeopatikum Sedatif a je mi lepšie.Veľmi pomáhajú aj injekcie Magnezka do žily.Skúste navrhnúť lekárovi nech Vám ich predpíše.Hlavne sa nesledovať,nestresovať..aj ked v dnešnej dobe je to ťažké.Veľmi pomôže aj dobrý psycholog,zmena stravovania,cvičenie.Inak spomínate tu guču na hrudi a v krku,to isté som mala aj ja,až mi na gastre zistili reflux,odkedy beriem lieky,je to oveľa lepšie.Len si treba dávať pozor na stravu a spraviť si detox s horkou soľou.Krásne to prečistí črevá,žalúdok atd.

eleonora1

mne na to prišli ešte ,,len minuly tyžden ,ale trpim takymito priznakmi ,,už davno k tomu mam aj vysoky tlak,,a bušenie srdca,,bojim a uzavretych priestorov,,proste klaustrofobia ,,ako hrom,,alkohol vobec nepijem ,,aj bez neho mi je zle ,,vie niekto poradit ,ako sa to lieci a čo dobre zabera,,,