Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vplyv stravy na akné a uhry

Lusembroooo

Ak chcete spraviť niečo s AKNE tak skúste panenské bio oleje (kokosový, konopný), aloe vera, čistiť pokožku ráno aj večer najlepšie pletovými vodami ( nie obyčajné z drogérie) , odporúčam kuknúť kozmetiku I + M Naturokosmitik, + zdravá strava - veľa ovocia, zeleniny,(samozrejme v surovom stave) veľa pohybu, na vitamíni v podobe tabletkách sa vykašlite je to strata peňazí

Marceloooo

mira ty už prosím ťa ani nepíš do tejto diskusie .... keď napíšeš že ovocie je kyselinotvorné neviem či mám plakať alebo smiať sa --- "Ovocie nepreháňať, môže prispieť k zapáleniu vyrážok a prekyseleniu v črevách".

RNG

Nuz do vecnosti sa neda ciganit a zavadzat ludi, pravda nakoniec vyplave na javo.
Ked ale clovek logicky mysli, nie len papagajuje naucene frazy, je mu to uplne jasne, ze ked na vznik acne treba zapchat mazove kanaliky, tak je to mozne len so znicenymi olejami, ktore oxiduju a polymerizuju. Inac tekute oleje nemozu zapchat mazove kanaliky a teda acne nemoze vzniknut.
A teda acne je spojene s jedenim priemyselne znicenych olejov , z roznych zdrojov nasej stravy.
Jedine panenske oleje a nasytene oleje su tie, ktore nevysychaju, netvrdnu podstatne, tj nemozu prispievat k zapchatiu mazovych kanalikov.
A kedze jeme taketo znicene oleje prakticky cely zivot, v tele je ich na dlhe roky zasoba, a tak sa zda mylne , ze zmenou stravy sa neda nic dokazat proti acne a ze acne nemaju nic spolocne so stravou.

AcneMan

...ako zacat...asi najprv vyvratim najvacsi omyl v spolocnosti...sprostredkovavani aj samotnymi doktormi!

STRAVA MA VYRAZNY PODIEL NA VZNIKU AKNE!

Urcite ste si uz vsimli na tuto temu vela kecov ze akne je sposobene hormonalnou poruchou, ale zaroven ze strava akne neovplyvnuje...Ale ako keby kazdy zabudol na to ze strava ovplyvnuje hladinu hormonov v tele :D je to naozaj smiesne...

Este raz! - STRAVA MA VYRAZNY PODIEL NA VZNIKU AKNE! ...strava ma podiel na vsetkom co sa v nasom organizme deje!!! ...kto si toto nevie uvedomit, tak bohuzial...

Vysvetlim ako to funguje len tak v skratke :) ...doktori su skoleni farmaceutickymi spolocnostami, kde im predstavuju svoje produkty...je to totiz miliardovy biznis, kto si to este nevsimol...

Cielom farmaceutickych spolocnosti nie je co najviac ludi vyliecit...ale co najviac na tych ludoch zarobit...je to proste biznis...ale niekto ako keby bol slepucky :D

Akonahle by vysla studia ze strava ovplyvnuje akne, o ktorej by sa verejnost dozvedela, tak by tieto spolocnosti sli zo ziskom vyrazne nadol... chapeme???

...nepytajte sa ma co mate jest...je to tak individualna zalezitost ze u kazdeho cloveka je to uplne ale uplne ine a zistit co v strave skodi je velmi dlhodoby a zlozity proces...ale ktory stoji za to :)

...najlepsi su ti ktory napisu ze vysadili na tyzden colu alebo syr :D ...este raz...vzdy to je individualne!!! jednemu cokolada skodi, druhemu absolutne! a uz ked chces nieco vysadit, tak prejavit sa to moze aj po roku...a nie po tyzdni :D

A ako posledne len spomeniem ze akne moze byt problemom aj vaznejsim. Mate chory niektory z organov...a zaroven nie je strava jedinym faktorom vzniku akne...ale tvrdit ze ma nulovu vahu pri akne je absolutny vysmech spolocnosti!!!

Martina2777

Ako kazda pubertacka som mavala akne. No podotykam :) mavala, od 18-steho roku som sa stala vegetariankou a moja plet vyzera ako keby som mala 5 rokov. Strava je zaklad krasnej pokozky, vlasov a celkoveho vzhladu. Nezatazujte organizmus tazkymi vecami... Vsetko sa vam raz vrati. Najdolezitejsie je vsak vase travenie, ak to je v poriadku plet by mala byt krasna aj bez pouzitia hocijakych liekov alebo masti alebo kozmetickych pripravkov. Ja si umyvam dva krat denne tvar vodou a mydlom a som nadmieru spokojna.. samozrejme ak akne zacina byt vaznejsie nie je to o strave ale v hormonalenj poruche, vtedy treba navstivit vhodneho doktora. Nebojte sa zmenit vas zivotny styl a pre krasu skuste aj co to obetovat :)kazdopadne sa to oplati:) vela stastia :)

FK

Ja neviem či má strava vôbec niečo spoločné s akné. Ja som 14 rokov mohla zjesť čo som chcela a mala som velmi rada aj čokoládu a mala som čistú pleť. A až teraz sa mi objavili vyrážky na čele síce neviem z čoho ale nedajú sa mi nijak vyliečiť.Asi to bude puberta. Používam každý deň pleťovú vodu a vysušujem ich ale mne sa až tak pokožka nemastí. Tak neviem čo mám robiť.Rozmýšlala som nad tým že si kúpim nejaké maste v lekárni.Nemám tých vyrážok až tak vela ale poradí niekto?

PharmRamon

Nie tak celkovo, zredukovalo sa to úplne na minimum ale sem tam sa mi ešte niečo vyhodilo. Po čase aj tie ktoré sa vyhodili spontánne pomizli. Momentálne budem mať 21 a dá sa povedať že som vyliečený.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vplyv stravy na akné a uhry - Fórum - ZDRAVIE.sk