Vyvrtnutý členok - natrhnuté väzy

Príspevok v téme: Vyvrtnutý členok - natrhnuté väzy
tom69

Dobrý deň. Včera som si pri futbale vyvrtol členok.Bol som na pohotovosti a na základe RTG mi zistili ze mam natrhnuté väzy. Mám sádru a teraz sa začínajú prázdniny.Mám ju mať 4 týždne. Neviete o nejakých liekoch alebo čo jesť, aby sa hojenie urýchlilo ? Nejaké rady... Vopred ďakujem. Tomáš

swistica

Zase prisiel nejaky troll robit reklamu wobenzymu? Strasne nenapadne vytiahnut roky stare temy a vsade napisat to iste. Firma wobenzym by ta mala zazalovat,nakolko takouto smiesnou kampanou ludi odradzas.

Rescue84

Ak Vám nezistili zlomeninu ani iné vážnejšie problémy, zďaleka to neznamená, že máte vyhraté. Doktor Vás určite poučí o tom, čo môžte a nemôžte robiť, ale je takmer isté, že to nebudete rešpektovať. Prvoradým pravidlom je zákaz dostupovania. Ideálne by ste mali dostať barly. Ak Vás noha bolí, tak si ich aj vypýtajte. Šetrenie nohy v úvodných dňoch je úplne kľúčovo,Váš lekár Vám celkom určite predpíše alebo odporučí krémy, ktorými je vhodné natierať si zranené miesta. Tieto krémy Vám jednak tlmia prípadnú bolesť a zároveň pôsobia proti opuchu. V ostatných chvíľach doporučujeme obväzovať nohu fixným obväzom.
Ďalšou technikou je vykladanie nohy. Cieľom je, aby sa noha odkrvila od opuchu. Vytvorte si podložku, na ktorej budete mať nohu aspoň v 30-stupňovom uhle. Dajte si pozor, aby netŕpla. A dobre sa zabezpečte, aby ste nemuseli každú chvíľu vstávať. Nik nepovedal, že to bude jednoduché…
Okrem toho má veľmi účinný efekt aj chladenie nohy. Buď cielené prikladanie chladného objektu (môže poslúžiť aj sáčok zmrazenej zeleniny) alebo účinný je aj ľadový zábal. Studenú utierku si priložte na boľavé miesto, zakryte sáčkom a previažte obväzom. Tento zábal je vhodné urobiť na noc, aj keď pozor na prípadné prechladnutie.Zhruba po jednom až dvoch týždňoch a pravdepodobne aj s potvrdením od doktora, budete môcť začať chodiť mimo domov. K tomu by ste mali dostať ortézu pre lepšiu fixáciu. Po istej dobe môžte začať pomaly cvičiť. Nie je vhodné ísť cez bolesť, skôr opakovane viackrát za deň postupnými krokmi napínať nohu na všetky smery.

buďte trpezliví. Okolie na Vás môže tlačiť s tým, že to dlho trvá, používanie barlí je náročné. Ale nevzdávajte sa. Nesprávne doliečenie Vám spôsobí následky na celý život. Skomplikuje Vám aj Vašu ambíciu urobiť 1000 klikov za 30 minút. Preto ešte raz výzva – buďte trpezliví a majte pevnú vôľu.

Deviley92

Dobrý deň mám problémy s členkami pred pol rokom som utrpel veľmi nepríjemné zranenie počas futbalového zápasu kde ma skopli a na pravom členku z vonkajšej strany mi to napuchlo ako keby mi tam niekto dal obrovské jablko.RZP ma odviezla do nemocnice a zistili mi že mám zlomené puzdro kĺbu.Po pol roku mi to stále napucha síce nie do takých rozmerov ale je to bolestivé a dosť nepríjemné ak by mi vedel dať nejakú radu bol by som rád ďakujem

KIKINKIRA 36

hallooo CO NAJDLHSIE MAT V SADRE ,JA SOM NEMALA A UZ SOM ROK A POL DOMA NATRHNUTE VAZY A NIKTO MI UZ NEVIE POMOCT SAME REHAPKY A OBSTREKY A CVICENIA HLAVNE NECVICTE NAZACIATKU!

bolava noha

Nazdar... hral som pred treningom futbal .. kamarat isiel vistrelit a ja som ho predskocil a netrafil loptu ale moju nohu .. kopol mi do kosticky na pravej nohe z vonkajsej strany .. bol som na chirurgii ale tam mi zistili ze mam len vyvrtknuty clenok .. uz presli asi 3 mesiace a stale ma to neuveritelne bolí .. co mam spravit? :( dakujém

filipo77

zdravim...uz vyse 2mesiacoch ma boli clenok z vnutornej strany pri chodidle..ked snim pohybem ide mi ta bolest az hore,co stym mozem mat?

kika155

Prosim vas mam clenok v sadre (sadra nesiaha ani do pol lytka). sadra je celkom volna a mozem nohou aj hybat. ide o to ze ta vata ktora chrani nohy od sadry sa mi uz cela dotrhala (mam ju len od nedele). sadra ma skrabe a opuch ma boli. mam ho vyvrtnuty, ale o slachach alebo vazoch na pohotovosti nic nespominali, len ze to nemam zlomene. dali mi sadru ked videli ze na nohu ledva dostupujem. teraz so sadrou normalne po byte chodim, citim ze sa to zlepsuje. ale potrebovala by som ten clenok s niecim obkladat, lebo ten opuch docela bolieva. zabije ma doktor ked si dam sadru dole? uz to v nej neviem vydrzat....pondelok kontrola...dakujem

Robo83

Dobry deň...Mam bolesti a opuchy laveho členku,dosť je namahany aj prácou..Keď som bol u ortopeda,odporučil mi masť(krém),lenže každy večer aby mi do rana odpuchla noha nemožem aplikovať večne krém...Rano sice nemam opuchnuty členok,ale ako nahle kračam(pracujem-zaťažujem)mam bolesti a neskor opuchy)Z určitosťou nekračam správne,pretože časť tenisky na podrážke je viac opotrebovana ako ta druha..Poradil by mi niekto???Odporuči mi niekoho skuseneho???Ďakujem za odpoveď...