Vyvrtnutý členok - natrhnuté väzy

Príspevok v téme: Vyvrtnutý členok - natrhnuté väzy
tom69

Dobrý deň. Včera som si pri futbale vyvrtol členok.Bol som na pohotovosti a na základe RTG mi zistili ze mam natrhnuté väzy. Mám sádru a teraz sa začínajú prázdniny.Mám ju mať 4 týždne. Neviete o nejakých liekoch alebo čo jesť, aby sa hojenie urýchlilo ? Nejaké rady... Vopred ďakujem. Tomáš

filip153

caute,asi tyzden dozadu som mal na nohe sadru,pretoze som si vytkol clenok,mal som to cele zakrvavene,nohu som mal uz ako tak vcera vyliecenu,len ako naschval znova som zle dostupil a noha sa mi cela vyvrtla doboku,nemam to krvave ani nic podobne,mozem na nu aj kludne stupat i ked trocha krivam,ale da sa,ked sa mi to stalo prvy krat som nemohol.Chcem sa spytat,kedze mam znova taky clenok mimo,ci je to napuchnute alebo tam mam fakt nieco mimo miesta,kedze ked sa toho dotknem tak citim tam tvrde,aj ked cez noc sa mi to uz zmensilo,tak neviem ci je to len nejaky opuch alebo je to nejako klb mimo a mam ist s tym znova na urazovku??diky

lucka82

Ahojte ja som včera dosť nešťastne spadla zo skodov a mam do štvrtka dlahu ale vôbec nemôžem chodiť a predpokladám, že vo štvrtok dostanem sadru. Ak sa vám stane výron bežte k lekárovi lebo sa vám to môže stať neskôr a horšie.

don.pepe

mam asi natiahnuty clenok .... po 1 dni bolest presla a uz neboli nebol som u lekara ale po tyzdni to mam este napuchnute uz to neboli ale neviem ci to moze byt nieco vazne

seany77

nuz mam obdobny pripad(clenok a vazy) prvy Dr.mi dal sadrodlahu a vraj to mam mat 3-4 tyzdne.druhy to dal dole po 11tich dnoch,nic sa nezmenilo po 7 dnoch tak som siel spat k Dr.a ten mi povedal,ze asi podstupim znova to iste,takze bacha na rychlych doktorov..tablety Wobenzym su na liecenie,su dost drahe..cca 920Sk 200 draze

kurnos

Ja som si tiez spravil nieco s clenkom, ale nesiel som k doktorovi, cez vikend som lezal, natrel octanovou mastou. Najprv som sa nemohol ani postavit na tu nohu, potom to slo, ale stale velmi bolela, tak som siel na snimok a nech sa paci, sikma zlomenina. Takze radsej kazdemu odporucam ist na snimok ked to velmi boli.
No chcem sa spytat ci neviete nejaky liek na vnutorne pouzivanie proti opuchom, ked si uz ten clenok nemozem natierat lebo mam sadrovu dlahu.

rebekka

tinusha,garantujem ti,ze ak by si mala vyvrtnuty clenok tak nielenze by ta bolel pri chodzi,ale ani by si sa nepostavila..nebude vyvrtnuty..bude to nieco ine..natieraj si to aj dalej..ak ti mozem odporucit velmi dobry je dolobene gel..fastum je tiez v pohode ale dolebene je podla mna ucinejsi..ked ta to do tyzdna neprejde,tak skoc na chirurgiu,nech sa ti na to pozru

tinusha

zdravím.Asi pred dvomi týždňami som spadla na schodoch a asi som si vyvrtla členok.obviazala som ho a dala na to octanovú masť. No po 2 týždňoch ma to stále bolí hlavne keď chodím a stúpnem na nerovný povrch. členok mam len trocha opuchnuty a vedľa členka viac ku chodidlu mam väčšiu opuchlinu..natieram si to fastum gelom ale nemopaha..mam ísť s tym k doktorovi? ..ale to časom prejde?

sheva

ja som si tiez vyvrtol clenok,predvcerom mi dal doktor dole dlahu,ktoru som mal 2 tyzdne,cize uz dva dni som bez sadri a stale krivkam.Neviete ako dlho trva kym prestanem krivkat a kedy zmizne ten opuch-aspon priblizne.a tiez by som rad vedel ci to mam este chladit,alebo radsej v teplej virivej vode?

valéria š.

Včera som si vyvrtla členok,natrhla väzy.Doktor mi dal škrobový obvaz na 10 dní.Rozmýšľam,že by som po 5 dňoch išla na kúpalisko,sú tam vírivé bazény,aj na nohy.Doporučujete mi ísť do výrivky,alebo držať nohu v kľude?A potom ísť do výrivky?Ďakujem. Valéria

RNG

V prvom rade rtg, aby si si bol isty, ze sa to spravne zrastlo.
Na urychlenie budovania kosti su mineraly na kosti, na urychlenie hojenia klbovej hmoty, puzdier a sliach hladaj zmesi s mukosachridmi(glukosamin, chondroitin, MSM,).
Na urychlenie transportacie a odstranenia zapalov a opuchlin su enzymi(bromelain, papaim, pankreatin, serrapeptaza....)
Tiez pomozu rybacie oleje a GLA, ktory sa nachadza v oleji z boraka alebo pupalky