Endokrinologia- čakacia lehota pri kontrolnom vysetreni

Jaja15

Ona ťa hneď objedná na ďalší termín pri vyšetrení....Ak budeš mať podľa výsledkov zníženú alebo zvýšenú hladinu, nastaví ťa na lieky a objedná na ďaľšiu kontrolu.....Iné je to ak máš len uzle alebo cysty na ŠŽ ktoré treba len sledovať, tam už to záleží aký má systém, či ťa rovno objedná (ak má sono ktorým ti vyšetrenie aj urobí) alebo budeš mať o 1/2 roka alebo rok ísť niekde na sono a s výsledkom sona sa k nemu opäť objednávaš....

Bubula

No mne povedala že o tri mesiace, len neviem či keby som sa objednala o tri mesiace, či by som nemusela nejakú dobu cakat ešte, kým reálne na tú kontrolu sa dostanem. Tak neviem či sa mám objednať vopred a ako dlho vopred, aby som tam vedela byť aj s čakacou lehotou o tri mesiace

Jaja15

Za akú dobu ťa endokrinolog objedná, to záleží odkiaľ si ( koľko má endokrinológ pacientov a koľko kardiologov je v tvojom okrese)...Ja som sa bola teraz objednať na prvé vyšetrenie, sestrička mi zobrala krv a na prvé vyšetrenie ma doktor objednal na najbližší voľný termín čo je o 5 týždňov....Kontrolné vyšetrenie záleží od diagnózy a výsledkov, u niekoho sú to 3 mesiace, u niekoho pol roka alebo rok(napr.pri sledovaní uzlov ŠŽ)....Môj lekár dáva ďalší termín kontroly hneď pri vyšetrení...