11 ročná

Príspevok v téme: 11 ročná
Verrroj

Prosím Vás o radu , rada by som , aby sa k nej vyjadrili rodičia , nie tí ktorí ani deti nemajú ..... pretože teoretické rady sú na prd,
ide o to mám 11 ročnú dcéru ... nemá záujem vôbec o nič ... povedala by som , že je unudená , má všetko , mobil , pc , tv a vôbec nechce čítať , do všetkého ju treba nútiť , došli sme zo zahraničia , má slabú slovnú zásobu a preto musí čítať , 6 rokov rozprávala iným jazykom v škole , ale slovensky vie .... nechápem , telku aj mobil jej dovolím vždy až po čítaní , zdá sa mi ako keby táto generácia tupela ..... vedia veľmi málo , ako keby boli zaostalí , ja v jej veku som čítala encyklopédie a chcela som vedieť všetko , tvári sa otrávene a mňa to otrávi potom tiež , ja neviem jej život je FB , asi ho aj zruším a bude .... proste toto podľa mňa je úplne zlé ....čo robíte vy aby ste motivovali dnešnú generáciu ? a darí sa Vám ?

Sonnenschein

Deti motivuje pochvala hlavne za snahu, nie za výsledok. Vtedy majú viac chuť sa niečomu venovať, lebo určite "neprehrajú", pretože snaha nie je závislá od výsledku. Podľa osobnosti dieťaťa ho motivuje spoločnosť. Spoločná aktivita s vami, ktorá buduje vzťah, nie nutne výsledky. Je skvelé keď rodič pomôže objaviť dieťaťu v čom je dobré a povzbudzuje ho v tejto aktivite - či už krúžok, ale aj opäť spoločná aktivita. Tiež by som nezovšeobecňovala, že generácia tupie. Poznám kopu detí, predškolký, školský vek, aj v našej rodine, ktoré veľmi radi čítajú, majú radi dokumenty, majú fantáziu... Vaša dcérka je v celkovo inej situácii. Veď zanedbanie vlastnými rodičmi to je obrovská bolesť. Jej pocit hodnoty je výrazne narušený. Otázka aj je, nakoľko sa jej správanie zmenilo odkedy ste sa presťahovali. Či bola demotivovaná už pred tým, ako dlho to už trvá, ako to časovo súvisí so zmenami... Ja osobne by som sa určite chcela poradiť s dobrým, zvýrazňujem dobrým, psychológom. Klobúk dole, že ste na seba prevzali takú zodpovednosť, pretože si to vyžaduje veľa múdrosti, trpezlivosti, citlivosti... Hlavne jej preukazujte lásku (možno si k tomu prečítajte knihu 5 jazykov lásky), nezanedbať hranice, pozor na vynahrádzanie materiálnymi vecami, naučte sa ju počúvať (mať aj rozhovory kedy ozaj len počúvate a snažíte sa pochopiť, nie poradiť či "vyviesť" z omylu...). Silno vám držím prsty.

jjjj

vies treba si uvedomit ze ked je na internete tak internet je Najvecsia enciklopedia na svete...nemam rad FB ale ked si to tak zoberes ona cita cely den...spravy na FB,rozne debilne reklamy a atd predpokladam ze vies ako to na FB chodi...citanie knih je nezazivne..moj nazor

helgaJ

Toto je tazke a vzdavam vam hold, ze sa snazite dietatu pomoct. Nemam s tymto skusenosti, ale cosi mi nahovara, ze aj ked to bude mozno beh na dlhu trat, treba s dievcatkom vela rozpravat, mozno sa otvori, vela ju maznat, jasit sa s nou. No a jasne, ze poradit sa s psychologom. Mozno zadovazit zvieratko. Necha ma radost a aj starost o nieco zive. a nenasilne odvadzat pozornost od virtuality. Nasilim urcite nie. Skor prikladom. Ked som bola mala, citala som Annu zo zeleneho domu a tiez ma trapili podobne problemy.Tak skus, tu mas knizku. Len tak, sa skludnit a v nedelu citat. Mozno kratke poviedky zo zaciatku. My deti nemame, ale mam uz vyrastene neterky, tak trochu sa viem vzit. Aj detektivky ich zaujali. Treba skusat, vymyslat, nevtieravo, ale s laskou. A ak aj vysledok nebude hned buduci mesiac, v hlavickach a srdciach to zostane.

ella811

Verrroj-ďakujem. Tak ju vediete pekne.:) Veľa šťastia. Tak prepáčte, nevedela som, že ju nevychovávate odmalička. Tak nech sa Vám darí. :-)
Pekný večer. :)

Verrroj

ella811 áno zčasti pravdu máš , ale bohužiaľ mám ju osvojenú mala 9 rokov , keď som k nej prišla , nevedela základy hygieny bola zaostalá a kopu ďalších vecí , nemôžeš vravieť že rodičia sú tupí , ja sa starám príkladne o ňu , áno FB už nieje , má len messenger , snažím sa ju viesť , presne ako si povedala , keď ju jej vlastná matka neviedla odmala , tak je to veľmi ťažké , si dieťa , darmo sa cítiš vyspelejšie , preto som chcela rady z pohľadu rodiča ... nie subjektívny názor decka , ktoré bohužiaľ si , pretože hneď reaguješ akoby to bolo vedené proti tvojej osobe , čo nieje ale vďaka sa názor ... :) odhliadnúc od tohto musíš byť veľmi šikovná a určite majú právo tvoji rodičia byť na teba hrdí , to sa musí nechať , veľa šťastia :)

ella811

E2M-preto, lebo teraz v tejto dobe, keď nájdeš niekoho kto má fb a založil si ho pred 13, tak je to dosť veľký zázrak... ja mám 13. Fb nemám, messanger mám, ale aj to dosť mojim rodičom vadí, ale keď som ho nemala tak na domáce a zisťovanie vecí do školy som si míňala celý kredit...no a messenger som si urobila až po 13...
A k téme...ja v 13 samozrejme deti nemám. :D ALE! Nedávajte nás prosím všetkých do jedného vreca...! Dnešná generácia tupie? Nie! Tupí sú(s prepáčením) rodičia! To, ako sa správa, je výhradne na Vás! Vy ste jej dovolili urobiť si fb, vy ste ju asi od mala neviedli ku knihám a pravidelnému čítaniu...tiež vy ste ju neviedli k nejakému krúžku, či nejakej zaujímavej aktivite...teraz už ťažko sa sťažovať a vyhovárať sa na to, že deti sú čím ďalej tým tupšie...sú, ale nie kvôli sebe samým! Mňa rodičia od mala viedli k čítaniu, čítam pravidelne a keď dostanem knihu, tak je to podľa mňa naj darček...knihu si neprečítam raz a odložím na poličku aby na ňu napadal prach, ale čítam ju stále dookola, lebo sa mi tým pádom rozvíja slovná zásoba...cvičím, učila som sa cudzí jazyk mimo angličtiny a ruštiny v škole...teraz som na samo vzdelávaní. :D Od mala som tancovala, alebo sa hýbala, chodila som s ockom na plávanie, aj keď ja skôr obľubujem len tak si plávať ako sa mi chce a takto, nie tak súťažne alebo niečo také....od mala fotím, zaujímam sa o prírodu....Tu ide čisto o to, k čomu ju vediete od mala! Viem, to, lebo keď si seba, či už teraz alebo seba z pár rokov skôr porovnám s mojimi rovesníkmi, tak vidím diametrálne rozdiely....Začnite ju viac hnať k nejakým aktivitám, aj keď už je trošku neskoro plakať nad rozliatym mliekom, ale niečo by ste ešte mohli zmôcť. A myslím si, že keď jej zrušíte fb, tak je vysoká pravdepodobnosť, že sa na vás veľmi nahnevá a zatne sa, ale mala by sa uvedomiť, že nič vlastne nerobí...Treba ju trošku popohnať. :) Zaujímať sa o to, čo ju zaujíma, alebo jej predostrieť nejaké nápady na aktivity, čo by ju mohli zaujať...
Veľa šťastia. A budte k nej ako kamarátka, mohli by ste chodiť napr.do prírody alebo tak aj spolu, ak by to bolo možné...
Držím prsty. :-)