urážka alebo pomoc?

Príspevok v téme: urážka alebo pomoc?
kendy

Včera mi môj manžel viackrát povedal, že som pribrala a odstáva mi brucho. Najprv som to prepočula, ale potom ma to vytočilo. To, že som si spálila chrbát si nevšimol, ale, že mi odstáva brucho videl. A to som mala na kúpalisku zo seba celkom dobrý pocit až kým ma on nenaštval. Myslíte, že je takéto upozornenie v poriadku, alebo by si to nemal dovoliť?

alena-s

Tak akože pardon ale pri tom akú máš postavu nemá právo takto hovoriť. Kľudne mu povedz, že ale nik iný sa nesťažuje. Moj otec už roky takto vytáča moju maminu, pritom má 54 rokov ale postavou strčí do vrecka 20 a on to vie. Len v nevhodnej chvíli jej povie že je doslova" pupkatá". Strašne sa vie na to nahnevať. A pritom už roky váži pri výške 168, 56 kg. Ale pre neho je to strašná sranda. Pokiaľ som jej nepovedala aby mu vtedy povedala, že ale Ti zase strácaš vlasy drahý. A tak má aspoň za čas pokoj. Chlapi vedia byť veľmi ješitný čo sa týka ich vzhľadu. Oni sa aj pri nadváhe a plešatosti pri pohľade do zrkadla cítia ako naj kingovia.

kendy

On už je raz taký. Teraz sa snaží udobriť. Ale fakt ma to vytočilo. On samozrejme tvrdí, že to nemyslel zle a je v poriadku, keď muž povie žene pravdu. To súhlasím, ale nemusím zase všetko vedieť.

agina

Ma porazi...Kendy, ved ty mas idealnu vahu....to co akoze chce tvoj manzel, aby si bola anorekticka???V tomto pripade by som manzela poslala do pr...e. a to uplne vazne.Nepoviem, kebyze mas o 5-10 kil naviac, ale jedno kilo??? Urcite mu vadi prave toto????

kendy

Alena, máš pravdu. Povedala som, že žiadne vypekanie (manžel miluje sladké), ale to sa im nepáči. Pravda je, že chce so mnou chodiť športovať, ale ja som lenivá. A ešte k prispievajúcim chlapom: Čo keby ste vy skúsili dvakrát pribrať 20 kg a potom všetko zhodiť a vyzerať ako modelky?

kendy

Úplne s vami súhlasím, lae je to presne o tom, že si všimne len to keď priberiem. Priznávam, že keď som as večer postavila na váhu bolo tam o 1kgviac. Ale to predsa nemôže vidieť.To, že s mojou 16 ročnou dcérou nosíme rovnakú veľkosť oblečenia, to je vedľajšie.A dcéra je fakt kočka. Po dvoch deťocha a 17 rokoch manželstva mám len o 5 kg viac. Je to také hrozné? Pri 170 výške mám 60 kg. Viem, že určité rezervy tam ešte sú, ale ja sa nemienim celý život kontrolovať aby som nepribrala ani kilo.

alena-s

Určite treba spolu riešiť zmenu stravy a životného štýlu, veď sa nedá variť samé vyprážané jedlá a piecť koláče a pritom obhrýzať mrkvu. Ja som tiež začala s manželom spolu riešiť stravu, on bol ten kto plresadil viacej zeleniny do jedla a mna to dosť chytilo. Takže určite ideálne je keď to riešia spolu ale na škodu nie je ani keď si spraví sama svoj program a spojí príjemné z užitočným / + masáž, ošetrenie pleti, sauna, / DOmov mu príde oddýchnutá krásna žena a on len môže zatvárať padnutú sánku, ale teraz už nad vlastnou manželkou.

agina

Ja az tak celkom nesuhlasim, pretoze partner by mal v tomto podporit partnerku uz len tym, ze by to zvladal spolu s nou.Napr. cvicit, behat, zdravo sa stravovat.Vo dvojici ide vsetko lahsie.A je to prijemnejsie.

alena-s

Ano postava nie je všetko. Ale priznajte si, že každí sa radšej otočí a pozrie na súmerné telo ako na neforemné./ nemyslím teba ale len konštatujem/ Môže ma ľúbiť ako kona, ale keď priberiem, je mi všetko malé, môj zadok stratí tvar a chodím všede len so stiahnutým bruškom, tak určite bude pozerať aj inde. Aj v duchu si povie, že som stučnela. Nepodcenujme to či sa tomu druhému páčime. Navrhni mu, že nech máš 2 x do týždňa večer voľno, on nech sa postará o deti a ti chod cvičiť. Keď bude flfľať tak mu povieš že to bol jeho nápad. Vyventiluješ si hlavu, budeš mať fajn pocit a spoznáš aj nových ľudí.