urážka alebo pomoc?

Príspevok v téme: urážka alebo pomoc?
kendy

Včera mi môj manžel viackrát povedal, že som pribrala a odstáva mi brucho. Najprv som to prepočula, ale potom ma to vytočilo. To, že som si spálila chrbát si nevšimol, ale, že mi odstáva brucho videl. A to som mala na kúpalisku zo seba celkom dobrý pocit až kým ma on nenaštval. Myslíte, že je takéto upozornenie v poriadku, alebo by si to nemal dovoliť?

alfred

Soraja - nehnevaj sa na mna ale co mam pochvalit ked zena bude stat 3 hod.pred zrkadlom?Masku, krem, ruz? Keby ste radsej si isli na hodinku zabehat, to vam urcite viac prospeje.

Soraja

alfred vies ono ked zena priberie, chalpi hned vyjdu s tym, ze s aim nepaci ale ked sa pekne oblecie a namaluje, tak ju nepochvalite. Ja sama mam takeho, ze mozem stat 3 hodiny pred zrkadlom a upravovat sa aby som s apacila a vtedy si to nevsimne,ale ked priberiem tak hned to je na ociach.

kendy ja by som sa na tvojom mieste spytala, ze ako to myslel, a ked ta to ranilo, tak mu to povedz, ze ako si sa citila, ked ti to povedal. Ja tiez neznasam narazky na svoju postavu a poviem ti, ked som bola stihla mala som taky isty zivot ako etraz ked mam o 15kg viac. Nevravim, ze sa muzovi netreba pacit,ale nie je vsetko len o dokonalej postavicke.

alena-s

Myslím, že to záleží od toho ako spolu komunikujete. Ak si poviete čo sa Vám nepáči Ok, ale aj tak : reálne pribrala si ? A ak áno tak koľko. Niekedy práve takého netaktné pripomienky dokážu naštartovať a človek sa začne viac o seba starať. Mna osobne naštartovalo to čo som videla na fotke z dovolenky, póza na skale nad morom v plavkách, ale to poskladané bruško no des. Hneď som ju chcela odhodiť, ale potom som si ju dala do albumu dozadu a zavše si ju pozriem. To mi pomohlo k tomu aby som nemala dnes 70 kg ale len 60 kg. Lebo keby nebolo toho šoku tak spokojne priberám dalej. / pri výške 178 cm/. Takže ak Ťa to urazilo povedz mu to. On sa určite vekom tiež zmenil a nemá tehličky na bruchu. Ak Ťa to štve tak s tým niečo sprav.

:)

čo to beries tak tragicky?jasne ze ma narok ti to povedat..realita byva kruta. Zeny chcu len stale počuvat, ze nevidno ze pribrali...troška pomakať na sebe by neuškodilo

alfred

Ked Vam/tebe zacne partner/ka priberat, tak to neokomentujete? Budetde ticho? Jasne, ze su objektivne dovody ked zena priberie, ale ked sa mi nieco nepaci tak si to urcite poviem. Ked nic nepoviem tak potom si bude mysliet ze sa mi paci ked je tucna. A to iste plati aj naopak. Ja ked som pribral zena ma hned vyhnala pravidelne sportovat. A vobec som sa neurazil - mala pravdu.

mh

Mne manžel viacej krát povie, že mám veľké brucho, pritom po 2 deťoch a 55 kg to trošku ani nevadí, ale kontrujem mu tým, že ani on nie je holywoodska star, takže sme na tom rovnako. Obaja sa zasmejeme, nerobíme z toho problém.

basa

alfred ma pravdu ,ale aj muzi by sa mali o seba tak isto starat a je pravda,ze ked priatelovi narastie brusko tak nam to tak neprekaza narozdiel od vas

alfred

A to mame byt ticho ked nam zena priberie? Jasne, ze zalezi od sposobu ako to povedat, ale zena by mala na sebe stale pracovat, aby sa muzovi pacila. Ked nic neokomentujeme potom mate pocit,ze je vsetko v poriadku. A ked okomentujeme tak ste urazene...