Môžem dostať schizofreniu??

Príspevok v téme: Môžem dostať schizofreniu??
Anonym2499

Zdravím, pred necelým mesiacom som dostal od psychiatričky lieky atarax a sertralin ktore som dostal pretože mi diagnostikovali lahku depresiu. Moja depresia spočíva v tom že ma začnú atakovať automaticke vtierave myšlienky a ponorim sa da sa povedať dosť do svojej hlavy a ťažko sa mi z nej vychádzalo. Atarax mi vysadila pretože mi ho nakoniec netrebalo a sertralin uživam stále a už pociťujem pomaličky zmeny. Je tu jeden problem že v poslednej dobe sa mi v hlave dosť často vybavuje automatická myšlienka na schizofreniu. Uvedomujem si ju, a začínam si namýšlať rôzne veci že napríklad niektore zvuky počujem len ja, namyšlam si v hlave zvuky,a sledujem sa či nemam haluze. Aj keď v mojej hlbke viem že si len namyšlam a nic sa nedeje, je vomne nejaka neistota či to nemože vypuknut tym, že nato myslim a nahovaram si to v hlave.

Lollka

Helppp tak to potom budes mat z toho, radsej uplne prestan pit, ani pivo si dlhsi cas nedavaj a travu uz vobec, musis sa detoxikovat a to moze nejaky cas trvat. Trava moze vyvolat aj schizu alebo menej zavazne psychicke problemy takze tomu sa vyhybaj.

Helppp

Hmm no posledné 2-3 roky boli strašné .Bol som v katastrofálnom vzťahu ,toxickom a stále v strese partnerka bola psychopat a k tomu finančné problémy a doma tiež peklo a no tam to aj začalo .Začal som piť každý deň a utápať sa a rozmýšľať k tomu tráva a už to išlo ... Takto som pil skoro každý deň asi rok a pol / dva v kuse. Už to obmedzujem na minimum ,raz za čas cez víkend pár pív no ale tie stavy mi ostali či som triezvy alebo nie.

karkulka 22

Ahojte.
Otazka cislo jeden je, ci ste cisty? Ci nezneuzivate lieky /drogy/ a alkohol?
Otazka cislo dva je, ci ste prekonali nejaky stress v blizkej ci aj vzdialenej minulosti?
Otazka tri je, ci niekto v rodine hoci aj s generacnym odskokom netrpel dusevnou chorobou? Kedysi sa to zvyklo aj tajit .... lebo hanba a blaaaaa.
Vyhodnotte pozistujte a napiste. A usmejte sa do zrkadla ....

Helppp

No po prečítaní celej tejto témy ma dost ukludnil už len fakt že tým netrpím sám a že jemu doktorka tu schizu nediagnostikovala ale každopádne budem to musiet riešit .dakujem za odpoved

Lollka

Helppp na to sa samozrejme neda nemysliet ked ta to trapi. Ja naopak odporucam hovorit o tom, a to najlepsie s nejakou psychologickou ktoru si najdi. Pomoze ti lepsie pochopit preco mas taketo myslienky. Mozes ist teoreticky aj k psychiatrovi nech ti predpise lieky, hoci na tvoj stav neviem ci su potrebne, mozno nie. Zalezi hlavne od toho ako moc ti to otravuje zivot, ako moc trpis.

Helppp

Ahojte. Sorry že tu rozrýpávam staršiu tému ale presne tento chalan opísal to isté čo zažívam aj ja úplne doslova .
Je tu niekto kto to má rovnako poprípadne ako si s tým poradit aj ked som to čítal a všetci mu tam radili že treba na to proste nemyslieť (no nehovor) tak ja by som strašne rád na to nemyslel to je to jediné čo chcem len to proste nejde tak ja neviem či vobec ist k psychiatrovi ked chalan písal že mu lieky nešlapú na tie stavy

Olinaa

Uzkostna porucha, strach, fobia. treba sa drzat liecby a rad lekara psychiatra, nevsimat, nerozoberat, nenamyslat si, nefajcit travu, ale ked si fajcil travu len raz, tak by si mal na nu davno zabudnut.

Sonie

No, nečítaj letáky liekov. Lebo asi si namýšľaš že tie lieky ti môžu ešte pohoršiť a možno ich vôbec nechceš užívať. Ale verím že si poradíš sám, máš toho dosť naštudované o myšlienkach aj schizofrénii. Ale sú to potvorky však, lenže ony bývajú aj krásne, práve pozitívne myšlienky nás robia šťastnými, dodávajú nám radosť zo života, len si ich treba vedieť trocha ochočiť, aby sa nesprávali ako splašený kôň. Veľa šťastia, a písania anonym2499

Anonym2499

Moc ti ďakujem sonnie :) Ešte by som chcel podoktnúť jedno, keďže mám toho veľa naštudovaného o všetkých chorobách, všimol som si proste to, že tie myšlienky su poväčšinou rovnaké, sú moje, ale niesu vyvolané tak, že chcem na danú vec myslieť. Sú tak dá sa povedať automatické, prítomne skoro furt takže ako keby som vkuse bol vo svojej hlave. Tie myšlienky predstavujú rôzne predstavy ako niekomu hovorím že ako vnímam tieto myšlienky, alebo rôzne veci čo by som povedal ľuďom dopredu alebo rôzne všeliake predstavy. Dosť ma desí to, že z ničoho nič sa mi proste vybaví hociaká spomienka, alebo časť zo sna ktorý sa mi sníval dajme tomu pred pol rokom alebo rokom... Preto sa bojím, že keď tie myšlienky sú síce moje, ale sú vyvolané "automaticky", nie tým že chcem nane myslieť, a sú takéto divné, či to naozaj nemôže byť niečo iné ako depresia. Na liekoch ktoré berem je napísane že v prípade schizofrenie môžu zhoršiť príznaky, no a odkedy sa mi zvýšila dávka vôbec sa necítim lepšie - naopak ešte horšie myšlienky, predstavy atď....

osol

ahoj anonym, rada by som ti povedala, ci tie priznaky sedia alebo nesedia na depresiu, ale neviem. /mne skor na nejaku uzkost, ale som laik/
Ale kludne zasli ten odstavcek nejakemu lekarovi hoci aj na nete, zaplat si konzultaciu, nech si kludny.
Inak, ked si citas zdravovedu, tak sa vidis v kazdej chorobe, to tak proste je. Cize z toho si nic nerob.