Kontaktne sosovky

mysiatko

ja nosim kontaktne uz asi 5. rok, su fantastic. naozaj veeelka vyhoda v lete, kedy mozem automaticky dat aj slnecne okuliare, sportovat bez obmedzenia, v zime zase ziadne zahmlenie okuliarov pri vstupe do miestnosti a pod. pouzivala som soft lens, no najnovsie mam pure vision, su fajne, ziadna obava, ze zaspim so sosovkami v ociach...zo zaciatku je isto problem s nasadenim, ale casom ti to uz ani nepride, uplna pohodka:))

norec

Nakupujte kontaktne sosovky o 30-40 percent lacnejsie
na -odkaz odstránený- Velky vyber od viacerych vyrobcov.
Pri potvrdzovaní objednávky Vás systém zaregistruje, na
konci objednávky zadajte zľavový kupón " h1jjkceq " získate tým zľavu a pomôžete aj mne. Na konci dostanete aj vy svoj zľavový kupón, kt. môžte odporučiť známym,a získať ďalšie zľavy

poliewoocka

Sosovky maju tu vyhodu ze ich takmer nevnimas a nezavadzaju a mozes nosit slnecne okuliare.Okuliare zas maju tiez dost vyhod-nedostanes od nich zapal,lehsie sa s nimi manipuluje a podla niektorych chlapov su blaznivo sexi:}nemusis si ich tak casto vymienat ako sosovky.

iveta

Poraďte mi, prosím, ako sa naučiť zakladať šošovky. Už som ich raz mala, ale sama som si ich nedokázala založiť. Nakoniec sa mi jedna roztrhla. Je to fakt také ťažké?

fraisee

sosovky su ovela lepsie ako okuliare. vobec ta neobmedzuju. uz ta nemusi trapit zahmlievanie skiel ked nastupis v januari do busu, vychutnas si kysly dazd, nemusis sklanat hlavu ked prsi. vyhodne su najma pri sportovani, ci uz ide o plavanie alebo basketbal. ti co maju okuliare vedia o com hovorim.

dada

pracujem ako ocny optik, v nasej optike chodi lekar a aplikuje KŠ a mozem doporucit ACUVUE OASYS je to novinka od JOHNSONU a nemaju chybu...da sa v nich aj spat, ale nevidim dovod spat so sosovkami v oku, pokial okolnosti dovolia, treba ich na noc vytiahnut... oko si potrebuje tiez oddychnut...
su fakt vyborneeeeeeeeeeeeee...

majusik

no a este... si astigmatik? To je asi ta spominana porucha. Ja som, a kvoli tomu som dlho enmohla nosit tie Pure Vision ktore su aj na spanie. Tie maju oznacenie toric- pre ludi s astigmaciuo.

majusik

Ja nosim kontaktne sosovky 3 roky a som spokojna. Doteraz som pouzivala soft lens od bauch and lomb, teraz mam PureVision a nejdem si ich vynachvalit. Nielenze mozes s nimi spat ale mozes ich mat aj mesiac. Vzdy je vsak elpsie davat si ich kazdy vecer dole a rano nasadit. ja to riesim tak, ze ked viem, zerano bude hekticke tak si ich encham, alebo ked viem, ze nemam dostatocne vhodne hygienicke podmienky na to, aby som ich mala. Ale uz som prezila aj stanovacku v horach so skladacimi sosovkami, a prevaranou vodou na ruky, da sa to, ale treba byt dosledni. A... pre mna maju sosovky vyhodu, lebo zijem dost akcny zivot... odporucam:) Ale hlavne sa povypytuj VSETKO co budes chciet vediet lekarky, ak ti to pomoze sprav si vopred zoznam otazok.

leelka

Ahoj, ja nosim kontaktne sosovky uz asi 4 roky, a pre mna je to neporovnatelne lepsie ako okuliare.Nevyhoda, ze si ich nemozes tak pohodlne a rychlo zlozit a nasadit ako okuliare, ked potrebujes,tiez mam z nich obcas podrazdene oci, najma, ked ich uz mam na ociach dlhsie.Pri sosovkach treba dodrziavat hygienu, treba menit roztok v puzdre, a tiez samotne sosovky, podla toho, aky typ sosoviek mas,inak by ti mohla vzniknut infekcia v oku,a nemozes v nich zaspat, max nejaku pol hodinku. Doktor mi tiez povedal, ze nie je vhodne ich mat na ociach cely den, az do vecera, ja ked pridem domov, si ich vacsinou dam dole a dam si okuliare.
Je viac typov sosoviek, ja mam take, co sa mozu nosit 30 dni.Neviem , kolko ktore stoja, bude to od vyrobcu aj od typu, moja sestra plati za ne na 3 mesiace cosi vyse 1000 sk, ja 1800 na 3 mes - ale to preto, ze mam iny yyp sosoviek, ktory koriguje este aj inu chybu oka.Este k tomu musis pripocitat kupovanie roztoku.
Ocny lekar ta vysetri, a podla toho rozhodne, ake su pre teba najvhodnejsie.