Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ZIVOT OSAMELEJ ? MATKY

Príspevok v téme: ZIVOT OSAMELEJ ? MATKY
maculka

Kazdy mame svoj pribeh...aj ja.Ako 19r som sa vydala,porodila nadhernu zdravu dcerku a po4rokoch sa rozviedla...Boli sme s manzelom obaja mladi a nezodpovedni.On po rozchode odisiel do cudziny,aby sa konecne zbavil pripomienok okolia a hlavne zodpovednosti...ja som ostala s dcerkou sama,bez penazi,bez prace.Ako tak som sa prebijala zivotom,Kika zacala chodit do skoly,vdaka chapavej svokre sme to ako tak zvladali.Zacala som sa postupne stavat na nohy,plnit si svoj sen s pracou v oblasti kozmetiky a tak sli dni,mesiace.Boli tu ludia,co mi chceli pomahat,clenovia rodiny,ale malo to aj svoju dan.Prilis mi rozpravali do toho co mam ako robit.Az ma to jedneho dna nahnevalo a povedala som si,ze sa treba odstahovat a vsetkym dokazat,ze som uz dospela a viem sa sama o dieta postarat.Sli sme do Trnavy kde som hned nasla dobre platenu pracu.Pracovala som 10h denne,s Kikou mi pomahala studentka,ale ja som mala zo seba konecne dobry pocit ...Nasla som si aj priatela,uzasny clovek,ktory mi vsak odisiel po pol roku za pracou do zahranicia.Fungovali sme na dialku,ja som makala,Kika bola skvela ziacka a prosto uzasna.Samostatna a spolahliva.V 10rokoch az nenormalne. Az jedneho dna...som v praci skolabovala...pridruzili sa depresie ...a diagnoza-hyperventilacna tetania. Priatel ma vsak nenormalne podrzal.Ako? Dal mi zakaz ist do prace.Sebecke?Nie.Som mu vdacna.Teraz zacinaju prazdniny,ja som uz mesiac doma,uzivam si dcerky plnymi duskami.Ona ma stale objima a vravi mi,ako ma lubi.V praci bol odchod tazky,lebo vedenie to neprijalo len tak bez problemu.Ale ja som si az teraz uvedomila,ake dolezite je zdravie,lebo ked nemate to,mozte stratit jednoducho vsetko.Cele leto budem oddychovat,pojdem do Skotska za priatelom a v septembri zacnem riesit novu pracu,ktora nebude tak narocna,ako doteraz. Konecne som pochopila aj tu pomoc druhych ludi a naucila som sa ju prijimat. Dakujem mojmu Tomaskovi a hm...budem jeho zena.

agina

Maculka drzim ti palce, aby si si nasla robotu, ktora ta bude naplnat a nebude ta vycerpavat...hlavne, nech si zdrava, nech sa vydas za skveleho cloveka a Kika nech ma chapaveho otca.

maculka

RNG mozno mas vo vela veciach pravdu, ale v tej vasej dobe,ked si ludia slubovali v dobrom aj zlom...tak v tom zlom to bolo casto doslovne...A ja si neviem predstavit,ze by som nechala moje dietatko vyrastat v nefungujucej rodine.Ked uz som bola nezodpovedna sama k sebe /tym skorym vydajom/... Ja nepatrim k lahkovaznym a ... zenam, pre mna je stale rodina na prvom mieste a pre dcerku urobim vsetko na svete,je mudra a slusne vychovana..To, ze mi to nefungovalo v manzelstve,neznamena ze by som bola zly a odsudeniahodny clovek. A zase nie je pravda,ze vo vasich dobach /neviem kolko mas rokov, ja mam 30/by sa ludia nerozvadzali,len to bolo zriedkave.A je skor smutne, ako zeny dokazali trpiet,kvoly detom a kvoly cti.Aka to bola cest,ked si nevazili same seba?Mna zivot za par rokov naucil velmi vela.

maculka

V com poradit? Nehladam ja radu. Aj ked pravda-clovek sa stale uci. Len som tym svojim pribehom chcela povedat, ake dolezite je vazit si predovsetkym svoje zdravie a vediet prijimat pomoc ludi okolo seba.

RNG

Smutne.
Som rad, ze patrim do generacie tych predpotopnych, so starymi hodnotami a nazorami
Ked sa ludia brali na cely zivot, ked sex sa chapal len ako sucast manzelstva a neexistovalo(alebo sa obaja partneri o to snazili) ja a ty individualne, ale my...
Znie to ako z rozpravky pre dnesne generacie, ale mozem vas uistit,ze to bolo, kde bolo, tam bolo....

alic

Mne to skor pripada,ako take povzbudenie pre vsetkych,ked mate zdravie,mate vsetko ,ked nie ,skoro nic.Taka nadej ,ze sa vsetko da,ak je niekto pri nas..

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ZIVOT OSAMELEJ ? MATKY - Fórum - ZDRAVIE.sk