Introverti

Príspevok v téme: Introverti
Chrobacik

Ahojte, zakladam tuto skupinku pre nas, ktori sa necitime dobre v spolocnosti ludi a vyhladavame samotu, radi citame, venujeme sa praci, kde netreba prichadzat do osobneho kontaktu a unikame do svojho sveta pred tym, ktory sa nachadza tam vonku. Pridate sa? Akekolvek rady, poznatky ohladom zivota a prace su tu vitane. Kludne sa predstavte, comu sa venujete, aky je vas zivot.

thinkaboutthings

Ja si myslim,ze skutocny introvert je spokojny,ked ma 2-3 priatelov s ktorymi si rozumie. Problem nastava,ked nenatrafi na takych. Jasne,ze sa potom citi sam.Introvert sa zaujima len o vybrane oblasti,vseobecne tliachanie ho vycerpava,preto je velmi nepravdepodobne,ze sa zmeni.Moze to hrat,ale nie dlhodobo.

xa14

tym som chcela povedat ze neschovavajte svoje socialne problemy a nedostatky za introverciu, pretoze to nie je porucha ani nic take, aj introverti mozu byt vyrovnani, spolocenski ludia, potom vacsina ludi dostava uplne mylnu predstavu o tom kto to introvert a extrovert je..

ked vam nieco na sebe vadi, pracujte na tom..je to o prekonavani seba sameho, nariekanie vam nepomoze..niekto je rad sam lebo mu to vyhovuje, no ak sa osamote citite zle, tuzite po spolocnosti a po prejaveni sa no kedze si dostatocne neverite tak to trpite a ste nestastni

xa14

keby ste aspon netrepali, ze je niekto introvert to neznamena ze je nespolocensky,divny a podobne..polka "introvertov" co tu pise maju najvacsi problem v nizkom sebavedomi, radsej pracujte na tom, lebo mam pocit ze vacsina z vas to berie ako "normalku" ale normalne to nie je, tiez budete potrebovat nejak fungovat v zivote a bez zdravej sebadovery to nepojde

Ipsik

Mňa len tak napadlo, že či to nie je tak trochu aj o tom, že na nejaké veci sme "vynašli" odborné pomenovania a potom sa snažíme nejako do toho vtesnať, že však sme takí alebo hentakí. Jeden je introvert, extrovert, sangvinik, melancholik, cholerik, flegmatik. Ja si však myslím, že v každom človeku je niečo z každého rožka troška. Niekedy je správanie človeka len reakciou na to, čo sa stalo predtým. Už keď si človek niečo poriadne nasugeruje, tak už je ťažké ho presvedčiť o opaku:-) Niektorým je ťažko povedať niečo nové, lebo budú za každú cenu točiť o tom istom ako obohraná platňa. Ja o koze a ona o voze:-) A pán S. a podobné nezmysly, ale to už je o inom...