**********PRE MAMICKY**********

maculka

Katussska neboj...nemozno porovnavat dobu,kedy rodila tvoja babka a dnesnu dobu. Volakedy rodicky casto zomierali prave v dosledku vykrvacania,co dnes za normalnych okolnosti nie je prakticky mozne. Ja som rodila 18h a pri dobrej spolupraci rodicky a porodnikov to prebehlo v poriadku. A pri pohlade na malinke,krasne stvorenie mamicka rychlo zabudne aj na bolest.

jejke

No ale aj tu: na Zdravie SK, je fajn!!!!a ja sa pripájam k názoru že je to individuálne, moja segra rodila od štvrtka rána/to dobehla na gyn-pôr oddelenie s odtečenou plodovou vodou a bola na 4 prsty /a v bolestiach tam papala aj sa sprchovala a dávali jej klystýr asi 3x a trvalo to do piatka večer, kým sa otvorila na 10.
A zasa kámoška rodiladve hodiny a to bola prvorodička čo jej blahoželali že na prvorodičku to bolo ukážkové...
čo sa spánku týka, myslím si že nemôžeš spať ak vykrvácaš, vtedy treba byť pri zmysloch, kým nie si z najhoršieho von , teda počas transfúzie, ja som to mala a ani sa nedalo spať ako ma stále kontrolovali...takže babka určite myslela svoje rady dobre...kedysi sa deti rodili doma...ženy umierali na straty krvi...ale dnes by to už v nemocniciach nemalo byť..ak keď
sem tam vyjde von nejaká fáma o vykrvácaní po pôrode, súvisí to so zrážanlivosťou krvi, ak má teda rodička s týmto problém, mala by to VOPRED oznámiť pôrodníkovi, nečakať že si to všimne v jej zázname...

ethel

po pôrode môžeš spať kolko chceš...pozdravujem babku:-) A ako píše Panika,niekto porodí za 5 minút a ja som rodila 12 hodín....

panika

teda kolko trva priemerny porod netusim (:D), pretoze niektora zena (teda babatko)to ma za sebou o chvilu a niektora aj rodi aj desiatky hodin..a to s tym spanim-nezaoberaj sa takymi vecami, lebo sa budes (zbytocne) bat tehotenstva.